Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Moje akce postav garáž: přiznám se, že pod střechou do května sem nedal a sázku asi prohrávám... Příští týden se stěhuju, takže veškeré síly se teď upírají na dodělávky v baráku a na stání se bude pokračovat až následně...

Aktuální stav:

post-13450-0-35559900-1557477018_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chlapi, vam to jde ale od ruky! U nas se porad jen schuzuje, papiruje.. Ale zatim do zeme nekopnuto. Nedavno jsem tu psal o cenove nabidce na okna a Vekre. Ta zminovana montaz byla jiz ve finalni cene, spatne jsem to pochopil.. Nejzhavejsim kandidatem je ale Slavona, tam jsou vsechny pozadovane parametry ok, dokonce se znacnou rezervou. Otazkou je cena, teprve nam nabidku poslou..  :whistling: (okna progression)

 

Mimochodem cim stinite? V ramci uspor jsme snizili zatepleni na 20cm, zbyva nam proto jen uz 9 cm na zabudouvani rolet/zaluzii.. Kastliky se zaluzkama maji tak 145mm hloubku a vice.. Neresil nekdo podobny problem? Nechce se mi jen kvuli kastliku jit do vetsiho zatepleni, to je na hlavu..  Teoreticky muze kastlik vystupovat z fasady, ale to je na pruser s vlhkosti/zatekanim do budoucna a taky to pohledove pusobi ponekud rusive.. 

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, mas to kurna pekny! Jsem tam zapomnel napsat, ze tech 9cm tam je kvuli tomu, ze mame predsazenou montaz oken.. A okno ma tech 11 cm.. Hadam, ze ty budes mit okna vsazena do otvoru, tudiz i pri zatepleni 16cm se u Tebe zaluzky do fasady schovaly.. I kdyz asi to bylo taky docela natesno :)  Objevil jsem ted i screenove rolety, ktere se snad tvari, ze by mohly mit mensi rozmery.. Dokonce isotra dela nejakou odlehcenou verzi LITE, coz je ciste roleta s uchytem bez kastliku.. To by mozna mohla byt cesta, kdyby se to dalo uplne tesne k oknu a prekrylo jen nejtensi moznou vrstvou purenitu.. Chtel jsem cuknout i s predsazenou montazi, ale rozvrtalo by to cely vypocet energetickych ztrat a nekde bychom to museli dohnat, asi by to skoncilo potrebou vetsi tepelne izolace.. Nemit barak od zacatku navrzeny na dotaci B2, respektive nyni na B1, tak se na to vybodnu a pujdu cestou nejmensiho odporu.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aká je výhoda predsadenej montáže okien? Nie je lepšie osadiť ich na hranu?

 

Mela by byt bez tepelneho mostu (ale zeslonit se da vsechno), s minimalnim rizikem kondenzace vodnich par do budoucna, mensi tepelne ztraty, vice svetla do mistnosti, vzhled.. U pasivu s 20-30 cm izolace by byla okna hodne utopena a kvuli vypoctu ztrat je to takrka nutnost.. Predsazena vypada jako ideal, ale je drazsi (nasobne), narocnejsi a muzes se jako ja dostat do problemu se stinenim..  A nas domek ma ciste jizni orientaci, takze bychom se tam upekli bez stineni.. 

 

Já jsem ted poptával screeningové rolety - ty maj v kastlíku 7 cm. 

 

Poslana SZ, predem moc dekuju :) Byl jsem u nas ve meste v prodejne ciste na zaluzky/rolety a namerili jsem 12cm.. S technikem se mam teprve sejit, vubec nestihaji, takze nejdrive ma cas prespristi tyden.. 7 cm by byla parada! 

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Kastlik na roletu je hluboký podle nábalu, na klasický rozměr cca 1500mm výšky je 15 cm kastlík. Budu to mít jako šerif v zaomítacím kastlíku, takže bude překryt 2cm extruďákem a fasádou. Uvnitř budou rolety den/noc.

A kolko izolacie je pod kastlikom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já z rekonstrukcí chalupy zatím moc nepohnul, není čas. Navíc ty různé bourací, demontážní a odstraňovaci práce jsou zdlouhavé...Nejraději bych dělal na zahradě, ale zase nevyšlo počasí.

post-44633-0-42100300-1557667809_thumb.jpg

post-44633-0-03496500-1557667820_thumb.jpg

post-44633-0-50019900-1557667828_thumb.jpg

post-44633-0-83908500-1557667921_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám hotové to, co jsem před ještě cca rokem říkal, že je to přece poslední věc, co se na baráku udělá. Schody.

Jinak pořád platí a už to tak dopadne, že v pátek začíná stěhování. Nervy mám už teď a tři tisíce věci nejsou hotové.... No, ještě že je na tom světě alkohol.

post-13450-0-27988500-1557849960_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krása, tak držím palce na stěhování. Moje garáž zatím stojí bez krovů, ty se řežou, takže jsem nejspíš taky prohrál, ale jak píšeš, aspon je ten chlast. Dnes jsem si čistil hlavu kopáním tůňky, abych nemusel myslet na psa. Příští týden na to opět vlítnem, at se to hýbe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...