Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Souhlas s ostatními. Koupil jsem rekreační chatičku, která vypadala slušně, říkal jsem si, trochu někde něco opravím a bude to voňavka (odhad 100k). Dnes jsem po roce a 4 dnech od zahájení rekonstrukce, bude to trvat ještě cca 2 měsíce a rozpočtově jsem na 1900k a nekončím :-(((. Vědět toto, před rokem tam najedu bagrem a cele to postavim znovu (levněji, dle mých představ a kompromisů). Rekonstrukce jsou zlo a chceš-li přijít o půlku mozkových buněk z nervů, jdi do toho :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci mají pravdu, otázkou ovšem je, zda je novej barák na tom místě realizovatelnej, když uff píše o památkářích... druhou variantou je "rekonstrukce" spočívající ve vybourání všeho kromě uliční stěny s fasádou, zbytek postavit novej, s moderní dispozicí.. kdyby to prošlo přes památkáře. V Praze se takhle dělají rekonstrukce hotelů... :) ale vyjde to dráž než novostavba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vypadá to parádně. sháním někoho, kdo by mi na podzim udělal střechu, nebudeš mít čas? :)

Díky. Od nás to nechceš, trvá nám to hrozně dlouho. Tesař říkal, když jsem vyzvídal rady, že by se krovy měly ideálně do 14 dnů zakrýt folií, aby se trámy nekroutily. Dnes to je jedenáctý den, chybí nám ještě 5 trámů a palubky. Potom teprve budu dávat folii, takže těch 14 dní určitě neklapne. Prý nás pokrývač bude proklínat, jelikož to budeme dělat my, tak si aspoň slušně zanadáváme. Musím říct, že práce se dřevem mě baví daleko víc než zdění, ale po práci to nejde tak rychle jako když tomu věnuješ celý den.

 

 

 

 

uff: Pokud to pro Tebe má citovou hodnotu, tak se do toho pusť. Jinak jak radí kluci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Od nás to nechceš, trvá nám to hrozně dlouho. Tesař říkal, když jsem vyzvídal rady, že by se krovy měly ideálně do 14 dnů zakrýt folií, aby se trámy nekroutily. Dnes to je jedenáctý den, chybí nám ještě 5 trámů a palubky. Potom teprve budu dávat folii, takže těch 14 dní určitě neklapne. Prý nás pokrývač bude proklínat, jelikož to budeme dělat my, tak si aspoň slušně zanadáváme. Musím říct, že práce se dřevem mě baví daleko víc než zdění, ale po práci to nejde tak rychle jako když tomu věnuješ celý den.

 

 

 

 

uff: Pokud to pro Tebe má citovou hodnotu, tak se do toho pusť. Jinak jak radí kluci.

Já tě stejně obdivuju, že do toho jdeš svépomocí. Chce to opravdu zručnost, fyzičku i vůli.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ani neměl moc na výběr, protože jsem socka s průměrným platem z kterého bych si nemohl dovolit platit firmu. Samozřejmě jsem se poptával na cenu stavebních firem, ale pro mě by to znamenalo téměř 2x tolik než za to dám a na to prostě nemám. Je to můj sen, který si teď plním. Jsou dny kdy bych se na to nejraději s prominutím vys*al, ale potom jsou zase dny kdy se tam vyloženě těším. Jako na houpačce a dost to souvisí s tou únavou a jaký byl zrovna den v práci. :lol2:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ani neměl moc na výběr, protože jsem socka s průměrným platem z kterého bych si nemohl dovolit platit firmu. Samozřejmě jsem se poptával na cenu stavebních firem, ale pro mě by to znamenalo téměř 2x tolik než za to dám a na to prostě nemám. Je to můj sen, který si teď plním. Jsou dny kdy bych se na to nejraději s prominutím vys*al, ale potom jsou zase dny kdy se tam vyloženě těším. Jako na houpačce a dost to souvisí s tou únavou a jaký byl zrovna den v práci.

Pod toto se asi podepíšu. Mám to úplně stejně. Právě dělám bednění na horní věnec a občas bych se na to rád vysr...

Ale říkám si, že když jsem sám zvládl těch 2000 velkých cihel, tak zbytek už bude hračka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já začal s rekonstrukcí sám,bourání omítky dolů , vytrhat podlahy... Teď jsem si utrhl achilovku, takže mám alibi to zadat firmě. Mám z toho smíšené pocity. Ale čekat půl roku až se dám trochu dokupy se mi nechce.

Holt budu muset prodat Suby a Moony, abych pokryl část těchto neocekavanych nákladů :)

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<p>Ty máš dobrý, že nemusíš nikam spěchat. Já žiju dočasně na chalupě, což mi nevadí, je to tady skvělý a mám to tady rád, ale zima je krušná. Teď v těchto tropech máme uvnitř 16 stupňů, takže si asi dovedeš představit jaké je tam "teplo" v zimě. Topení je řešeno přímotopy, takže to nejdražší co může být a hned utíká stropem a okny. Snažím se topit v krbu, ale ten mi nevytopí koupelnu a tam to teplo je potřeba. Zařekl jsem se, že další zimu už ne, ale obávám se, že to nedopadne...</p>

<p> </p>

<p>JaRooN: respekt jestli to děláš úplně sám. Já mám vždy nějakého pomocníka. Buď tátu  nebo tchána, většinou my tři. Někdy přijde brácha, ale ten má svoji rodinu a své práce dost, tak ho nechci otravovat. Jednou jsem měl svolanou větší akci, přišli kamarádi a bylo nás tam v jednu chvíli na zdění 15 kousků, to už byl fofr. No a na věnec nás bylo taky víc (tuším že 7ks, to bych si sám ani neuměl představit).</p>

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<p>Ty máš dobrý, že nemusíš nikam spěchat. Já žiju dočasně na chalupě, což mi nevadí, je to tady skvělý a mám to tady rád, ale zima je krušná. Teď v těchto tropech máme uvnitř 16 stupňů, takže si asi dovedeš představit jaké je tam "teplo" v zimě. Topení je řešeno přímotopy, takže to nejdražší co může být a hned utíká stropem a okny. Snažím se topit v krbu, ale ten mi nevytopí koupelnu a tam to teplo je potřeba. Zařekl jsem se, že další zimu už ne, ale obávám se, že to nedopadne...</p>

<p> </p>

<p>JaRooN: respekt jestli to děláš úplně sám. Já mám vždy nějakého pomocníka. Buď tátu  nebo tchána, většinou my tři. Někdy přijde brácha, ale ten má svoji rodinu a své práce dost, tak ho nechci otravovat. Jednou jsem měl svolanou větší akci, přišli kamarádi a bylo nás tam v jednu chvíli na zdění 15 kousků, to už byl fofr. No a na věnec nás bylo taky víc (tuším že 7ks, to bych si sám ani neuměl představit).</p>

Sorry nevím co to blbne, normálně jsem psal, klasicky příspěvek odeslal a tohle se tady objevilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<p>Ty máš dobrý, že nemusíš nikam spěchat. Já žiju dočasně na chalupě, což mi nevadí, je to tady skvělé a mám to tady rád, ale zima je krušná. Teď v těchto tropech máme uvnitř 16 stupňů, takže si asi dovedeš představit jaké je tam "teplo" v zimě. Topení je řešeno přímotopy, takže to nejdražší co může být a hned uteče stropem a okny. Snažím se topit v krbu, ale ten mi nevytopí koupelnu a tam to teplo je potřeba. Zařekl jsem se, že další zimu už ne, ale obávám se, že to nedopadne...</p>

<p> </p>

JaRooN: respekt jestli to děláš úplně sám. Já mám vždy nějakého pomocníka. Buď tátu  nebo tchána, většinou my tři. Někdy přijde brácha, ale ten má svoji rodinu a své práce dost, tak ho nechci otravovat. Jednou jsem měl svolanou větší akci, přišli kamarádi a bylo nás tam v jednu chvíli na zdění 15 kousků, to už byl fofr. No a na věnec nás bylo taky víc (tuším že 7ks, to bych si sám ani neuměl představit).

 tak snad jsem to trochu vylepšil  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Základem k rekonstrukci je koupit dobrej barák, k rekonstrukci vhodný. Těch je tak 3% :-D Ono zas novostavba je super, pokud máš miliony (pod 3 000 000 dnes pozemek neexistuje pokud chceš bylet v dojezdové vzdálenosti k civilizaci mimo údolí apod...) na pozemek, páč ten je to jedinný, co už nikdy neopravíš/nezrekonstruuješ. Znám hodně případů, kdy si lidi postavili novostavbu na blbém pozemku a teď jsou neštastní. 

 

Já koupil starší barák (70. léta) už z plynosilikátu, za 1,5M na dobré adrese a po investici 300k byl odhad 3M. Teď už bude 4. Ale my to kupovaly jako hrubou stavbu, s tím, že šlo vše ven a vše znovu a sám. Kdybych měl platit firmu, tak by se to neoplatilo, ale já počítal s tím, že lepší kšeft jsem v té době neměl, tak jsem raději mákl. Ale takovou nemovitost najít byla fakt náhoda.

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, tak mi bohuzel potvrzujete slova z meho okoli. :( Novej barak by v ramci vetknute stavby fakt znamenal sedmimistnou investici, tak se ho asi fakt budeme muset zbavit... :( Diky, tak nejak to tusim, ale porad si to nechci otevrene priznat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JaRooN: respekt jestli to děláš úplně sám. Já mám vždy nějakého pomocníka. Buď tátu nebo tchána, většinou my tři. Někdy přijde brácha, ale ten má svoji rodinu a své práce dost, tak ho nechci otravovat. Jednou jsem měl svolanou větší akci, přišli kamarádi a bylo nás tam v jednu chvíli na zdění 15 kousků, to už byl fofr. No a na věnec nás bylo taky víc (tuším že 7ks, to bych si sám ani neuměl představit).

Měl jsem pomocníka. Po cca měsíci se poroučel, nechtělo se mu makat.

Občas pomáhá tchán, občas přijede kamarád. Jinak jsem sám. Jen když jsme dělali spodní věnec, bylo nás 6. Dělali jsme beton v mícháčce. Nikdy víc! Na horní věnec bude mix a malá betonpumpa. Jinak si vystačím sám. Ale jak říká můj tchán: "Takovou spoustu práce by zvládlo jen hovado. Ještě že doma jedno máme..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, tak mi bohuzel potvrzujete slova z meho okoli. :( Novej barak by v ramci vetknute stavby fakt znamenal sedmimistnou investici, tak se ho asi fakt budeme muset zbavit... :( Diky, tak nejak to tusim, ale porad si to nechci otevrene priznat...

Blbost, 1m2 čpp stavím v Praze přes firmu za 28.000, v Plzni porad jeste za 24.000, znamej staví Plzen za 18.000

Demolice neni draha

10.000.000 je blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...