Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Perfekt! Vážně klobouček. Koukám, že sněhový zachytávače máš jen nad vchody, tak pak dej prosím po jedný nebo dvou zimách report, jak to řešení funguje. Sám už jsem to na baráku udělal, ale taky to ještě neprošlo zatěžkávací zkouškou v praxi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte to super. Já barák dokončil před 12ti lety a letost se pustil do přestavby staršího RD na chalupu. To je úplně jinej příběh jak stavba domu.

Mimochodem, neznáte nejakyho prověřených výrobce samonosnych plastových jímek? Musím udělat novou žumpu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad už poslední fotky sem dám. Chybí už je osadit dva parapety, ale ty si tam jistě dokážete představit.

Díky všem za rady a nápady během stavby.

Vše na co jsem měl peníze (a i to na co jsem neměl : RIP Rolex a GS) Je hotovo. Zbytek časem.

 

Určitě se sem budu dál dívat a kafrat do toho ostatním :-)

Tak ať se daří všem a ať to brzo stojí!

moc hezky to máte. K vám přijedu v zimě na dovcu :D :D :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme v tom taky - komplet rekonstrukce RD. Prakticky vsechno bourani hotove, dozdivky uvnitr taky, jeste se bude pristavovat nova predsin/satna. Zatim zadny pruser (klepu na drevo), barak je sice starej, ale delanej celej naraz bez prilepku, vsechno palena cihla. Firma jede jak o zavod. Jsem necekal, ze na RD bude permanentne makat 4-5 lidi zaraz vcetne sobot. Takze to odsejpa, i kdyz ted ubourali i neco, co nemeli. Nastesti "jen" dlazbu na schodech do sklepa a stary futra v koupelne v suterenu a ty tam tim padem daji na svoje naklady novy. Jinak dobry a uz se tesim, az prijde cista prace, zatim je tak hodne bordela a prachu.

 

Vyhodu rekonstrukce vidim hlavne v lokalite, integraci stavby jak do technicke tak urbanisticke infrastruktury. Kdyby bylo vic love, tak zbourat cely a postavit znovu, ale neni... Ono to pujde i takhle.

70adcf85e482f8961a6874dd4784753a.jpg

aeccf0a9a6ed9e92cc5aa7c28c2472c9.jpg

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad už poslední fotky sem dám.

Je to hezký, včera jsem jel 2x okolo v cca 20 hod (pro shithouse na valníku, 2x jsem krátce troubil), a sedí to tam pěkně. Zahrada tomu taky hodně přidá.

Upraveno uživatelem alky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma tady nekdo na terase lamely z drevoplastu? Ma to nekdo delsi dobu (8 let a vic) aby rekl je to dobre, nebo je to na chuja?

Osobne nemám, ale osobne poznám dvoch, čo ich po 2 rokoch vytrhali a dali exotické drevo (v lete sa po nich nedalo chodiť, pálili jak čert)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne nemám, ale osobne poznám dvoch, čo ich po 2 rokoch vytrhali a dali exotické drevo (v lete sa po nich nedalo chodiť, pálili jak čert)

 

no to je samozrejme zajimava pripominka, kor kdyz je ted venku takova sahara... :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš to koupil na plot, protože maká v Rehau, tak to měl téměř za polovinu. Není to ani 5 let a má tam místo toho modřín, protože se ten plast vyšisoval. Možná už to mají vychytané, ale tohle je zkušenost z blízkého zdroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem slysel ze to

za a) nefunguje jako izolant, i kdyz je tam 60% dreva a 40% plastu

a za B) ze se to vysisuje, droli a podobne

Davaji na to zaruku 2 roky a+ 20 let, ale pak v podstate neuznaji zaruku ...

A je uplne jedno jestli stoji metr 1000, nebo 2.500kc

 

takze exoticke drevo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma tady nekdo na terase lamely z drevoplastu? Ma to nekdo delsi dobu (8 let a vic) aby rekl je to dobre, nebo je to na chuja?

Jop. Asi 8-9r. Nejaky lacny cinsky smejd. V lete to naozaj pecie, co ale tmave exoticke drevo tiez. Teak bude o inom, ale aj cenovo. V zime to klze neskutocne, ako lad. Tie drazky su v tom dost male takze to vyzera spinavo aj den po umyti. Ale... vyzera to rovnako na hovno ako ked to bolo nove, co ber ako velky benefit. Udrzba nula. Je to krehke (dute), takze ked mi z ruky vypadol velky skrutkovac, ostala diera.

Uz som bol rozhodnuty pre vymenu za drevo, bavil som sa ale s dlhorocnym kamaratom ktory terasy robi a uz si niesom tak isty.

Treba kupi kvalitne WPC (z nemecka), plne (nie dute), svetlejsie (nie tmave), s inymi drazkami (nebudu sa tam drzat zrnka piesku)... a naozaj velmi vaham. Lebo fakt ze sa o to netreba nijako starat je pre mna velmi silny argument.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...