Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pekne, ale bez zastreseni by se stejne po dlazbe v tomto pocasi holou nohou, nebo psi tlapkou, prejit nedalo... 

Archtitekt, co mi doporucoval ten drevoplast mel doma vzorek, tak sem mu rekl, at to da na dve hodky na paramet, na slunicko a ze uvidime... po hodine na tom neudrzel dlan...  :(

diky vam hosi... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ jrov: to je pěkné, líbí se mi. Nevěděl jsem, že na kufru by to mohlo fungovat takto bez problémů. Do spár jsi dával nějaké vymezovací křížky?

 

Jen pozor na použití strusky, musí být vysokopecní, ne ocelárenská. https://ostrava.arcelormittal.com/pdf/28-01-2015.pdf

 

U ocelárenské se pak může stát něco jako na dálnici...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne, ale bez zastreseni by se stejne po dlazbe v tomto pocasi holou nohou, nebo psi tlapkou, prejit nedalo... 

Archtitekt, co mi doporucoval ten drevoplast mel doma vzorek, tak sem mu rekl, at to da na dve hodky na paramet, na slunicko a ze uvidime... po hodine na tom neudrzel dlan...  :(

diky vam hosi... 

Ja po tom boso chodim a pohoda i bez strechy, zase ta masa strusky a kameni odvede docela dost tepla do zeme...dneska bude pres 30 , tak zmerim teplotu :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ jrov: to je pěkné, líbí se mi. Nevěděl jsem, že na kufru by to mohlo fungovat takto bez problémů. Do spár jsi dával nějaké vymezovací křížky?

 

Jen pozor na použití strusky, musí být vysokopecní, ne ocelárenská. https://ostrava.arcelormittal.com/pdf/28-01-2015.pdf

 

U ocelárenské se pak může stát něco jako na dálnici...

Bez krizku je to i v tom rozmeru presne, takze zalozit rovne a pak uz skladat...

 

edit: Akorat kdyz jsme to pokladali tak jsme sami netusili zda-li to bude fungovat, a mel jsem v zaloze udelani betonove desky a plastove terce ... nastesti na to nedoslo a funguje to nad ocekavani dobre...

Upraveno uživatelem jrov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě zde nepadl thermowood. Mám na fasádě i na terase a jsem spokojen.

z thermowoodu jsem velmi rozpačitý ..... chtěl jsem nějakou dřevěnou lavičku na zahradu o kterou bych se nemusel vůbec, ale vůbec starat, tak mi máma koupila lavičku z  thermowoodu..... sed jsem si na to přesně třikrát a praskly dvě prkna ......3 centimetrový ...... takže jako bezúdržbový obklad něčeho to může být dobrý, ale na zátěž  bych to asi nechtěl ...... je to křehký a vůbec to nepruží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je na jednom dětským hřišti, po sedmi letech. Plocha exponovaná sněhu, ledu, dešti, slunci, dětem. Realizovala to specializovaná firma... Jinak když slyším, jak někdo říká "to bylo před deseti lety, dneska jdou ty materiály jinde", tak se musím tlemit :) to je jak s žloutnutím bílýho plastu... taky mám dneska všechny Honeywell termostatický hlavice u topení žlutý.

 

post-30813-0-90621800-1564133216_thumb.jpegpost-30813-0-65767700-1564133224_thumb.jpegpost-30813-0-10424100-1564133231_thumb.jpeg

 

Edit: nezpochybňuju pozitivní zkušenosti jiných, ale sám půjdu do štípanýho světlýho kamene. Tomuhle prostě nevěŕím.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martar - to je prave ten duty cinsky shit. V ziadnom pripade by som do toho (znova) nesiel. Cele praskanie je nasledkom toho "odlahcenia" (setrenia) materialu. Existuju aj plne, vyrobok z nemecka. WPC totiz na vyrobu potrebuje zvysky z vyroby plastovych okien (ramov), takze vacsinou je to rovnaka fabrika alebo su tie fabriky nejako prepojene.

Edit:

PS: okrem toho je na tvojich fotkach vidiet absolutne odignorovanie technologickych postupov pri ukladani. Takmer nulove skary, na dlhom useku nevidim ziadne uchytky atd.

Upraveno uživatelem eskimak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hasňa: když je pětatřicet až čtyřicet stupňů, tak od světlýho béžovýho kamene očekávám, že bude hodně teplej, to je v pořádku :) ale já mám terasu na sever a je z poloviny stíněná domem a druhá polovina částečně pergolou. Když jsem dům před lety navrhoval, měl jsem šťastný vnuknutí. Zkušenosti z tropů... Manželka projektanta, kterej to formalně zpracoval pro SP, se na mně tehdy šla podívat, jakože chtěla vidět blázna s terasou na sever. A vida, dneska se to sakra šikne... pŕitom je to teplotně komfortní i na jaře a na podzim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...