Přejít na obsah

Farmaření & zahradničení


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 245
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Normalne cejtim, jak mi ta slepici polivka tece po brade a ja se u toho smeju od ucha k uchu!

Tak to bys u nás byl zklamanej - tady dožívají a umírají přirozenou smrtí, i když už nenesou. Pokud se teda nestane nějakej průser, jako dravec zhůry, nebo když špatně zavřu výběh a proberou to psiska. Ale takovej domácí vaječňák z vlastních vajec mi i tu polívku vynahradí, navíc mám radši hovězí vývar :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze stredy na ctvrtek vzdycky jen tak kecam :-)

Dyk ja bych zviratku neublizil.

A na pocest tvejch slepic a na dobrou noc si teda jeste trochu toho domaciho vajecnacku dam!

Nevadi, ze ho mam v lahvi vod vina a nalezato?

:-)

Ne, my ho máme ve flaškách od šťávy a rumu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, trosku to tu posunu nahoru..

Mam problem s travnikem, nez skocim nekam do zahradnictvi pro radu, zkusim to tady.

Objevuji se mi tam takove fleky, je to videt nejvic po zavlaze. Viz foto

Diky za komentare.

 

Hnojis? Zkus omezit zavlahu, resp. zmen rezim - jednou za 3 dny, ale poradne. Lepsi nez 3x denne a kratce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za reakce, je to pravdepodobne kornatka travni.

Zavlahu poustim cca 4:30 kazdy den pokud jsou opravdu horka, a kazdy druhy den ve stejny cas pokud jsou teploty jako ted.

Hnojim kvuli pejskovi jen organickym hnojivem, ted jsem ale prodlouzil interval prptoze jsem strikal bofixem (mozna vynechani hnojiva dalo sanci kornatce)

 

Na webu je rada jak se ji zbavit postrik ortivou a pak vertikutace.

Jsem travnikar zacatecnik, letni vertikutace je v pohode? Nebo jen pohrabat vertikutacnima hrabema? Nerad bych to nechaval na podzim at se to nerozsiri jeste vic.

Nejake zkusenosti s postrikem travniku ortivou? Hlavne jestli musim omezit vstup pejska na travnik jako u bofixu. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš teprve počáteční stádium. Mám stejný problém, fotky jsem nedávno dával do vlákna http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/117704-co-v%C3%A1m-doma-dnes-kvete/

Navštívil jsem několik zahradnictví, a dozvěděl jsem se, že příčinou je

a) kornatka

B) sněžná plíseň - prý hrozí i v létě

c) nedostatek dusíku

d) moc dusíku

e) nedostatek draslíku

f) sucho

g) mokro

h) nebo něco jiného

Nejpravděpodobnější se mi zdá ta kornatka, už to začíná řádit i v okolních zahradách. Aplikoval jsem Ortivu, fleky 

vyhrabal a přihnojil, ale žádné zlepšení nepozoruju. Obávám se, že pro letošní rok je trávník odepsaný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim te ortivu si aplikoval po seci nebo pred? Travniku to nic neudela?

Dle webu to primo na travniky neni, ale pouziva se.. jenze jak a co tam moc nemuzu najit.

Mas psa? Vadi mu ten postrik? Sekani jak dlouho po postriku?

Nasel sem, ze by se po postriku mela udelat prave vertikutace ikdyz letni, jinak se toho uplne nezbavis.

 

Ted jeste z jineho soudku, cim hnojite travnik kdyz mate na zahrade psa? Organicke hnojiva mi prijdou slabe, nebo nejake doporuceni? Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ortivu jsem použil po sekání, ale já trávník moc neholím, takže u mě je to skoro jedno. Preventivně jsem postříkal i zdravý trávník, je to asi týden a trávníku to neuškodilo.

Ortiva opravdu není schválena pro použití na trávníky, ale kupoval jsem ji v OBI a tam mi vrazili i kus papíru - viz foto. Je tam i odpověď na tvůj dotaz ohledně psa.

Pro ilustraci takhle vypadá trávník v místě, kde ještě před dvěma týdny byl úplně zdravý.

post-216-0-97243700-1562948702_thumb.jpg

post-216-0-56661700-1562948748_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...