Přejít na obsah

Farmaření & zahradničení


Doporučené příspěvky

V 27. 2. 2021 v 10:49, warann napsal:

Trochu to tu voprašim. Jak uz jsem psal jinde, vcera jsem si pripadal trochu jak Malej princ, akorat v krabici nebyl beranek nybrz ovecka. 
EF057969-E6BB-4BFF-893D-084532780C48.jpeg

A76A6D93-1B5B-44F1-9F10-6670CCAE523A.jpeg

 

ještěže nebyla v krabici od IKEA, nechtěl bych skládat. 

btw - to fakt v té krabici vydržela? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 245
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 4 minutami, eLzyx napsal:

ještěže nebyla v krabici od IKEA, nechtěl bych skládat. 

btw - to fakt v té krabici vydržela? 

Jo, v pohodě. Ostatně nebylo to moc daleko, takže to netrvalo dlouho. Ale dle mejch zkušeností to v bedně vystlaný senem zvládají líp, než když jsem je vozil se svázanejma nohama. Každopádně nechat je na volno dost dobře nejde, pokud nechceš riskovat, že ti během jízdy skočí do klína.

Každopádně zatímco ovečka vydržela, tak obě štěňata jsou dávno pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

feltharg

no vysoko  - výše než cca 500 m.n.m. Asi tak 350 -400 m to ještě může být snad i venku, ale výše  to lidi pěstují v kontejnerech a velkých květináčích plastových a na zimu se to dává zimovat do chladu. U tebe by to mohlo jít- ale vždy je důležitá místní lokalita a mikroklima. 

Jsou druhy které mají výdrž zimní asi -15, ale u nás je problém hlavně v předjaří a na jaře, kdy to už nějak naraší a v jarních mrazech/mrazících/ to zmrzává nebo to přestane růst a odejde.

Mrkni se na kiwi.cz,  tam je pokec o všech možných rostlinách známých i neznámých. :cheers:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky,  máš pravdu a Valdštejnská zahrada. Viděl jsem to nasazené  i v zemi u zahrádkářů, takže dříve meruňky a broskve, nyní už fíky. Teplo je teplo. Ještě by se mi  hodily citrony....  :)

*

No a nejlepší lokalita pro fíky na československém území je Bratislava a Žitný Ostrov. Čím více k jihu a Dunaji, tím lépe. Jo, bratia to mají v suchu, fíky.

Upraveno uživatelem eloga
ed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, eloga napsal:

jo vlastně -a kterou ulicí si šel, ono jich je tam fíkovníků asi více na té Praze 6. Tohle má být někde pod Drinopolem.

 

Tak jsem si zahral na detektiva. Dohledal jsem fotky i lokaci. Pak jsem si musel zrekonstruovat, ze kiwi.cz bylo asi mysleno kiwiforum.cz a nasel jsem i tu mapu na googlu - na mape zaneseny neni (ulice 8. listopadu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je paráda. Jsem na to letos zvědavý, jestli ty moje fíky zaplodí. Jestli ne, tak budu muset sehnat nějakou vhodnější odrůdu. A nebo to taky přesunout před barák, kde to slunce svítí přeci jen déle než v údolí, kam se mi svažuje zahrada (cirka 211m n.m.). 

Jinak já jsem kus od Teplic, zahradu mám svažitou směrem k severu. Takže na pěstění těchto "exotických" rostlin to není úplně nejlepší místo. Ale meruňky, nebo broskve tu dozrávají v pohodě. 

 

btw - nemá někdo zkušenosti s jedlými kaštany? Bych chtěl nějaký menší strom (<10m), 30-40m vysoký si tu nemůžu dovolit. Jakou odrůdu zvolit, jestli semenáč, nebo roub. Někde jsem četl, že semenáče mají sice menší kaštany, ale dají se jíst i syrové. Naopak roubované mívají větší, ale už je nutné je péct. 

Upraveno uživatelem eLzyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové díky za fíky, teď i já jsem o něco chytřejší... :), Břevnov jsem myslel úplně jinde, ale tohle jsem zase nevěděl já.

Kaštany - to musíš sehnat - trpasličí nebo jak se to nazývá - zakrslíka. /nana nebo jak/  Já mám běžný semenáč a to je strom už teď po 15 letech jako kráva.

 

Upraveno uživatelem eloga
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Trávník + vertikutátor = masakr. Jako každej rok, bude bezvadnej :)

20210426_185533_copy_901x613.jpg.3b2effaac9a3a1678bef4b3e34ac3186.jpg

Ty tulipány jak jsem tady na podzim dával, tak zakrslý v květináčích už některé kvetou, 

20210426_185410_copy_615x919.jpg.6961a147a72c4715041d1cb6b19aae93.jpg

keřové magnólie už končí,

20210426_185336_copy_652x971.jpg.084afd48a9248f45566885ab07cee532.jpg

a menší záhonové tulipány začínají, velké budou taky, nevypadá že by teď zmrzly, jak vykvete všech pár set tak to bude jak v Nizozemsku :) tuhle tulipánovou úchylku mám po babičce, měla na zahradě stovky a stovky tulipánů :)

20210426_185442_copy_1008x756.thumb.jpg.253a074dc64e9bc33addcb1d310a1bd4.jpg

Jo a netušíte někdo copak je tohle za kytku? U paty ořechu se začaly klubat tyhle listy, ale nějak netuším co to může být? Něco z hlízy, asi dva roky zpět jsem tam sadil nějaký hlíznatý mix z kterého vyrostly jen gladioly ale jinak nic tak koukám jak puk. Listy jsou poměrně velké, přes 20cm.

edit. dohledal jsem, Árón italský. Bezva, to jen potvrzuje že půjde o ideální stanoviště pro bohyšky které tam chci vysadit. :)

20210426_173319_copy_756x1008.thumb.jpg.2ad743c71ed42b3a4f77870fc81b9bf9.jpg

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po 4 týdnech...

Dám to sem, když směj být statusy uz jen hodinkový:

Potřebuju kapradí, ideálně osladič obecný, ale v podstatě jakýkoli stalezelený málo vzrůstný druh, cca 15 - 30 rostlin. Kupovat na krámě po dvou stovkách nějaký putovní chudinky se mi úplně nechce, v přírodě to loupit nemíním, ale kdyby to někomu z vás rostlo jako plevel na kraji soukromýho lesa v mlází nebo v sadu nebo ve školce, tak bych uměl ztratit zábrany :) Samozřejmě by byla revanš a pokec o hodinkách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...