Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Svatoslav: ten zeleny cifr je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Tak konečně po letech mám zase aspoň jedny bronzové hodinky. Kde je těm prvním leteckým steinum konec...

Metoda vajíček zjištěna, v příštích dnech se pustím do experimentů...

Zatím jen takhle: bronz na mědi :-)

post-13450-0-08888200-1569357802_thumb.jpg

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptal jsem se jak na to tady na foru pres SZ.

Trosku jsem si postup upravil (neb ne vsechno jsem mel).

Zde je:

Vemu misku, naleju do ni ocet a promicham se soli. Pripravim si dovnitr neco, na co pujdou hodinky dat tak, aby nelezely v octe. V mem pripade se krasne dovnitr vesel krajec na vajicka :D

Misku s octem a soli dam do mikrovlny na cca 3 minuty (aby to zacalo vrit. Vytahnu, nainstaluju krajec vajicek (vyhoda je, ze je prodysny) dam na nej hodinky a cele to takhle strcim do igelitoveho pytliku. Nechal jsem odpocivat cca 20 minut.

Pak jsem to vytahl, nechal uschnout. Oplachl vlaznou vodou, otrel vylozene zelene casti ubrouskem. Vysledek ted cvaknu v kanclu a pridam . nicmene prijdou mi o dost tmavsi. Dneska se chystam na druhe kolo :D

post-13450-0-86777000-1569489641_thumb.jpg

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recept jsem dostal od Tikala. I kdyz tedy s vinnym octem (doufam, ze v tom neni velky rozdil - proste ho doma nemam). A taky tam psal citron. ALe to zas ja celou dobu ziju v tom, ze kdyz chci pripadnou patinaci odstranit, potru to stavou z citronu a vylestim hadrem. Tak jsem ho tam nedal.

 

Dneska zase zkusim bez soli. Citron porad nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako určitě se nedá říct, že to těsnění prospívá. Na druhou stranu mluvíme-li o potákpách, ty jsou dělaný mimo jiné i do moře, kde do kontaktu například se solí tak jako tak přijdou. Většina výrobců se sychruje tím, že doporučuje kontrolovat vodotěsnost každý rok a jednou za x let nechat přetěsnit.

 

Já to tak dramaticky nevidím, moje experimentální bronzky stály pár peněz, ale mít třeba bronzový PAM submersible...asi bych je nechal čas od času zkontrolovat :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Hele kluci, co ty vaše experimenty (ocet, sůl, citrón) dělají s těsněním? Asi bych moc nespoléhal, že se k nim tyhle "chemikálie" nedostanou. Sledoval to někdo z dlouhodobějšího hlediska?

Já jsem se svými Wardy dost blbnul a s vodotesnosti problém nemám. Myslím si, že by to těsnění nemuselo vadit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...