Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Čau kluci, 

tak mi dorazily moje první bronzovky a jsem z nich úplně unešenej, už jsem si v hlavě sepisoval recenze, ALE ... první noc dostaly vajíčkovou patinaci a super, nicméně ta jde dost do tmavé barvy, tak jsem něco početl a bingo! Na pár hodin nad vinný ocet a budou zelené. Už jsem to pozoroval u té vajíčkové metody, že patina se během pár hodin docela ztrácí. Hodinky jsem vyndal luxusně zelené, do rána zmizela tak půlka (zabarvení, ne hodinek :-)) po ranní sprše a utření je toho pryč tak 80% .... co dělám špatně?? Někde jsem tu četl, že "nechat zaschnout 2 dny na sluníčku", ale to jaksi momentálně úplně nepřipadá v úvahu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S octem mam blbe zkusenosti. Rozezral mi lumi bod na lunete. Nejlepsi zkusenost mam s vajickem. Zakladem je pred poradne hodinky odmastit. Po kure jsem je jenom umyl a nosil. Jasne, cast nosenim sleze vzdycky. Ale i tak jsou tmavsi nez prirozena patina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto souhlasím se Solidusem, jsem na tom stejně, ale každý máme svou cestu.

Jinak mně se osvědčila kombinace vinný ocet/sůl a ta moje mírná sirná lázeň. Dál už to nechávám na přírodě.

Hlavně vezmi v potaz, jaký drh bronzu máš, každý to má jinak. Na mých Gondarech / námořní bronz/ si ocet a sůl ani neškrtnul, ale na Stellách krásně zabral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tikal: prostě tě, když píšeš "moje mírná sirná", vede mě to k myšlence, že jsi se tu o tom někde rozepsal víc, mohl bys mě odkázat? Tohle vlákno jsem přečetl celé, ale přece jenom z těch 20ti stran člověku v hlavě nezůstane zdaleka vše. 

 

Je to ten asi obvyklejší - CuSn8. Patinovalo to super, ale do druhého dne to bylo pryč :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

solidus:co máš za hodiny?Pochlub se..Jinak metody patinace mám za sebou x-krát s různými typy bronzi.Na každý typ funguje něco jiného.ovšem všeobecně bych postupoval takto a taky jsem tak dosáhl zajímavých výsledků.: Nechám hodinky vždy samovolně 2-3měsíce zajít, při bežném provozu.Pozor na to, že o oblečení se bronz pěkně leští,třeba flanel,mikiny atd..Pak najdu místo jako vlhký sklep,studnu s konstatní teplotou a hodinky tam nechám pár dní..pak zkontroluji stav a dle potřeby zase vrátím do vlhkého prostředí,nebo ne.Ale dobře se mi osvědčilo,místo kde je stará vodárna a můj známý mi tam hodinky,ne že ponořil ale nechal na super vlhkém místě a přitom v relativním teple!Tam ta patina krásně chytala a byla konzistentní..Pomůže čpavek ale je agresivní,slaná voda taky dobrá a vždy jsem hodinky před započetím patinace na chvíli ponořil do láku od okurek..ted mám jedny,které nepatinuji vůbec AGAT hybrid(bronz/ocel),protože často je mám na sobě a ony se mi leští o oblečení.Myslím ale,zase jim to tak celkem sluší..

imageresize.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cecil: dík za info a nápady. 

To je delší povídání. Vyzkoušel jsem si pár kousků z vyšší ligy (nejvýš B Avenger II Seawolf 1000m) a nakonec zakotvil u Seiko BabyTuna na pár let a jsem spokojený. Pořádný toolovky. Takže jako vyléčený Chmagor jsem si bez předsudků vybral v Číně. Konkrétně bronz home-age na Seiko Sumo od Steeldive. Jako už pár lidí přede mnou musím potvrdit excelentní zpracování a safír se skvělým vnitřním AR. Vtipný je, že aktuálně intenzivně zvažuju Oris Depth Gauge, holt člověk může abstinovat,  ale nikdy není vyléčený :D 

 

Fotky nepostuju, dělal jsem si je pro sebe a jejich kvalita neodpovídá tomuhle vláknu, fotíte fakt dobře, borci.

 

Upraveno uživatelem solidus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já zatím razím přirozenou cestu. Samozřejmě, že jsem měl nahleděné různě krásně vybarvené hodinky ještě dřív než se ke mně dostaly. Hrozně jsem na nich chtěl mít barevné mapy a zelená plísňe někde u korunky, nebo u lunety - to by bylo ideální... díval jsem se na všechny ty fotky ostatních a chtěl to taky...jenže v tom procesu patinace je něco, co člověk nepozná, když si koupí funglovky a druhý den ráno je vytáhne už uměle vyhoněné (aspoň takto to mám já). Nechávám tomu zatím volný průběh...Když jsem začal nevěděl jsem jestli jsem se vydal na cestu v řádu týdnů, měsíců, nebo let... ještě to nejsou ani dva měsíce a pokrok je veliký. Dá se říct, že už po týdnu se na povrchu začaly projevovat změny... každý den ráno jsem je nasazoval a prohlížel si kde so to posunulo... po měsíci už byl rozdíl značný... teď po necelých dvou to má už odstín, který mě baví a nepotřebuji to vylepšovat, těším se jak se to vylepší samo... pokud by mě to omrzelo, tak je trochu pošťouchnu, ale ten čas ještě nepřišel...

Ať už si vybereš kteroukoliv cestu, tak neváhej přidat foto! Poslední dobou to tu plevelím sám :)

EDIT: no a tím že jsem na HO, tak nikam nechodím - dlouhý rukáv, nebo svetr tak nasazuji tak málo, že otěr patiny nezaznamenávám žádný...

Níže zase srovnání - stav lesklých při pořízení a dnešní fotka:

UNDONE004.thumb.png.520b46fc17dbaae14bf6ba0862a46a33.png

378347571_Snmekobrazovky2020-12-14110712.thumb.png.5073482dd2e5b5305ae6bdc190e19d9a.png

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já pomalu ale opravdu pomalu, došetřím na PAM 1950-671..47mm no ale hodně mně i lákají 60mm PAM 341 Egiziana a k nim bronz custom lunetu,od jednoho machra co by to umněl..Nicméně ted mám na cestě agat-60mm titan-bronz hybrod a tam začnu asi customizovat.Strojek,sklo,AR apod..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stala se hrozna vec ....... behem patinace hodinky sjeli do octa a ja to zjistil po pul hodine. Vsechna ta modrozelena nadhera je pryc 🙂 To je konec, me ten bronz fakt bavi :D 

Upraveno uživatelem solidus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...