Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

K tomu úbytku materiálu:

The oxide layer that forms on the surface of the bronze is thick enough to be measured with nanometers only. The destruction of the patina is done by intervening in this layer. In other words, the watch is actually losing its material. However, even if this is repeated at regular intervals over the years, this loss is never enough to be perceived by the human eye. Who knows, maybe a watch that is washed with soda every day may start losing its sharp lines after 100 years. 

 

Zdroj: https://www.horobox.com/en/review-detail/how-to-restore-your-bronze-watch-s-appearance-back-to-factory-finish-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, paya01 napsal:

K tomu úbytku materiálu:

The oxide layer that forms on the surface of the bronze is thick enough to be measured with nanometers only. The destruction of the patina is done by intervening in this layer. In other words, the watch is actually losing its material. However, even if this is repeated at regular intervals over the years, this loss is never enough to be perceived by the human eye. Who knows, maybe a watch that is washed with soda every day may start losing its sharp lines after 100 years. 

 

Zdroj: https://www.horobox.com/en/review-detail/how-to-restore-your-bronze-watch-s-appearance-back-to-factory-finish-

Ale to se nevylučuje s tím, co jsem napsal, jen si myslím, že ty nanometry jsou platné opravdu jen pro tenkou vrstvičku patiny, vzniklé přirozenou cestou. Různé agresivnější metody pomocí kyselin, amoniaku apod.mohou zanechat i hlubší stopy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Snekofon napsal:

@michalvalmoc pěkně ti to nabralo plnou barvu....Mně dnes slunce taky vehnalo plesňáky na ruku...ale přece jen nejkrásněji vyleze odpudivá patina na nepřímém slunci...

 

Díky. Tvoje patinka je ostřejší a tmavší a řekl bych hezčí - tam toho kapitána Nema vidím víc. Já mám takovýho kapitána Nema v kravatě a v obleku, ty ve skafandru 😄 

 

@tombas

Jo First Blood to je jiná třída, to se nedá srovnat. A hlavně budeš skoro jedinej, a když si navolíš svoji kombinaci pouzdra a lunety na ten den, tak budeš úplně jedinej 🙂 

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@michalvaljá jsem ale nevydržel jít přirozenou cestou, i když to byl můj záměr. Průběh jsem měl podobný jako ty - v podstatě symetrická patina, ztmavnutí - navíc jsem hodinky přes zimu moc nenosil, tak to nemělo ani pěkný kontrast způsobený otěrem při nošení... Mou představou bylo dostat se do nepravidelné struktury patiny a nějak to nebralo ten správný směr. Na Velikonoce mně tak pukly nervy... dal jsem je s čerstvě uvařeným, ještě horkým, vejcem na 12h do potravinové krabičky. Vytvořilo to tam krásné vlhko, ráno opláchl a lehce očistil kartáčkem a s výsledkem jsem 100% spokojený... teď to má přesně ten šmrnc který jsem od bronzovek očekával.

Navíc mě ty UNDONE hrozně baví, protože ikdyž je to kočkopes těžící z kombinace inspirací, ve výsledku to přesně splňuje mou představu o bronzovkách s "vintage" nádechem.

20210505_104438.thumb.jpg.1423d608a62707999d7b823955428ac4.jpg

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Snekofon napsal:

@michalvaljá jsem ale nevydržel jít přirozenou cestou, i když to byl můj záměr. Průběh jsem měl podobný jako ty - v podstatě symetrická patina, ztmavnutí - navíc jsem hodinky přes zimu moc nenosil, tak to nemělo ani pěkný kontrast způsobený otěrem při nošení... Mou představou bylo dostat se do nepravidelné struktury patiny a nějak to nebralo ten správný směr. Na Velikonoce mně tak pukly nervy... dal jsem je s čerstvě uvařeným, ještě horkým, vejcem na 12h do potravinové krabičky. Vytvořilo to tam krásné vlhko, ráno opláchl a lehce očistil kartáčkem a s výsledkem jsem 100% spokojený... teď to má přesně ten šmrnc který jsem od bronzovek očekával.

Navíc mě ty UNDONE hrozně baví, protože ikdyž je to kočkopes těžící z kombinace inspirací, ve výsledku to přesně splňuje mou představu o bronzovkách s "vintage" nádechem.

 

Myslím, že se to povedlo, jsou moc hezký.  

A navíc modrý ciferník a indexy pískové barvy, to já můžu vždycky všude 🙂 

Já si počkám, ale  - jak už jsem psal - na těch mých MB určitě není takový bronz, jako na těchto, Tipuju, že tam je méně mědi a spíš to je nějaká slitina s titanem. A taky já je nosím ve dne v noci, takže to postupuje slušně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...