Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 21 hodinami, MaS napsal:

@SnekofonDíky, já to nakonec vzal víc osobně a mám i vzadu místo průhledu dýnka jistou fotku (ponechávám bez komentáře😚). Ty vejce zatím nechám "otevřené", chvíli zkusím pomalou přírodní cestu (a uvidíme, jak dlouho vydržím). A to bordó nevypadá zle, ale já - jak můžu - mám všechno do modra 😇 Taky máš pravdu v tom, že mi paradoxně zatím připadají spíš menší než větší, ale na ruce sedí parádně, jako "prdel na hrnec" ... 

Gratulace, hezké hodinky.
Přírodní cestu jsem zvolil i já a přišlo mi to takové přirozenější, zase tak dlouho to netrvá.
Patina ti potom zůstane (pokud ji neostraníš) nafurt, teď si užívej hodinky, které patinu nemají.
Navíc se připravíš o pozvolnou proměnu, z nepatinovaných skočíš rovnou na plně patinované.
Vývoj přirozené patiny v čase je patrný v TOMTO vlákně.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Snekofon napsal:

Patina vše překryje...viz.moje foto po pořízení a aktuální. ... Btw. Už se těším až se rozhoupu do pořízení bronzových Hammerhead od Zelosu. Tolik ploch k nachytani plesniviny 😁UNDONE007.thumb.png.0a2dcdd51f3b281e8b544e4f9451c016.png

IMG20210921164847.thumb.jpg.3ea0a32b62b1886cf93230aeee9b02ed.jpg

@Snekofon Krása 👍 Btw Sneku, co tam máš za řemínek? Pěkná kombinace ...

@Vit Jj, taky zatím preferuji přirozenou cestu - nějak se mi příčí nacpat hodinky do vajec 🥴😀 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řemen nevím...nosím je na modrém canvasu, nebo tomto řemenu, který jsem kupoval v Brně v hodinářství Sarah, kdy jsem se snažil najít světlou kůži, která by ladila co nejblíž k lumi. Na těchto fotkách to není tak vidět, ale chtěl jsem mít k tmavému canvasu ještě světlejší variantu. Asi zkusím tento ZDE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Hezký den kolegové, uvažují o koupi bronzových hodinek od Hamiltonu. Nemám s tímto materiálem absolutně žádnou zkušenost, protože mám hodinky jen z oceli. Měl bych dotaz ohledně péče o tento materiál. Nikde jsem se nedočetl nějaké ucelené informace. Pokud to však někde je tak se předem omlouvám. Jen vím, že existují různé složení bronzu a od toho se odvíjí rychlost patinace, její finální podoba, vliv má i prostředí atp. Potom jsem se dočetl, že nejlepší na oživení vzhledu je klasická jedlá soda a čistit nejlépe utěrkou aby se bronz nepoškrabal. Samotný nový vzhled bronzu se mi líbí a nemám asi problém s tím, že materiál ztmavne. To co však nechci je až přílišné ztmavnutí a zezelenání. Jak se tedy o hodinky starat a jak často se dá a čím nejlépe oživovat jejich vzhled? Dá se říct jak dlouho potom vydrží?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj @czechitomáš na mysli Hamilton Khaki Field Mechanical Bronze H69459530 ? Musím říct krásné fieldky - v bronzu mně ty hodinky přijdou nejlepší 👍 Ty mají asi nejčastější třídu bronzu CuSn8. Upřímně si myslím, že výsledek při běžném nošení bude asi jako na obrázku níže, maximálně se vyskytne někde malý tmavší flíček. Ono to zase do těch plesnivých odstínů zase tak moc samo nejde, většinou je to výsledek umělého napomáhání patinaci, takže bych se toho nebál. Jinak co se týče "resetování" pouzdra do lesku, tak tam zkušenost nemám, ani mě to neláká.

image.thumb.png.fa5e46725bdd831a01ecb629f0362aeb.png

Jinak aktuální foto mých plesnivek - pro mně je naopak šlechtění plísně vítáno, snažím se tomu jít napřed a výsledek taky není nějak dramatický...na to že je mám více než rok, prošly vaječnými lázněmi, koupáním v moři i sladké vodě atd... image.thumb.png.213a49cf71e00e2b74a8e1401175a90a.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Snekofon napsal:

Ahoj @czechitomáš na mysli Hamilton Khaki Field Mechanical Bronze H69459530 ? Musím říct krásné fieldky - v bronzu mně ty hodinky přijdou nejlepší 👍 Ty mají asi nejčastější třídu bronzu CuSn8. Upřímně si myslím, že výsledek při běžném nošení bude asi jako na obrázku níže, maximálně se vyskytne někde malý tmavší flíček. Ono to zase do těch plesnivých odstínů zase tak moc samo nejde, většinou je to výsledek umělého napomáhání patinaci, takže bych se toho nebál. Jinak co se týče "resetování" pouzdra do lesku, tak tam zkušenost nemám, ani mě to neláká.

image.thumb.png.fa5e46725bdd831a01ecb629f0362aeb.png

Jinak aktuální foto mých plesnivek - pro mně je naopak šlechtění plísně vítáno, snažím se tomu jít napřed a výsledek taky není nějak dramatický...na to že je mám více než rok, prošly vaječnými lázněmi, koupáním v moři i sladké vodě atd... image.thumb.png.213a49cf71e00e2b74a8e1401175a90a.png

Děkuji za rychlou reakci a pokud to bude jak píšeš tak je to v pohodě. Netušil jsem, že se to někdy zastaví na nějakém stavu. Hodinky Hamilton jsem myslel jejich novinku viz. https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h76709530-khaki-aviation-pilot-pioneer.html srovnával jsem je s tou ocelovou variantou, která je taky super, ale ten bronz se mi k nim hodí mnohem víc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, czechito napsal:

Děkuji za rychlou reakci a pokud to bude jak píšeš tak je to v pohodě. Netušil jsem, že se to někdy zastaví na nějakém stavu. Hodinky Hamilton jsem myslel jejich novinku viz. https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h76709530-khaki-aviation-pilot-pioneer.html srovnával jsem je s tou ocelovou variantou, která je taky super, ale ten bronz se mi k nim hodí mnohem víc. 

ZDE můžeš sledovat vývoj mých bronzovek za 8 let.
Nikdy jsem do patinace nijak nezasahoval, ani nezrychloval, ani nezpomaloval.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vitmimochodem musím vyseknout těm tvým LUM-TECům velkou poklonu, jsou to jedny z něj bronzovek, baví mě se na ně dívat na každé tvé fotce - ta luneta je na bronzovky geniální - to jak si tam bronz pak rozehraje své barvy a dá tomu šmrnc 👍 Když tady nedávno proletěly inzerci, nestihl jsem se vzpamatovat a byly fuč 😬

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Snekofon napsal:

@Vitmimochodem musím vyseknout těm tvým LUM-TECům velkou poklonu, jsou to jedny z něj bronzovek, baví mě se na ně dívat na každé tvé fotce - ta luneta je na bronzovky geniální - to jak si tam bronz pak rozehraje své barvy a dá tomu šmrnc 👍 Když tady nedávno proletěly inzerci, nestihl jsem se vzpamatovat a byly fuč 😬

Děkuju, potěšil jsi mě dvojnásobně (jako majitele i jako fotografa).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Občas to chce alespoň vytáhnout na světlo🌞

IMG_20220503_094711.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cecilevidentně se nebojíš jít za hranu běžných rozměrů všemi směry - k čemu je ta drážka na ultra mega vypouklém skle? To nějak snižuje pnutí, nebo při přímém pohledu to nějak dotváří pohled do té strašné hloubky?

@nizkotucnytvarohTy Eterny jsou skvělé, už jsem úplně zapomněl na tuto edici - to je škoda vytáhnout jen na světlo, ty volají po víkendu na zápěstí! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 5. 2022 v 16:02, Snekofon napsal:

@cecilevidentně se nebojíš jít za hranu běžných rozměrů všemi směry - k čemu je ta drážka na ultra mega vypouklém skle? To nějak snižuje pnutí, nebo při přímém pohledu to nějak dotváří pohled do té strašné hloubky?

@nizkotucnytvarohTy Eterny jsou skvělé, už jsem úplně zapomněl na tuto edici - to je škoda vytáhnout jen na světlo, ty volají po víkendu na zápěstí! 

To je ochranná folie na sklo..Nebojím se. Proč? Kaventsman mají 49mm jen vyšší profil na skoro 3cm ale jinak měl jsem i větší hodinky. A ty Agat mají sice 60mm ale jsou celkem štíhlé v profilu. Korunka je na 9h nijak nepřekáží a na rozdíl od Hadal jsou díky titanovému pouzdru, velice lehké. Paradoxně jsou velmi pohodlné. Nelze srovnávat s těmi fake Agat nebo Invicta apod. Tohle je špičkové zpracování, safír,swiss eta automat. Super hodinky. Měl jsem na ruce Pamy 00341 a ty krom korunky mi připadly stejně velké.možná robustnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cecil - Jožko, vím, že máš pazouru jako kladivo, ale upřímně si myslím, že ty AGATy už jsou průměrem i na tebe dost. Možná je to focený jenom z blbýho úhlu.  Ale taky vím, že máš rád velikánský a výstřední divery, takže u tebe to beru jako normu, v cajku.

K těm Kaventsmann. Já vím, jsou to de facto hand made hodinky, ale on fakt neumí žádnou lumi? Já třeba můžu VDB, jsou mi sympatický tvary pouzdra a hlavně použití vintage kalibrů, ačkoliv ne vždy a všude. Ty indexy tam maluje příborovým nožem? To sklo bude asi minerál, ne? Chápu ten vintage feeling, ale tady už mi to připadá za hranou. Jasně, vím, nejsem cílovka...Kde je vrcan, aby mi to politicky vysvětlil?

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...