Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Cifernik se jmenuje Brass patina, nejake pvd, co se menit nebude.
Hodinky se tvari zatim celkem fajn. Zpracovani super, vsechno sedi a licuje. Nezvykle je stridani kartacovani s piskovanim pouzdra, tak to bude patinovat trochu jinak kazda cast. Remen je nejaky prijemny 22mm noname, prijemnejsi nez Isofrane,co jsem koupil k Armidam, spona bronz s logem, poutko pasku taky s logem. Jako zatim nej bronzovky, co jsem mel. K moji 100% spokojenosti chybi rovne sklicko, min bachrate dynko(nozky se nedotykaji ruky,Armidy ac jsou vyssi, tak pusobi nizsim dojmem) a lepsi chod lunety(ten umi Armida znatelne lip). Vypada to, ze oproti predchozi generaci zapracovali na lumi, kdy uz neni tak markantni rozdil ve svitivosti rucek vs indexu. Korunka ma ocelovou vlozku, ktera se sroubuje na ocel. Proste vse, jak ma byt. K tomu drevena krabice s kozenym obalem ve vnitr. Za 370 dolacu je hooodne muziky. Aj ta blba zarucni karticka ze je neco extra-perforovany plech. Az bude cas, pofotim fotakem.

Edit pro rýpaly: Ano, opravdu jsem to fotil pod digestoří, skoro kalkulačkou :D

post-11518-0-60062300-1578345892_thumb.jpg

post-11518-0-37038900-1578345902_thumb.jpg

post-11518-0-58946100-1578345912_thumb.jpg

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo jsou moc pěkný.Řemen taky nevypadá zle.Já mněl kdysi Více Isofrane.Na Seiko Emperor.Zkoušl jsem Cuda a nakonec nebyl špatný Borealis.Nicméně ten originál Iso, mi nakonec nějak, seděl nejlépe.Já dneska na ruce Thundery.Do inzerce jsem dal,ty Gndary které pořád co se pouzdra a ciferníku týče považuji za malé CNC umělecké dílo.Ale na mně jsou ještě trochu konzervativní.

post-1779-0-54039400-1578389159_thumb.jpeg

post-1779-0-82446900-1578389255_thumb.jpeg

post-1779-0-61293400-1578389279_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Obecně jsem už asi známý tím, že jsem nakloněn drobným chemickým experimentům s patinací bronzových hodinek.

U dorazivších Gondarech to nemohlo být jinak. Vyzkoušel jsem na nich svou oblíbenou směsku vinný ocet/sůl, ale tady jsem narazil.

Námořní bronz /Alubronz/ je hooodně odolný prevít, takže po dvou hodinách jsem to vyndal z pytlíku a nic. Respektive pár narůžovělých míst s jakousi oxidací.

Nehodil jsem zbraň do obilí a hluboce jsem se zamyslel.

Modrá patina z amoniaku se mi líbila, ale bylo to takové jednolité, takže jsem vymýšlel dál.

Vajíčka ! Vzpomněl jsem si na nádherně mramorované Wardy.

No, vajíčka, když to přečkalo bez větších problémů můj koktejl, tak jsem usoudil, že to chce něco silnějšího než sirovodík. 

I vyrazil jsem do OBI do oddělení zahrada a pořídil sirné knoty. Jeden nastříhal na pidikousky, zalil to trochou vody a v mikrovlnce přivedl k varu.

Smradu jako v hradu, ale při vzpomínce na návštěvu termálů na Slovensku a následnémů leštění všeho zlata a sříbra, jsem usoudil, že je to ta cesta.

Po 10 minutách louhování jsem směsku znovu přivedl k varu a šup s hodinkama do výparů, zabalit strečkou a čekat.

Výsledek se mi líbil, tak jsem tělo hodinek potíral směsí a nechal zasychat. Celé to zabralo bratru 30minut.

 

Výchozí stav :

Gondar2.jpg

 

Výsledek :

20200122_130012.jpg

20200122_130017.jpg

20200122_130030.jpg20200122_130046.jpg

20200122_130052.jpg

20200122_130105.jpg

20200122_130231.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj gratulace,pěkný i s tou origo sponou!!Ano je to pravda ten material jen tak nechytí.Chce to experimentovat.Zkusil bych čpavek.Ale musíš je upevnit tak aby se smozřejmně samotné čpavkové vody,pouzdro nedotýkalo.Jen výpary.Nejlépe zavěsit na víčko od zavařovačky, drátkem přes stěžejky.A nalít do sklenici trošku čpavku a zavřít.CCa na půl hodinky.Udělá to krásnou patinu.Jo a nechat je po vytažení dojet asi hodinku venku na vzduchu.Pak už se to chytne a bude to vypadat dobře.Samozřejmně opatrnost,je to vážně smrad a bolehlav..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...