Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Pořád se to bojím vybalit z krabice, a pořád nevím, jestli je to bronz nebo PVD😁

IMG_20210802_190750_compress95.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 7. 2021 v 12:05, Snekofon napsal:

Tak níže reálné foto, upravené tak aby odpovídalo co nejpřesněji tomu jak hodinky vidím ...realita je tak něco mezi fotkami z konce června a tím co jsem postnul dnes...možná je jen o chloupek tmavší bronz, ale už se mně to nechtělo doladovat 🙄 

IMG_20210722_115759.thumb.jpg.fb2cf1683d8e611ba4267c6fbf94c4bb.jpg

Ahoy ,

ta matička , nemá chybu 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 28. 8. 2018 v 16:22, Franta gmt napsal:

Většinou se dělají bronzové. Mosaz je hned nahoře - Armida.  Mosaz je většinou zlatavý.  Bronz závisí na procentu mědi. Čím více mědi - tím více do červena. Mně se osobně zrovna dočervena nelíbí.  Levnější jsou mosazné díky značky. Nejdražšší je klasika bronzová  Panerai.  Patina se dá různě upravovat - většinou se to dá vrátit. Taková klasika Panerai :

 cc28e9e8a49887cd0b29d8ae3ebb91de.jpg

Jako ze dna oceánu 😎...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@KralJanSakra, co je to za kousek? Vypadá libově!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky jsem ve skrytu duše věděl, že bronzovky jsou mi souzeny, jen k tomu ještě hlava nedospěla, ale osud je prostě nezvratitelný 😉 Závistivě jsem si prohlížel tady ve vláknu každý nový post a nakonec jsem si řekl - nejsi už nejmladší, za chvíli (dnes🤩) narozeniny, udělej si radost. Nejvíc jsem pokukoval po "pepkovkách" - námořník chlemtající špenát patřil také k mému mádí, a našel jsem si v SK obchod, který měl ještě dva "modré" kousky na skladě. Ale přiznám se, toužil jsem mít bronzovky "full", včetně lunety, a těch full-bronz-pepkovek bylo limitně málo (50) a bez šance sehnat. A když jsem smutně brouzdal po Undone webu, tak jsem si klikl na jejich "laboratoř - poskládej si sám" a ejhle - všechno do sebe zapadlo. Legrační je, že jsem měl evidentně vkus hodně podobný kolegům tady - a doufám, že mi také tak pěkně zpatinují (stejně jako už patinuji já🤪). A dnes Fedex zazvonil u vrátek. Omlouvám se za fotky s odlesky, ale sklíčko je solidně vypouklé a já to prostě bez těch odrazů nedám, a ano, chtěl jsem se také narychlo pochlubit 😉 ...

Undone-bronz 1.jpg

Undone-bronz 2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MaSParáda - doufám že budou dělat radost. Musím říct, že když jsem je poprvé dal na ruku měl jsem pocit že jsou malé, ale to byl jen blbý pocit, protože jsem měl očekávání větších rozměrů. Sedí mně na ruce výborně. Číselník je krásně čitelný, je radost sledovat plesnivý bronz, jak mění pouzdro odstín podle světelných podmínek, i to jak se ciferník pod dopadem paprsků v určitém úhlu promění. Tyto hodinky vyvolávají nejvíc reakcí mého okolí a pochval od laiků - jsou prostě své a to je krásné. Nad individualizací ciferníku jsem taky uvažoval, ale nechtěl jsem dvě barvy na číselníku - a nakonec jsem ani nevěděl co tam dát aby to nebylo divné :) 

BTW v Japonsku lze nakonfigurovat i bordó číselník - ten mně taky láká...

A neboj se vaječných lázní - přirozeně to jde pomalu - říkal jsem si původně že na to mám celý život, počkat se jak dojdou samy... ale nevydržel jsem a nelituji :)

EDIT: jo a všechno nejlepší - pěkný dárek sis nadělil 🍻

imgrc0076299980.jpg

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SnekofonDíky, já to nakonec vzal víc osobně a mám i vzadu místo průhledu dýnka jistou fotku (ponechávám bez komentáře😚). Ty vejce zatím nechám "otevřené", chvíli zkusím pomalou přírodní cestu (a uvidíme, jak dlouho vydržím). A to bordó nevypadá zle, ale já - jak můžu - mám všechno do modra 😇 Taky máš pravdu v tom, že mi paradoxně zatím připadají spíš menší než větší, ale na ruce sedí parádně, jako "prdel na hrnec" ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, MaS napsal:

Vždycky jsem ve skrytu duše věděl, že bronzovky jsou mi souzeny, jen k tomu ještě hlava nedospěla, ale osud je prostě nezvratitelný 😉 Závistivě jsem si prohlížel tady ve vláknu každý nový post a nakonec jsem si řekl - nejsi už nejmladší, za chvíli (dnes🤩) narozeniny, udělej si radost. Nejvíc jsem pokukoval po "pepkovkách" - námořník chlemtající špenát patřil také k mému mádí, a našel jsem si v SK obchod, který měl ještě dva "modré" kousky na skladě. Ale přiznám se, toužil jsem mít bronzovky "full", včetně lunety, a těch full-bronz-pepkovek bylo limitně málo (50) a bez šance sehnat. A když jsem smutně brouzdal po Undone webu, tak jsem si klikl na jejich "laboratoř - poskládej si sám" a ejhle - všechno do sebe zapadlo. Legrační je, že jsem měl evidentně vkus hodně podobný kolegům tady - a doufám, že mi také tak pěkně zpatinují (stejně jako už patinuji já🤪). A dnes Fedex zazvonil u vrátek. Omlouvám se za fotky s odlesky, ale sklíčko je solidně vypouklé a já to prostě bez těch odrazů nedám, a ano, chtěl jsem se také narychlo pochlubit 😉 ...

 

 

Jsou parádní, gratuluju! Dobře jsi to složil. Jeden dotaz: pouzdro vypadá světlejší než luneta, to je zdání nebo skutečnost? Patina to ale asi vyřeší, že 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, michalval napsal:

Jsou parádní, gratuluju! Dobře jsi to složil. Jeden dotaz: pouzdro vypadá světlejší než luneta, to je zdání nebo skutečnost? Patina to ale asi vyřeší, že 🙂 

Díky. Jinak jak píšeš - luneta a korunka jsou o chlup tmavší - povrch je lehce hrubsi (matnější, pískovaný, nevím přesně, jak popsat) a u pouzdra je hladší. Z boku je však i ta luneta barevně sladěná s pouzdrem, takže půjde nejspíš o nějakou povrchovou úpravu na horní straně lunety. Předpokládám, že až to chytne patinu, sladí se to ještě více, ale ani takto nevadí ...

A ještě dodám lumi 🥰 :

 

Undone-bronz 3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, MaS napsal:

 

Díky. Jinak jak píšeš - luneta a korunka jsou o chlup tmavší - povrch je lehce hrubsi (matnější, pískovaný, nevím přesně, jak popsat) a u pouzdra je hladší. Z boku je však i ta luneta barevně sladěná s pouzdrem, takže půjde nejspíš o nějakou povrchovou úpravu na horní straně lunety. Předpokládám, že až to chytne patinu, sladí se to ještě více, ale ani takto nevadí ...

A ještě dodám lumi 🥰 :

 

Undone-bronz 3.jpg

Lumi nemá chybu 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...