Přejít na obsah

Zenith Švýcarsko vs Hanák Brno


Doporučené příspěvky

Ale mně nejde o samotné slovo kalibr, ale jen o jeho významové použití - v případě, kdy to významově nedává smysl a použít to nejde, jako třeba v případě průhledu na kalibr. Sice texty Eltonu občas nemají moc vysokou úroveň, ale i oni se snaží slova strojek a kalibr v textu významově odlišovat a používat správně. Nemíchají to náhodně dohromady, protože to nejde. Stejně tak i zahraniční odborné texty.

Dej si do textu místo slova kalibr třeba slovo typ a hned ti ten rozdíl začne být zřetelnější. Pak snad uznáš, že průhled na typ nedává smysl, stejně jako průhled na rozměr, nebo průhled na průměr.

Slova strojek a kalibr sice obě opravdu znamenají strojek, ale každé v jiném smyslu a významu. Nejsou to přesná synonyma a nejsou libovolně záměnná (viz ten test se slovem typ). To jen tady se to míchá. A protože je to specializované a odborné fórum, o to hůř to míchání působí. Ale já chápu, že když si někdo nějaké nové slovo osvojí a zafixuje určitým významovým způsobem, byť špatným, přijde mu to použití normální a správné, a něčí snahy o změnu divné.

Doložit že něco není je docela problém a lze to pouze nepřímo. Obzvlášť když někdo v existenci věří, běžně s ní manipuluje a odmítá neexistenci uznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale mně nejde o samotné slovo kalibr, ale jen o jeho významové použití - v případě, kdy to významově nedává smysl a použít to nejde, jako třeba v případě průhledu na kalibr. Sice texty Eltonu občas nemají moc vysokou úroveň, ale i oni se snaží slova strojek a kalibr v textu významově odlišovat a používat správně. Nemíchají to náhodně dohromady, protože to nejde. Stejně tak i zahraniční odborné texty.

Dej si do textu místo slova kalibr třeba slovo typ a hned ti ten rozdíl začne být zřetelnější. Pak snad uznáš, že průhled na typ nedává smysl, stejně jako průhled na rozměr, nebo průhled na průměr.

Slova strojek a kalibr sice obě opravdu znamenají strojek, ale každé v jiném smyslu a významu. Nejsou to přesná synonyma a nejsou libovolně záměnná (viz ten test se slovem typ). To jen tady se to míchá. A protože je to specializované a odborné fórum, o to hůř to míchání působí. Ale já chápu, že když si někdo nějaké nové slovo osvojí a zafixuje určitým významovým způsobem, byť špatným, přijde mu to použití normální a správné, a něčí snahy o změnu divné.

Doložit že něco není je docela problém a lze to pouze nepřímo. Obzvlášť když někdo v existenci věří, běžně s ní manipuluje a odmítá neexistenci uznat.

Tyjo Karlos, hlubokosklon.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost plkání šašci :lol2: Zpátky k tématu, volal jsem k Dušákovi který je autorizovaným servisem firmy Zenith a dělá záruční i pozáruční servis. Seřízení přesnosti, test vodotěsnosti a odmagnetizaci dělají u všech kalibrů dostupných běžným smrtelníkům. Samozřejmě víme, co dělá všechno Zenith za lahůdky a některé extrémní časomíry prostě do Švajcu musí. Běžné kalibry dostupné ve většině modelů servisují závady a dělají i periodický servis. Takže zpátky k začátku vlakná filipisku, prosím tě, jaký model hodinek ti Hanák poslal do Švýcarska a s jakou závadou prosím tě? Já jsem měl podobný vejdrb s utopenými TH, kdy mě stále dokola opakoval Hanák, že nejde, nejde a nakonec jsem zjistil že firmu TH vůbec nekontaktoval......to jen tak aby řeč nestála.

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost plkání šašci :lol2: Zpátky k tématu, volal jsem k Dušákovi který je autorizovaným servisem firmy Zenith a dělá záruční i pozáruční servis.

 

To se trochu rozchází s tím, že na moje "obyčejné" El Primero periodický servis udělat neuměli. Třeba jsou tím autorizovaným servisem nějak nově, jiný důvod mě nenapadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtěl jsem rozpoutat bourlivou diskuzi, ale což .. Hanák nedělá strojky, chtěl jsem celkovou kontrolu a vycentrovani subciferniku. Řekli, že to musí do Švýcarska... Cena astronomická, čekací doba také. Poprvé vrátili po měsíci a bylo to ještě horší a ručička stopek měla "skokový" start. Tak to tam jelo znovu, čekačka 4 měsíce a pak šmouhy pod sklem. Nakonec o Hanák řekl, že se to pokusí rozdělat a vyčistit a cca za 3 hodiny volal, že je to hotové. Je to model Zenith xtreme.... A teď už vše, jak má. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi davno mi Hanak se Zenithkama taky pomahal...prisel jsem tam,rekl mi ze to nedela,ale ze jako k nim chodim a ze neni problem a ze to zaridi...hodinky byly v zaruce-takze to delal fakt zadarmo...poslal to do Vidne-od tam mi volala pani a ta to posilala do svycarska...hodinky se vratily v poradku...

Snazil jsem se vyvarovat slovum co neznam nebo znam,ale nevim presne co znamenaj...snad to bylo srozumitelny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nn-vypadla ta hvezdicka z lunety...jinak sly vyborne ;)

 

To bych ti udělal i já vteřinovým :lol2: Tak jinak dobrý, já s kým kecám tak měl nějáký stresík, ale ona ta jejich manufaktura všechno v jednom baráku na koleni je pro mě opravdu fascinující, tak zatnu zuby a budu se modlit a pokud se začnou sypat, zahodím je do moře  :cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...