Přejít na obsah

Chronomag pamětihodnosti


Doporučené příspěvky

Osměluji se tady dát odkaz na právě probíhající diskuzi:

Chronomag fórum > Ostatní diskuse (o serveru, zábava a tak)> Ostatní diskuse a zábava - Elektročas HH3 a to příspěvek #33

Dovolím si vypíchnout to nejdůležitější a omlouvám se tímto autorovi za pozměnění příspěvku:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobře. Co můžu udělat sám, udělám já, poškozený krok (a všechno kolem mechanismu kyvadla) opraví hodinář. Jsem sice strojař, ale to nemusí podle tvrzení zdejších kšeftařů stačit, a chci pro hodiny to nejlepší. Hmm, a když (jak se zdá) nikdo není ochotný poradit... Pokud se do nich ale pustí hodinář, tak zásadně jedině pod mým dohledem. Žádný odrbání práce za účelem co nejrychlejšího zisku, hlavně, aby byl zákazník- "laik" na první dojem (a příštích pár let) spokojený!!! Nehodlám být nějaký čas "spokojeným zákazníkem", a potom...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale konec keců:

Hledám hodináře, co to udělá zdarma. Náhradní díly zaplatím, ostatní je otázka lásky k řemeslu, radosti z dobře odvedené práce, úcty k tomuto výrobku, a radosti z možnosti opravovat nadprůměrně kvalitní hodiny. Jedině ten, kdo bude ochotný pracovat zdarma, to udělá kvalitně, protože ho jeho práce baví, a tím tuto práci sám od sebe vyhledává. A protože ho baví, znalosti, zkušenosti, a um, do něj lezou samy od sebe i bez peněz- díky radosti z práce- koníčku. Ty, kteří chtějí za svoji práci drahé peníze nehledám. Já sám s hvězdárnou pomáhám zdarma, právě kvůli svému koníčku- astronomii- ba naopak, investuji do toho svůj nejen čas, ale i peníze. Svoji práci přitom nepovažuji za nekvalitní, a myslím, že okolí to vnímá obdobně. Kdo má zájem o tuto lákavou nabídku? Olomoucký kraj.

PS: Přísahám, že pokud se někdo (nebo vzhledem k lákavosti nabídky více hodinářů) přihlásí, nedostane ode mě na internetu ani nikde jinde ani půl slova poděkování, nebo jiné formy reklamy. S tím zdarma to myslím opravdu, ale opravdu vážně.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V prvním odstavci zdejší hodináře označí za kšeftaře, kteří se honí jenom za ziskem a v druhém mezi těmi kšeftaři hledá toho co to udělá za pár lahváčů. Ach jo, nějak tomu nerozumím, ale příjde mi to takové nějaké podivné :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Myslím, že toto geniální vysvětlení nejde opominout:

 

Volba quartz/mechanika je na nositeli - [kráceno]

 

To je jako jít do nevěstince nebo použít nafukovací pannu. Uspokojení je prakticky stejný, ale ten pocit... ten POCIT!!!

 

autor farářskej, k nalezení zde: Omega Seamaster quartz vs. mechanika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ospravedlnujem sa ak to nie dostatočne vtipne, ale ja z toho nemôžem :gora:

 

Poté, co jste mě tady naučili nosit pravidelně nůž, pero, diář, a rezervní g-shocky pro rychlé "přezutí" v případě živelné katastrofy nebo vypuknuvšího válečného konfliktu, se bez kabely už neobejdu :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Odkaz na vlákno

 

 

Som rad že ste navštívili našu predajnu a podrobili testu !!! Asi Vas kolegynka zle odhadla že chcete u nas nakupovať, alebo ....

 

Nezabúdajte že je to predajna a nie múzeum,pretože väčšina ludi si sem chodí len obzrieť veci čo kúpi cez internet pripadne v zóne kde nie je DPH, a samozrejme porušuje zákony EU a nezaplatí DPH, clo, a potom nam chodí nadatavať aký sme dráhy!! Mnohy zabudaju že sa nachadzaju v luxusnej predajne a nevstupuju patrične oblečeny a s patričnou uctou !! Často ani nepozdravia !!! Ak sa berie vec za 10 -20 Tis. euro do rúk, treba prejavovat rešpekt, a potom sa Vám nestane že .....

 

Spomínanej predavačke už ukradli takzvaný zakaznici 2 x drahe hodinky, a pretože to musela zaplatiť nie je čudo že je opatrná a skúma či ste naozaj kupujúci.Žial stava sa to cca min. raz ročne aj v iných klenotníctvach v SK !!!

 

Peter T.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hele kolik tam bere ta prodavčka, že mohla zaplatit 2 kousky hodinek a věci u nich stojí 10 až 20 t, éček ??

 

Mno...že nebere moc, na to vsadím své boty. Ale jistě má pro tyhle případy pojistku, velmi výstižně pojmenovanou "Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu povolání". Nepochybuji, že tahle pojistka má jistou spoluúčast, takže ta prodavačka "něco málo" doplatit musela.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

fararskeho hlaska na finalne stadium Chronobundusu alebo da sa ist vlastne este dalej??:

 

"Řekl bych, že finální stadium spočívá v tom, že si člověk koupí kostel - jen proto, že jsou ve věži nádherný regulátory se čtvrthodinovou repeticí."

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/33287-my-a-ti-ostatni/page__st__60

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zde je odkaz na příslušné vlákno!

 

Doufám, že nikoho neurazím, když to sem dám. Toto by se nemělo ztratit, abychom pak všichni věděli kdy to snámi bude špatné.. :chair:

 

Já si to sám sobě vysvětlím v pohodě. Koupil jsem černý, vadily mi stříbrný subciferníčky, protože se v nich ručky ztrácely a nemohl jsem pořádně odečíst čas. Tak jsem je prodal a koupil černočervený. Jenže červená byla spíš růžová a to se mi nelíbilo, tak jsem je prodal. Pak se mi po nich začalo stýskat a koupil znova "černo stříbrný". Přestala se mi líbit guma, tak jsem koupil tah a to se mi nelíbilo už vůbec, tak jsem je prodal. A pak jsem uviděl v nabídce černočervený na kůži a musel jsem je mít. Jenže jsem zapomněl na tu růžovou a napadlo mě...černý ale na kůži. To bylo dobrý , ale něco jim chybělo. Tak šly zase pryč. A pak mi to došlo...chyběl jim AR, tak jsem koupil s AR.

Jediný, co si nedokážu vysvětlit, proč jsem teď vyměnil s AR za "bezAR" abych ho tam nechal dodělat... :suicide_anim:

takže asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...