Přejít na obsah

Elektrokolobezka, jakou vybrat


Doporučené příspěvky

Jelikoz koketuji s myslenkou, ze prestanu jezdit do prace autem, zvazuji moznosti alternativni dopravy.

 

Premisa:

1. rano cca 2km odvezt malou do skoly - po rovince

2. dopravit se ze skoly na metro - cca 3km

3. dopravit se po praci z metra bud do skoly a domu (5km), nebo jenom domu (4km)

 

Ocekavani:

1. musi zvladnout odvezt mne (90kg) a prcka (25kg) najednou

2. musi se vejit do kufru auta a do vytahu = mela by byt skladaci

3. sedatko bud pro dva, nebo bez

4. mela by neco vydrzet, viz bod 1

5. realny dojezd v Prazskem terenu alespon 20km pri me vaze, vykon tak, aby zvladala bezne-mirnejsi kopecky

 

Jedina zatim papirove pouzitelna co jsem nasel:

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

https://elektrokolobezky.heureka.cz/xiaomi-mi-electric-scooter-2-m365/recenze/#ng:6f6c64686173682d4504a37c16bf2ddf28be3d6e93bad03e

 

4504a37c16bf2ddf28be3d6e93bad03e.jpg

 

Ale tady na foru se obvykle dozvim uplne vsechno, tak zkusim, jestli nemate nekdo lepsi napad 

 

diky

 

P.S. klidne se to tady muze zvrhnout na obecny pokec o elektrokolobezkach ;-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 110
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Řeším úplně stejnou věc, tuto jsem si byl zkoušet v obchodě:

https://www.insportline.cz/22860/elektricka-kolobezka-joyor-a1-cerna'> https://www.insportline.cz/22860/elektricka-kolobezka-joyor-a1-cerna

 

Jde mi hlavně o kopec u baráku, hlavně jestli mě to vyveze Přes vánoce prý mají akci že můžeš vrátit zboží až do tří měsíců, takže do ní zřejmě půjdu, vyzkouším a případně vezmu silnější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já o tom vím prd, ale tuhle jsem si to chtěl taky koupit (elektrokoloběžku) , že na tom jako budu jezdit do práce ...... když už jsem měl vybráno (už nevím co) tak jsem začal pátrat po tom kolik stojí nový akumulátor, který pude srát jako první ...... noa zjistil jsem že stál (stojí) 300 euro ....... tak jezdím dál tramvají zadarmo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takový malý postřeh, vybíral bych rozhodně s většíma kolečkama. S tímhle když vezmeš díru, tak půjdeš na hubu.

Přesně, jak píše Ševča, jako upřímně na tomhle vozit malou dceru je dost o hubu. Já jezdím pět let na klasické kolobce, první Yedoo Mezeq Disc a teď se psem tzv. Morče ( http://www.morxes.com/kolobezka-morxes-cane-disc-48721) a můžu Ti říct, že když spadneš z koloběžky, není to vůbec příjemné, faktem je, že jsem spadnul asi dvakrát za celou dobu, ale o to více, jsem si rozbil hubu. Spadnout s dítětem bych fakt nechtěl, to si zvaž, ono už ve 25 km/h se kurýruješ klidně i měsíc. Nemám šajn, jak to jede rychle, ale když vezmeš nějakou větší spáru nebo lehoučký patník, tak letíš, jak papír ... čím větší přední kolo (ideálně pneumatika), tím lépe. A za sebe doporučuji jednoznačně klasickou kolobku (s ohledem na pohyb a aerobní protažení těla).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem nedavno na tu Xiaomi Mi taky. Lidi si stezujou, ze jim brzo zaclo uchazet zadni kolo. Na Aliexpressu k tomu prodavaj "bezdusovou" zadni pneu a kdyz jsem videl na YT jak se to vymenuje, tak me preslo nadseni a rekl jsem si, ze pockam na dalsi model, kde uz to snad vychytaj, protoze ta jejich duse je tam podle vseho nejaka vetsi a nejak debilne poskladana. Ale mozna uz se to zmenilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mame doma 5 kolobezek, vsechny s prtavejma kolama a jezdime na tom jak o zivot a zatim se nikomu nic nestalo, mala ma dycky helmu. ja jsem jezdil kdysi denne do skoly na skejtu, vlastne vsude misto kola cca 10 let, nic horsiho nez na skejtu mne na kolobezce potkat nemuze :-D

takze malych kolecek se nebojime ;-)

dulezita je ta skladnost a hmotnost, ty s velkym prednim kolem nejsou skladaci, takze do kufru auta nebo do vytahu se nevlezu, to je podminkou

 

ale samozrejme vetsi kola bych uvital, kdyby byla ta moznost

 

o tech spatnych gumach jsem cetl, hodlame to pripadne vyresit vstriknutim peny, to by onen problemek melo vyresit, jestli se namylim

 

aku by snad melo vydrzet nejakych 500-600 cyklu, to je rekneme na dva roky, to uz zas budou kolobezky snad nekde jinde, takze misto koupi aku budu resit novou kolobrndu

 

zajedem tu Xiaomi nekam vuzkouset a projet se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co tohle, nemate nekdo skusenost?

Tank-1000TTX, 1000 W, elektrická koloběžka, cross, 32km/h

https://www.electronic-star.cz/Outdoor-a-volny-cas/Elektricke-skutry-a-kolobezky/Elektricke-kolobezky/Tank-1000TTX-1000-W-elektricka-kolobezka-cross-32km-h.html10028175_2_Takira_Tank_Type_1000TTX_Elek

 

tedy urcite bych radeji bez reteze, kvuliva jednodussi udrzbe, ale tento styl by se mi zamlouval

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdysi jsem mel kolobrndu Nitro, benzinak, jezdil jsem normalne po silnici, jelo to v poho tech 45km/h, akorat to hrozne rvalo, tak to slo z domu

melo mi to nahradit choutky na motorku, jsem byvaly "motorkar", ale po narozeni dcery jsem toho nechal a jeste nejakou dobu neplanuju

 

jezdil bych na tom sam po silnici, s malou v podstate jenom po chodniku, na okraji Prahy, chodce tady nepotkas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nakonec porizena Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

dnes jedem testovat, tak poreferuju, ale jiz vyzkouseno, hrave zvladne me + dite, t.j. 120kg zive vahy :-)

 

porizeno slapatko, takze se vejdem oba na pohodu

 

e084d86616f3804fd0ec288221c051a6.jpg

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký má ta Xiaomi reálný dojezd při normálním ježdění po městě? Udávané dojezdy u elektro přibližovadel jsou většinou o cca 1/3 vyšší než je realita.

 

Já mám jako městské přibližovadlo elektrický longboard a nemůžu si vynachválit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...