Přejít na obsah

Elektrokolobezka, jakou vybrat


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 110
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jasně že ne, a přeju ať zrovna tvý baterie jedou fajn. Ale já mám čerstvou špatnou zkušenost a připadal bych si hloupě, kdybych opakoval svůj nàkup čínský baterky a čekal jiný výsledek.

před 7 minutami, Standis napsal:

né všechno Made in China, Made in P. R. C. musí být na kritiku 😉

 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, straspol napsal:

Já jsem to pojal ryze teoreticky, jako vysvětlení, proč jsem tak poruchovej...

Si děláš srandu, ale kdoví, co je dneska napsáno na katetrech, kardiostimulàtorech nebo kloubních náhradách :D A na čipech v nose!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Poprosím skúsenejších o radu k výberu e-približovadla:

Využitie - dojazd do/z práce, spolu cca 10km + využitie v práci, tam určite najazdím ďalších cca 10-15km (dosť sa tam nachodím aj peši, takže by to bola ako pomoc)

Terén - asfalt, miestami aj rozbitý, dlažobné kocky, rovina, ale aj kopcovitejší terén (ale nie strmé stúpania) 

Nosnosť - min. 110-120kg

Hľadám niečo s výšším dojazdom, aby som nemusel dobíjať každý deň + skladnosť + najlepšie so sedátkom.

Akú máte skúsenosť s menšími skládacími e-bicyklami? Napr. HIMO Z20 (produkcia Xioami), resp FIIDO L3? Páči sa mi, že sa dá batéria vybrať a tým pohodlnejšie nabiť, ako ťahať k zásuvke celý stroj. Oveľa väčšie kolesá (od 16-20") ako na e-kolobežkách. Odstavoval by som ho normálne u stojanu, v byte ho zložil, aby nezaberal miesto.

Využíval by som prednostne len motor, pedálovanie len sem tam, takže neviem, či je možný mód 100% pojazdu, alebo je nutné vždy,  aspoň pro forma pedálovať, lebo napr. u Fiido L3 uvádzajú u max. módu úspora energie 90%, z toho mi vychádza, že sa aj tak trochu šlape, ale na videu napr. u toho HIMO vidím, že sa nemusí šlapať. Je mi jasné, že tým sa dojazd znižuje.

Alebo je lepšie v tomto prípade pozerať radšej po e-kolobežkách? Ani jedno som nikdy nemal.

Dík za názory.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se přidám k dotazu :). Himo se mi líbí, ale je tu otázka kvality, i když Xiaomi na tom nebude asi špatně.

Také hledám elektro koloběžku (skládací kolo), aby zvládla i nějaké převýšení a terén. Většina koloběžek není stavěna právě pro terén (rozuměj polní cesta).

Napadá mě Hugo Bike Scorpio (https://www.hugobike.cz/scorpio/) - líbí se mi robustní kontrukce a značkové baterie. Jen cena je někde jinde.

 

Napadá Vás prosím nějaký tip?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, fide napsal:

 

Napadá mě Hugo Bike Scorpio (https://www.hugobike.cz/scorpio/) - líbí se mi robustní kontrukce . . . 

 

Opravdu by sis koupil něco od firmy která má v roce 2021 na webu slova jako luxusní, unikátní a kvalitní; a přitom jejich web vypadá že ho dělal žák osmé třídy kterého to nebavilo? Když už teda pominu to, že České elektrokoloběžky je jejich označení pro skládání z cyklodilů? ;)

 

Abych vám tu jen blbě nekecal tak spolehlivý výrobce Kostka z Jeseníků vloni elektrifikoval svoje modely, takže se tam dá uspokojit touha po svezení. 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Tom4 napsal:

Opravdu by sis koupil něco od firmy která má v roce 2021 na webu slova jako luxusní, unikátní a kvalitní; a přitom jejich web vypadá že ho dělal žák osmé třídy kterého to nebavilo? Když už teda pominu to, že České elektrokoloběžky je jejich označení pro skládání z cyklodilů? ;)

 

Abych vám tu jen blbě nekecal tak spolehlivý výrobce Kostka z Jeseníků vloni elektrifikoval svoje modely, takže se tam dá uspokojit touha po svezení. 

Hugo Bike je prověřená značka. To bych se nebál. Jen hledám další alternativy. Kostka je zajímavá alternativa. Jen nejsem si jistý, jestli jsou vhodné na polní cesty apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi to elektrokolo ne, když chceš jezdit do kopce tak že tě to vyveze? Nebo proč to musí být koloběžka a ne třeba zrovna elektroskútr? Chápu úmysl koipit si koloběžku, pár tisíc na nich mám najeto, byť bez motoru; chápu potřebu někoho mít vypomoc v podobě elektřiny. Ale proč do terénu koloběžku co bude jezdit sama do kopce? Jinak Kostka spolehlivě jezdí i po polních cestách, ale určitě ne sama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tom4 napsal:

Tak asi to elektrokolo ne, když chceš jezdit do kopce tak že tě to vyveze? Nebo proč to musí být koloběžka a ne třeba zrovna elektroskútr? Chápu úmysl koipit si koloběžku, pár tisíc na nich mám najeto, byť bez motoru; chápu potřebu někoho mít vypomoc v podobě elektřiny. Ale proč do terénu koloběžku co bude jezdit sama do kopce? Jinak Kostka spolehlivě jezdí i po polních cestách, ale určitě ne sama.

Úmysl je ten, že chci z domu do práce to občas vzít i přes polní cesty a kopce. A do práce nechci přijet propocený :).

 

Elektrokole - výhoda lepšího komfortu. Elektrokoloběžka - výhoda lepší skladnosti. A nezavrhuji žádnou z těch možností. Za mě bych si koupil Hugo Scorpio (podpora české výroby), ale láká mě to Himo (cena a slušné elektrokolopro pohodovu jízdu) nebo třeba Janobike (cena a rychlost). Jen se obávám kvality a nechci moc podporovat Čínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o dopravu z bodu a do bodu b tak něco co tě tam samo doveze bez spocené košile a na jízdu oklikou po polní cestě bych se imho vykašlal. Asi co nejspolehlivější povoz a nemíchat to se sportem. Na sport odpovídající nářadí a tričko na propocení. Pokud samozřejmě není řešitelný sport po cestě do práce a tam se osprchovat a převléknout. 

Takhle mi to přijde jako snaha o mix sportu a dopravy, ale bez zapocení, což vylučuje sport, a přitom hledáš nářadí na sport, doufám že to dává smysl co chci říct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Tom4 napsal:

Pokud jde o dopravu z bodu a do bodu b tak něco co tě tam samo doveze bez spocené košile a na jízdu oklikou po polní cestě bych se imho vykašlal. Asi co nejspolehlivější povoz a nemíchat to se sportem. Na sport odpovídající nářadí a tričko na propocení. Pokud samozřejmě není řešitelný sport po cestě do práce a tam se osprchovat a převléknout. 

Takhle mi to přijde jako snaha o mix sportu a dopravy, ale bez zapocení, což vylučuje sport, a přitom hledáš nářadí na sport, doufám že to dává smysl co chci říct.

Chápu, ale nechci míchat dopravu se sportem. Sportuji dostatečně, takže mi jde vyloženě o dopravu a občas to chci střihnout polní cestou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Harwey napsal:

u Kogoo by si nic nenasiel?

Co to studuji, tak čínských značek je spousta:

Kugoo - patří k těm levnějším

Janobike - asi nejlepší poměr cena/výkon

Kaabo - asi jeden z nejkvalitnějších. Jen cenově už někde jinde.

Ale jde mi i zkušenosti s Čínou, i když chápu, že v Číně se vyrábí slušné věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@fide https://www.hugobike.cz/scorpio/ že je "Česká výroba"? Jako že 100% čínská kolečka, řídítka, displej a baterku najatej ukrajinec vyndá z kontejneru a přimontuje k samostatně balenému OEM čínskému rámu (se zakázkovými "českými" nápisy a cool "větracími otvory" - dtto Insportline a další)? OK, aspoň že pohádky o sportu už jsme díky Tomovi vyloučili - ale drncat na tom dvacítkou 25-30km DENNĚ, v zimě, blátě, vedru, dešti, a to vstoje, bez odpružení a bez sedátka, s rizikem že pochybná "značková" baterka v ceně X tisíc může po půlroce odejít v podstatě kdykoliv (viz kolega @martar) a ještě s tím nesmět na silnici? Sorry, v ideálních podmínkách takhle pár dní v roce dojedeš, ale se spolehlivou a praktickou dopravou do zaměstnání to nic společného nemá - jinak bys pořídil aspoň něco se sedátkem = regulérní (elektro)skůtr nebo golfovej vozejk. No a nebo za pár šušňů jeté auto, do kterého nefouká a neprší... :lol2:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...