Přejít na obsah

Elektrokolobezka, jakou vybrat


Doporučené příspěvky

před 8 minutami, Radek124 napsal:

@fide https://www.hugobike.cz/scorpio/ že je "Česká výroba"? Jako že 100% čínská kolečka, řídítka, displej a baterku najatej ukrajinec vyndá z kontejneru a přimontuje k samostatně balenému OEM čínskému rámu (se zakázkovými "českými" nápisy a cool "větracími otvory" - dtto Insportline a další)? OK, aspoň že pohádky o sportu už jsme díky Tomovi vyloučili - ale drncat na tom dvacítkou 25-30km DENNĚ, v zimě, blátě, vedru, dešti, a to vstoje, bez odpružení a bez sedátka, s rizikem že pochybná "značková" baterka v ceně X tisíc může po půlroce odejít v podstatě kdykoliv (viz kolega @martar) a ještě s tím nesmět na silnici? Sorry, v ideálních podmínkách takhle pár dní v roce dojedeš, ale se spolehlivou a praktickou dopravou do zaměstnání to nic společného nemá - jinak bys pořídil aspoň něco se sedátkem = regulérní (elektro)skůtr nebo golfovej vozejk. No a nebo za pár šušňů jeté auto, do kterého nefouká a neprší... :lol2:

To jsem netušil to o Hugu, protože se mi to zdálo, že hodně věcí si dělají sami. Jinak auto mám, ale radši do práce těch pár km jezdím MHD a zvažuji právě to nahradit něčím jiným. Skútr je zajímavá volba a měl jsem jej taky, ale ta svoboda už není tak velká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 110
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kolega martar si zas skládací elektrokolobku pořídí, akorát s výměnitelnou značkovou baterií a se zázemím solidního servisu...

Já měl k provozu jen jedinou připomínku a tou byla ta baterie, která odešla po půl rice a 1500 km. Jinak na trasy do 10 - 15 km naprostá spokojenost. Za sucha použitelná ve vedru i zimě, konstrukčně odolná, skladná, a jízda ve stoje je přijemná a pohodlná pro každého normálně rostlého člověka, který je zvyklý trochu chodit nebo běhat. Sedàtko je míň pohodlné, je to kolobka a né Lexus :D

Ještě by teda měli zapracovat na té vodotěsnosti, aby se s tím dalo hezdit v dešti. Gumy to mělo dostatečně adhezivní, blatníky funkční, ale pŕi větším mokru zatékalo do ekektroniky (např. pak blblo brzdové světlo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za názory a tipy.

fide - radpowerbike je zaujímavý, ale pokiaľ vidím dobre, neskladá sa. Ti je pre mňa podstatná vec v panelákovom byte a pri prenose výťahom, kde aj normálny bicykel sa dí preniesť len vztýčenej polohe na zadnom kolese.

Takisto je mi jasné, že nákup z Číny bude lotéria, preto pozerám po jakž takž známejším značkám viď HIMO . Xioami + tie recenzie. Cena cez 1100EUR je už na mňa príliš.

Ak by boli peniaze navyše tak jednoznačne idem do Inokim OX, ale výdavky nepustia.

Zaujal ma aj skládací e-bike FIIDO D11, rovnako slušné recenzie, sme do tých 1000EUR. Ním by sa dalo aj po tých menej upravených cestách.

 

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, StanoBare napsal:

Vďaka za názory a tipy.

fide - radpowerbike je zaujímavý, ale pokiaľ vidím dobre, neskladá sa. Ti je pre mňa podstatná vec v panelákovom byte a pri prenose výťahom, kde aj normálny bicykel sa dí preniesť len vztýčenej polohe na zadnom kolese.

Takisto je mi jasné, že nákup z Číny bude lotéria, preto pozerám po jakž takž známejším značkám viď HIMO . Xioami + tie recenzie. Cena cez 1100EUR je už na mňa príliš.

Ak by boli peniaze navyše tak jednoznačne idem do Inokim OX, ale výdavky nepustia.

Zaujal ma aj skládací e-bike FIIDO D11, rovnako slušné recenzie, sme do tých 1000EUR. Ním by sa dalo aj po tých menej upravených cestách.

 

Od Fiido mě zaujal ještě M1 Pro.

A Rad sport děla folded bike taky, ale už cena je 1600.

https://radpowerbikes.eu/products/radmini-electric-folding-fat-bike?variant=32082365644893

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radpowerbikes folding mini - ano, videl som, len tá cena je už na mňa vysoká.

Fiido M1 Pro - možno na tvoj terén sa viac hodí, pre mňa už má dosť mohutné gumy = takmer fat bike.

To sedadlo je podmienkou, ak zastavím, len zvesím nohy, mám obe ruky voľné. Takisto vyberateľná batéria, bicykel nechám v stojane, batériu vezmem kľudne aj do kanclu a tam si ju, v prípade potreby, dobijem. S celou kolobežkou sa tam určite nedostanem a ani nesmiem. Ak nechám počas práce bicykel aj vonku, je moc zima, či teplo, tak batériu si vezmem tiež so sebou. Neviem, či pri kolobežkách je tá manipulácia s batériou tak pohodlná.

TU som našiel ucelenejšie porovnanie modelov od Himo Z20 a Fiido D4s a D11

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Zdravím všechny,
tak nakonec opravdu jsem se rozhodl pro nějakou elektrokoloběžku. Hledal jsem něco v cenové relaci - cena 30-35 tisíc, pro cestu do práce a z práce (občasný terén i kopec) a mám 4 favority:
 
  1. Inokim quick 4 - výhodou je váha - 21 kg a skvělé zpracování. Jen nevím jestli ten výkon by stačil na pohodové vyjetí kopce.
  2. EV Viper S - výkon je větší než u Inokim. Jen tuto značku málo kdo recenzoval.
  3. Vsett 9+ - výkonově podobně jako Viper S. Ale recenzí je již více, ve kterých tedy nechválí moc vzdálenost na jedno nabití.
  4. Hugo bike Scorpio - jako u Inokim váha je tu výhodou, ale výkon je docela malý.
Zatím nejzajímavěji vypadá EV Viper S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, fide napsal:
Zdravím všechny,
tak nakonec opravdu jsem se rozhodl pro nějakou elektrokoloběžku. Hledal jsem něco v cenové relaci - cena 30-35 tisíc, pro cestu do práce a z práce (občasný terén i kopec) a mám 4 favority:
 
  1. Inokim quick 4 - výhodou je váha - 21 kg a skvělé zpracování. Jen nevím jestli ten výkon by stačil na pohodové vyjetí kopce.
  2. EV Viper S - výkon je větší než u Inokim. Jen tuto značku málo kdo recenzoval.
  3. Vsett 9+ - výkonově podobně jako Viper S. Ale recenzí je již více, ve kterých tedy nechválí moc vzdálenost na jedno nabití.
  4. Hugo bike Scorpio - jako u Inokim váha je tu výhodou, ale výkon je docela malý.
Zatím nejzajímavěji vypadá EV Viper S.

Asi bych se značky nebál, vypadá nejlépe za mě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...