Přejít na obsah

Elektrokolobezka, jakou vybrat


Doporučené příspěvky

tak po nejake dobe kazdodeniho uzivani podelim se kratce o zkusenosti s Xiaomi M365

 

- uveze me i decko uplne napohodu (120kg), ale i do mirnejsiho kopecka je citit slaby vykon, ale vyjede

- kdyz jedu sam (90kg), je to mnohem lepsi

- kdyz jede draha (60kg ci tak nejak, radeji se neptam ;-)), tak je tu uplne nejlepsi

- prcek (25kg) jeste nedosahne na riditka, takze neodskouseno

 

- ma docela velky kola, takze prekonavani nerovnosti na ceste ci na chodniku zadny problem

- ani kdyz jedem ve dvou s prckem, neni zadny problem s manevrovanim nebo stabilitou, jede to paradne

- nafukovaci duse jsou komfortni

- brzda brzdi prekvapive dobre, brzdi zadni kolo, takze i bezpecne

 

- dojezd zatim nezmeren, ja ujel na jedno nabiti cca 15km a jeste svitili dve diody, takze jakoby pulka baterky, mozna to pak utika rychleji

- ma paradni odpich, po rovince fakt jede, netusim, jakou maximalkou, ale bohate mi to staci

 

- jsme maximalne spokojeni, budem kupovat druhou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 110
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

jeste doplnim:

- vaha 12,5kg, po slozeni v pohode odnesete v ruce, ale casem se pronese

- slozeni i rozlozeni je hrozne jednoduche a rychle, parada

- vejde se snad do kazdeho kufru auta, me se jich vejde klidne sest, ale prej do klasicke skodovky bezproblemu dve, tri

- neni problem vzit sebou do autobusu, tramvaje, metra (do metra ani neskladam)

- lidi cumej, nechapou, pusobi subtilne a kdyz proficite kolem a jeste ve dvou, valej voci :-D

- v pohode zvlada travnik i lehci polni cestu

 

- vyzkousel jsem v alze i jine kusy jinych vyrobcu - tato je momentalne nej pro mestske priblizovani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Kluci, zvažuji na jaře pořídit elektrobrndu na občasné dojíždění do práce (cca 6km jedna cesta po asfaltové stezce a trochu chodníku). Líbí se mi Xiaomi Mi Scooter 2, ale říkám si, jestli by nebylo lepší připlatit na něco lepšího. Nemáte někdo dlouhodobější zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrkni pls na moje prispevky nahore, v podstate vic bych ti nenapsal ani do SZ

 

za me pro tvuj ucel naprosto doporucuju

 

ale pokud treba bydlis v baraku (rozumej - nemusis kolobrndu rvat do vytahu nebo tahat po schodech), tak bych si na tvem miste koupil neco vetsiho a vykonnejsiho

 

xiamomi ma vyhodu v tom, ze je docela lehka a skladna

 

Kluci, zvažuji na jaře pořídit elektrobrndu na občasné dojíždění do práce (cca 6km jedna cesta po asfaltové stezce a trochu chodníku). Líbí se mi Xiaomi Mi Scooter 2, ale říkám si, jestli by nebylo lepší připlatit na něco lepšího. Nemáte někdo dlouhodobější zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrkni pls na moje prispevky nahore, v podstate vic bych ti nenapsal ani do SZ

 

za me pro tvuj ucel naprosto doporucuju

 

ale pokud treba bydlis v baraku (rozumej - nemusis kolobrndu rvat do vytahu nebo tahat po schodech), tak bych si na tvem miste koupil neco vetsiho a vykonnejsiho

 

xiamomi ma vyhodu v tom, ze je docela lehka a skladna

 

Ahoj a díky za info. Co jsi psal viz výše jsem samozřejmě četl, spíš mě zajímal názor a pohled na využití s trochu větším odstupem času. A taky jak třeba po půl roce pravidelného využívání koloběžka vypadá, jakými neduhy trpí, jaký je reálný dojezd...  atd 

Upraveno uživatelem dlubix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, ja na ni jel jenom parkrat a vsechno v naprostem poradku, zadny problem, jedine co se mi stalo je, ze jsem pichnul a v servisu s vymenou malinko bojovali, ale za pulhodky meli hotovo, 

jinak draha na tom drandila temer denne do prace dokud to pocasi a jeji naroky na komfort dovolovali, kolobrnda je porad jako nova, nic nevrze, nic neodpadlo a nepozorujeme ani ubytek kapacity baterie.

kolik ma nadrandeno netusim, nejspis to pujde zjistit, az to pripojim k mobilu

 

maximalni realny dojezd ted netusim, ale odhadem to tech 20km da v pohode s 55 kilovou nalozi

 

Ahoj a díky za info. Co jsi psal viz výše jsem samozřejmě četl, spíš mě zajímal názor a pohled na využití s trochu větším odstupem času. A taky jak třeba po půl roce pravidelného využívání koloběžka vypadá, jakými neduhy trpí, jaký je reálný dojezd...  atd 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nazdárek! Tak jsem to tady celý pročetl a poprosím zkušené o radu. Sháním elektrobrndu, co nejlehčí a nejmenší, (protože když se osvědčí, tak koupíme dvě) s nosností 60 a 90 kg a s dojezdem 10-15km.


Chci ji strčit do zavazadelníku UL letadla, abych nebyl úplně závislej na taxíku nebo známých, když doletíme někam na letiště, odkud se potřebujeme dostat dál. Nápad jsem dostal ve chvíli, když jsme se ženou přiletěli do Prievidze na letiště a nechtělo se nám v tom vedru šlapat (ani jet taxíkem) nahoru na zámek Bojnice. A přitom jsme ho viděli jak na dlani a projít si zahrady s mrňavou kolobrndou, by určitě šlo. Cena asi do 8-15k, možná i víc...Díky. 


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak s nástupem Xiaomi Pro se roztrhl pytel s lidmi, co chtějí silnější výkon baterky a delší dojezd a zbavují se staršího modelu. Natrefil jsem v sbazaru na Xiaomi M365 z druhé ruky. Stáří 2 měsíce, koupená z Mallu, najeto 90 kilometrů, neodolal jsem :) Kolobrnda má displej z Pro, takže tachometr, 3 režimy jízdy (Eco, D a Sport) místo 4 diod. Jezdí to 30 km/h, což je docela o hubu...Samozřejmě jsem píchl po 20 kilometrech a užil si lepení a ukrutný boj s výměnou duše. Ty malý kolečka jsou prostě boj. Jezdím na tom ráno do práce 4 kilometry cyklostezkou kolem Hvězdy na metro, a pak z metra do kanclu. Zatím mě to baví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My už máme doma dvě...a je to skvělý. Jezdí to skvěle, ten displej bych sice bral, ale dojezd 20km stačí. Najel jsem zatím dle aplikace v telefonu asi 35km. Do letadla jsem kolobrndu zatím ještě nemordoval, neměl jsem zatím možnost dát si takovej výlet...ale chystám se na to. Je to ale kurnňa těžký jak prase...obzvlášť když by měly být dvě...Co se týče pocitu, pro mě je to určitě lepší než elektrický kolo, na kterým jsem ujel od doby co ho mám 6km. A přitom to kolo jede i na tlačítko a umí až 70km/h! Prostě, kolo mě nebaví. Asi proto, že všeobecně moc nemusím cyklisty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U M365 bacha na tlaky v kolech. Musí se to hlídat. Já měl defekt snad po 10km. Od té doby foukám na 50psi a 300km žádný problém. Jinak display s Pro není problém dodělat, stačí objednat s ALI asi za 20 dolaru a na yt je hromada návodů jak na to. Já si pohrál i s nastavením abych se nemusel odrážet při rozjetí. To se mi na téhle koloběžce fakt líbí ta jednoduchá upravitelnost přes mobil. Jinak ale bacha na to v jakém stavu máte ten skládací mechanismus. FB je plný lidí kteří mají hliníkový zobáček a ten velmi rád praská. Takže se za jízdy složí říditka. Někdo to ustojí, někdo skončí na pohotovosti. Novější verze co mají na krabici napsano V1.2 už mají zobák ze železa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak magnet na "zobáček" bylo to první, co jsem udělal ;) A drží, takže ocel. Ale stejně, Falcon lock mám na cestě, nechci zažít, že mi zůstanou řidítka v rukách při pádu na asfalt.Kola hustím na 55 PSI vzadu 45 PSI vpředu, do obou duší jsem natankoval 70 ml Slime. Botoxy a jiný tuning neřeším. I teď mi to frčí na S režim třicítkou a mám smrt v očích na těch minikolečkách, protože nenosím helmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak aktualizaci přes telefon jsem si udělal a stejně mi to nejede víc jak 25km/h. Ale i to mi přijde dost rychlý. Ta úzká řidítka, to by bylo při vyšší rychlosti na rozbití huby ideální. Se bojím i podrbat na hlavě... za jízdy.  :mummy:

Edit...zobáček mám kovový. Jsem zazmatkoval a spletl si to s hliníkovou pojistkou. 

Máte prosím nějaký odkaz na ten displej na řidítka?

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to nemám nějak blaznivě nastavený, ale mám maximálku na 30km/h nezdá se to ale je to příjemný rozdíl. Jezdím jen po přehledných rovinkách a je to cestování takový lepší. Kamarád má čerstvě PRO verzi v serii a maximálně mu to jede 27km/h a furt na něj musím čekat když jedem spolu na pivo:D i cyklisti se najednou předjíždí lépe.

 

Display zde

https://www.aliexpress.com/item/32924151370.html?spm=2114.search0604.3.34.87362f33XiLJWZ&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_5_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_53%2CppcSwitch_0&algo_expid=88f44481-1ba6-423b-8844-691e96a4c4ad-8&algo_pvid=88f44481-1ba6-423b-8844-691e96a4c4ad&transAbTest=ae803_3

Upraveno uživatelem Speedster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Hlásím se do klubu. Abych nemusel jezdit infekčním MHD, pořídil jsem v pátek "za minutu dvanáct" elektrokolobku Kugoo S1Pro.

 

https://www.google.com/amp/s/dotekomanie.cz/2019/10/rychla-levna-a-naprosto-desiva-elektricka-kolobezka-kugoo-s1-recenze/amp/

 

- 120 kg nosnost

- 30 km dojezd

- 30 km/h max rychlost

- 350 W

- tři rychlostní stupně

- tempomat

- rekuperace EM bržděním

- 20,5cm kolečka, bezdušová leč pružná

- světlo přední, zadní, brzdové

- panel s tachometrem a infem

- solidně odpružená vpředu i vzadu.

 

Jezdím s ní na nákupy i pracovně a jsem nadšený. S mými 115 kg váhy jsou parametry trochu jiné

- 26 km/h max (na rovině)

- 21 km dojezd (na rovině na rychlostní stupeň 1 (prům. 12 km/h)

- 16 km dojezd na rychl.st.2 (prům. 18 km/h)

- 9 km dojezd na rychl.st.3 (prům. 24 km/h).

Všechny hodnoty z chladného víkendu (ráno 5°C, odpoledne max 15°C). V teplých letních měsících to asi bude o trochu lepší.

 

Mám ale na technicky vzdělané členy otázku:

Když chci prodloužit dojezd a zvýšit rychlost tzv. asistencí (odrážením v kopcích apod), neničím tím motor nebo baterii? Dělá to pŕi tom takový kolísavý zvuk, vuííívuíívuíí... :) chci, aby kolobka vydržela až do vítězství lidstva nad koronáčem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...