Přejít na obsah

Kuličková pera / propisovačky


Doporučené příspěvky

Je tu vlákno o plnících perech. Sice jsem se tam párkrát zmínil o propisovačkách, ale protože plnící pero stále vnímám něco jako mechanické hodinky, zatímco kuličkové pero jako hodinky quartz a nechci tedy plevelit vlákno o plnících perech, dovoluji si založit toto vlákno, protože věřím, že mnozí z vás máte rádi i propisovačky, věnujete jejich výběru pozornost a nejste zástupem lidí, kteří píší pouze reklamními propiskami.

 

Dlouhá léta jsem psal právě darovanými reklamními propisovačkami, byl to spotřební materiál. Protože jsem ale trochu outdoorově zaměřený, hledal jsem něco, co by psalo nejen v kanceláři, kde by to i trochu dělalo parádu, ale i na mých cestách na motorce, obytným autem nebo bych s tím na letišti na koleni napsal přípravu k letu. Nebyla to ale významná priorita a tak jsem hledání věnoval spíš formální pozornost. Ale jednoho dne jsem narazil na značku Fisher Space Pen a hned mi bylo jasné, že jsem se trefil. Jde o americkou značku, která se v 60. letech minulého století proslavila vývojem pera a hlavně náplně, která by psala snadno, dlouho, v suchu, ve vodě i v oleji, ale především vzhůru nohama, tedy v podmínkách beztížného kosmického prostoru. Podařilo se, tlaková náplň se proslavila a pera Fisher Space Pen se stala standardním psacím prostředkem nejen amerických astronautů, ale i sovětských kosmonautů. Kromě tohoto příběhu mne zaujal i design, zejména modelová řada Bullet, která se dostala dokonce do muzea moderního umění v New Yorku a kterou používá mnoho celebrit. A kouzelné na tom je, že pera Fisher Space Pen jsou cenově relativně dostupná.

 

V tuto chvíli mám 9 kuličkových per této značky. Jedno je AG7, pero, které se proslavilo v kosmonautice ( AG = AntiGravity) a dalších 8 jsou barevné mutace řady Bullet, ve kterých mám různobarevné náplně. Používám je v kanceláři, v letadle, jiná mají stálé místo v EDC taštičce a další v pracovní aktovce. Postupně třeba napíšu i víc.

 

Najdou se tu, kromě fandů plnících per, i fandové per kuličkových?

 

 

post-3283-0-23460400-1536154400_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 159
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

já jsem propadl fischer space pen taky ...... zvědavost byla silnější než zdravá mysl :D

 

... ty pera se mi ale nelíbí, tak jsem si koupil obal od ricka hinderera a v tom obalu je náplň od fischer space pen ..... konkrétně náplň PR4B a rovnou jsem koupil i náhradní  :suicide_anim:  kdyby byla válka nebo tak něco 

 

 

musím říct, že se mi s tím píše fakt špatně ...... je to asi tím, že jsem zmlsanej pentelem energel kterej prostě píše sám ..... nemusí se na to tlačit ..... tloušťka 0,5 nebo 0,7 mi vyhovuje a prostě to krásně klouže po papíru což se o space pen říci opravdu nedá 

 

nicméně space penu dám ještě šanci koupí slabší náplně a když nic tak to pude do koše

 

já tedy preferuji pentel energel  :thumbsup_anim:

Upraveno uživatelem Knedlík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Knedlik: musím Ti dát za pravdu, mám stejnou zkušenost. Ta náplň co k tomu byla se fakt nedá "utáhnout". Píše se mi s ní opravdu špatně. Byla k tomu vlastně černá, ale nechal jsem ji vyměnit za stejnou v modré. Nicméně jsem prozíravě k propisce přikoupil tu nejslabší náplň, kterou jsem hned přendal a to je fakt rozdíl. Tu původní jsem dal do Parkera, ale už přemýšlím o výměně. 

post-53285-0-07956900-1536210712_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já ze zvědavosti objednal tohle z gearbest: 

Xiaomi Mijia Sign Pen

 

Byl jsem fakt překvapenej zpracováním. Výbornej poměr ceny a výkonu. 

Super píše, pohodlně se drží a ještě vypadá pěkně "čistě". 

 

edit - obrázek

 

post-18834-0-83382600-1536214324_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Jerzy_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky taham dva Fishery, napln menim na tu tenci. Ocenuju, ze pise na papir skoro v jakemkoliv stavu, mokry, plesnivy... :D. Tu Xiaomi mam taky, za 2$ neslo odolat. A ted me nastval Alda, upozornil me na nemeckou znacku Kaweco, minimalne 2 modely se mi libi a asi jeden z nich budu potrebovat. :(

 

post-3194-0-42410600-1536215694_thumb.jpg

 

post-3194-0-80558100-1536215780_thumb.jpg

Zdroj: https://www.kaweco-pen.com/schreibgeraete/kugelschreiber/200/kaweco-liliput-kugelschreiber-messing-eco?c=16

 

post-3194-0-39840400-1536215782_thumb.jpg

Zdroj: https://www.manufactum.de/kugelschreiber-zubehoer-c172215/

 

A tohle je taky dobry:

 

post-3194-0-65577100-1536216022_thumb.jpg

Zdroj: https://www.manufactum.de/messograf-kugelschreiber-p1388080/?c=172215&a=74253

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli někdo sbíráte propisky, nechcete tohle? Údajně už zaniklá firma. Dostal jsem ji asi před 15 lety od jednoho ředitele americké jaderné elektrárny. Bohužel je trochu znehodnocená tím nápisem. Nikdy nepoužitá, samozřejmě už nepíše, náplň je tam taková ta šroubovací.

post-65756-0-60776900-1536218062_thumb.jpg

post-65756-0-35706800-1536218070_thumb.jpg

 

 

Poznámka pro filouše:

Není to inzerát, je to ZADARMO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, střední náplň Fisher po papíru klouže trochu s větším odporem, ale zvykl jsem si. Na druhou stranu nedrhne a tak je tah plynulý, náplň se nemusí rozepisovat a je jedno, jaký je papír, píše vždycky, ať píšu v kanceláři nebo na mastný karton. Prostě zvykl jsem si. Nicméně díky za tip, zkusím i tenčí náplň, mám jednu červenou, kterou jsem ještě nepoužil, na zkoušku bude OK a když tak do per v kanceláři dokoupím další barvy. Ono je to asi i konzistenci "inkoustu", což je prý spíš gel, který údajně kapalní až na hrotu, takže pero nedělá "kaňky", což se u obyčejných náplní občas stává na začátku psaní. Ale nechám se poučit.

 

Tohle je Porsche Design mé přítelkyně, masivní, těžké pero v designu brzdové hadice Porsche a opravdu je prý na pera použit materiál na tyto hadice. Ale mám dotaz - náplň je Pelikan, údajně s keramickým hrotem a náplní je prý skutečný inkoust na rozdíl třeba od gelu, který používá Fisher. Můžete mi někdo problematiku inkoustů, hrotů atd. objasnit? Díky.

post-3283-0-83271100-1536218260_thumb.jpg

post-3283-0-64864500-1536218272_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už tu Kamil ukazoval tu dřevěnou propisku, vzpomněl jsem si na jednu, která určitě není vzácná. Dostal jsem ji tak před 15 lety, "zlato" už se trochu stírá, ale dřevo vypadá dost dobře. Dostala novou náplň a občas s ní něco napíšu, jinak je to spíš dekorace mého pracovního stolu.

post-3283-0-04637600-1536243297_thumb.jpg

post-3283-0-56920300-1536243302_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už tu Kamil ukazoval tu dřevěnou propisku, vzpomněl jsem si na jednu, která určitě není vzácná. Dostal jsem ji tak před 15 lety, "zlato" už se trochu stírá, ale dřevo vypadá dost dobře. Dostala novou náplň a občas s ní něco napíšu, jinak je to spíš dekorace mého pracovního stolu.

Moc hezká :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taj já nejsem žádnej fajnšmekr, používám (teda když už musim něco napsat rukou v době, kdy i podpis mám elektronickej) ty kuličkový číňany za asi 9 - 15 Kč:

post-29826-0-79853400-1536258877_thumb.jpg

 

Ale starší synek (5. tř.) si oblíbil pěkné kuličkové pero na inkoustovou bombičku (má tři různé barvy) a píše výhradně s ním - Centropen Hornet:

post-29826-0-79134400-1536259012_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...