Přejít na obsah

Kuličková pera / propisovačky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 159
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

K Vánocům jsem - vlastně ježíšek - dal Dáše dřevěné kuličkové pero české výroby, od p.Nováka. Skvělé jednání, co kus, to originál, používá různá dřeva, já zvolil olivu z Betléma, protože jsme byli před rokem na dovolené v Izraeli a tohle je takové připomenutí. Na svých stránkách www.peranovak.cz jsou vyobrazeny skutečně konkrétní kusy, které lze objednat, proto je vždy skladem 1 kus. Dělá jak plnící, tak kuličková pera. Dášino pero je typu Portland L, docela velké, masivní, relativně těžké, ale výborně se drží i píše. Kresba dřeva je nádherná a člověk má chuť ho mít stále u sebe a kochat se. Zajímavé je, že Dášin dosavadní Parker i Porsche Design od té doby zahálí. Stále mi to nedá spát a uvažuji i o nějakém pro sebe, jen mám strach, aby se to nezvrhlo jako s Fisher Space Pen, kterých už mám 9, jedno prostě nestačí...:-). 

post-3283-0-19525300-1587045046_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl s perem od p. Nováka celkem špatnou zkušenost. S plnicím perem tedy. To dřevo je bezpochyby  parádní, ale mechanika je, hádám, nějaký noname OEM výrobek. Vynechávalo, pozdní starty, vyzkoušeno s dodaným inkoustem i s jinými, používání byla celkem frustrace - nikdy nevíš, kdy selže, použít třeba k podpisu nepřicházelo v úvahu. Po několika pokusech skončilo v koši a pokorně jsem se vrátil k Parkeru... U propisky toto ale nehrozí, prostě se vymění náplň...

 

Abych nebyl úplně offtopic, jako propisku mám Parker Jotter, už od devadesátek. Ošoupanou a zkrásnělou časem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Došli bronzovky, to vedšie ako taktické pero (kubotan) je fajn, no je ťažké ,ako zbraň ok, da sa nosiť v nohaviciach ,v bunde na klipe ,ako zatvarací nožík , tuha parker.  Menší je ľahší ,je knemu puzdro ,tuha taká običajná , má šrobovacie výčko, idealny skôr do menšej ruky , na EDC ok.

Screenshot_2020-04-24-18-32-51.png

Screenshot_2020-04-24-18-38-18.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za připomenutí Jottera, příjemný univerzál, který jsem měl dlouhá léta a kdoví jde je mu konec, takže šup do košíku s ním B)

https://www.businessstyle.cz/panska-kulickova-pera/parker-1502-1253170-royal-jotter-stainless-steel-ct-kulickove-pero/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, čert mi byl dlužen tohle vlákno :-) Celej život si vystačím s obyčejnou propiskou za pár korun a teď najednou potřebuju pořádný péro. Tak jsem si teda jedno objednal a teď jsem fakt zvědav, jak velkej to bude rozdíl...

Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se pochlub jaký. Tohle je stejnej mor jako hodinky. Ale copak nějaký propisovačky / kuličkovky, ale plnící péro, to je teprve něco! Plnění je obdobnej rituál jako natahování manuálního strojku a zahučet v tom může podobně peněz jako v hodinkách. Jen škoda, že dneska člověk víc než péro potřebuje klávesnicia myš :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě ho vyexpedovali. Tak až přijde, určitě se tu pochlubím :)

Plnících per se nebojím. Nikdy jsem s nimi nepsal, takže teď ke stáru si už nemyslím, že by mě to chytlo. Nicméně si takovou vášeň představit dovedu. Sbírat se totiž dá snad úplně všechnol. Já mám k hodinkám ještě autíčka a děsně se mi líbí kalkulačky :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 4. 2020 v 12:15, Radik napsal:

Tak se pochlub jaký. Tohle je stejnej mor jako hodinky. Ale copak nějaký propisovačky / kuličkovky, ale plnící péro, to je teprve něco! Plnění je obdobnej rituál jako natahování manuálního strojku a zahučet v tom může podobně peněz jako v hodinkách. Jen škoda, že dneska člověk víc než péro potřebuje klávesnicia myš :(

Tak pro začátek jsem zvolil Sheaffer Gift Collection 100 Brushed Chrome CT:

DSC_7451.jpg.b8ca1f3479e8650f6a1023bdb017c58a.jpg

Moc hezká věcička. Příjemná do ruky. Kovové psací potřeby jsem měl vždycky rád. Tloušťka tak akorát, aby se dobře držela. A píše pěkně, neklade zbytečně velký odpor. Naskýtá se otázka, kam to bude gradovat... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, siwi napsal:

Tak pro začátek jsem zvolil Sheaffer Gift Collection 100 Brushed Chrome CT:

Moc hezká věcička. Příjemná do ruky. Kovové psací potřeby jsem měl vždycky rád. Tloušťka tak akorát, aby se dobře držela. A píše pěkně, neklade zbytečně velký odpor. Naskýtá se otázka, kam to bude gradovat... :D

Ani mi nemluv. Já jsem asi před dvěma lety podlehl tomuhle - Kaweco Steel Sport. A rozhodně má Kaweco i další zajímavý modely. Já vím, patří to do pérovýho vlákna, snad to přežijou i tady ;)

DSCN4157.JPG.7b8f792685d55af4bff4c29a92e7f5f1.JPG

DSCN4154.JPG.122ab7117755d6a9eb91d808a1c10677.JPG

A k tomu pokukuju po tomhle Pilotu. Líbí se mi transparentní provedení a integrovaný píst (to Kaweco je na bombičky, nebo na opakovaně použitelný pístový zásobník):

Zdroj: www.penshop.cz

!FKVH-15SRS-NCM.jpg

Ale naštěstí odolávám, příp. stále podléhám raději hodinkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, siwi napsal:

Tak pro začátek jsem zvolil Sheaffer Gift Collection 100 Brushed Chrome CT:

DSC_7451.jpg.b8ca1f3479e8650f6a1023bdb017c58a.jpg

Moc hezká věcička. Příjemná do ruky. Kovové psací potřeby jsem měl vždycky rád. Tloušťka tak akorát, aby se dobře držela. A píše pěkně, neklade zbytečně velký odpor. Naskýtá se otázka, kam to bude gradovat... :D

A jéje... Už Tě maj :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...