Přejít na obsah

Kuličková pera / propisovačky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 159
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@Radik: Jasně, že to je spíš k plnicím perům, ale zeptal jsi se tady: přesně tohohle Pilota mám. Demonstrátory jsou fajn, ale za ty peníze bych si koupil jiné věci. Když už, tak rozhodně ne F (s Diamine Bilberry - což je u mě takový testovací inkoust, jak si pera poradí s něčím, co moc dobře neteče - to má u mého F velký problém). Taky to má věčně umatlaný hrot.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dr.sphinx Jo, přesně, ta cena za jinak plastový pero mě taky odrazuje, to je asi hlavní důvod, že odolávám. Ale ono zase kovový se dělá těžko průhledný :D Jinak dík za postřehy.

Když nad tím obecně tak přemejšlím, tak hodinky a tužky mě držely od útlýho věku. Pamatuju ze základky, jak se řešily, kdo má čínskou propisku "se šipečkou" a bez, ta se šipečkou byla údajně ta pravá, lepší... ;) Pak ty všechny čtyřbarevky, nástup keramickejch per, který mám ještě teď dvě a půl plný krabice jako sbírku, a pak bohužel nastoupila doba klávesnic a já pomalu i zapomínám psát. Takže "nutně potřebuju" tu má vážný opodstatnění, abych psát nezapomněl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já a dvě. Jednu jsem rozdělal abych zjistil jak to tam vypadá a skončila někde v krabičce na potom a tu druhou někde mám. Jak budu doma, v Brně, dám fotky. Obě jsem vyměnil s borcem ve třídě za pytlík skleněnejch kuliček. No už to bude 35 let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel jsem zalezl i do tohoto vlákna... no, koupil jsem toho Fishera a mám poněkud rozporuplné pocity. Hrot skvěle klouže po papíru, fakt je radost s tím psát, bohužel ale tělo je dost tenké a celkem v (mé) pazouře klouže. Chvilku jsem s tím psal ,ale začaly mne bolet prsty. Asi jsem holt zvyklý na ty macaté Montblancy, no. Ale jinak je to hezká propiska, radost s ní cvakat, má skvělý a precizní mechanismus. Mrknu, jestli tam nemají něco hrubšího.

20200512_172719.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, wizard-ov napsal:

Bohužel jsem zalezl i do tohoto vlákna... no, koupil jsem toho Fishera a mám poněkud rozporuplné pocity. Hrot skvěle klouže po papíru, fakt je radost s tím psát, bohužel ale tělo je dost tenké a celkem v (mé) pazouře klouže. Chvilku jsem s tím psal ,ale začaly mne bolet prsty. Asi jsem holt zvyklý na ty macaté Montblancy, no. Ale jinak je to hezká propiska, radost s ní cvakat, má skvělý a precizní mechanismus. Mrknu, jestli tam nemají něco hrubšího.

20200512_172719.jpg

Koupil sis AG7, což je v podstatě kopie propisky, která už v 60. letech létala do kosmu. Mám ji také, spíš z nostalgie, píšu s ní v letadle ale máš pravdu, je tenká a stisknout omylem ten čudlík a zasunout si tuhu není problém. Ale je to holt prastará konstrukce a tehdy vyhovovala, dokonce pomohla odstartovat prvnímu kosmickému modulu z povrchu měsíce. Mnohem lépe se drží třeba Bullet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wizard-ov - Bullet je legenda, dostal několik cen za design, je v Muzeu moderního umění, tuším v NY, používají ho celebrity, novináři, reportéři... A kromě toho, s klipem je praktický a s krytem nasazeným zezadu se mi velmi dobře drží, mnohem lépe než AG7. Barev je tolik, že si vybere každý a pro mne je to trochu droga - zatím mám Bulletů 8...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurnikšopa Ivane, to jsem neměl slyšet, Ty jsi nakažlivý, jak Covid ;o).... už mám doma pár Leathermanů, co s nimi neumím dělat, bo jsem levý jak turecká šavle, tak k ním přibudou ještě nějaké ty americké předražené dilda, plněné dusíkem, nebo čím ;o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

villain83 - zvenku vypadá jako Bullet, ale na té otevřené fotce vypadá hrot jinak. Tak nevím, možná bych tu fotku pro jistotu poslal mailem dovozci s dotazem. Když jsem s ním před delší dobou komunikoval, byli hodně ochotní. Na jednu stranu je divné že nepíše, výrobce zmiňuje, že náplně by díky konstrukci neměly vysychat a použitelnost prý by mohla být AŽ 100 let. Což samozřejmě v praxi ještě nebylo možno vyzkoušet. No, zkusil bych ho pro srandu rozepsat... Taky je otázkou, jestli je to originální náplň.

wizard-ov - no vidíš, o dusíku víš, tak neříkej že jsem nakažlivý. Samotného Tě to zajímá...:-)!! Ale neber mne vážně, já tu firmu mám díky kosmické souvislosti rád, tak nejsem objektivní. Jiné propisky píšou třeba líp, dnes jsem dal novou náplň do Parkera a je to krása. Ale stará náplň toho teda moc nevydržela, hrot byl obroušený, až už to v podstatě psát skoro přestalo, jen v jediné poloze, hrozně to už zadrhávalo, opruz. Ale jinak bezva a jsou určitě i jiné značky. Fisher píše slušně, hladce, nevysychá, píše ve všech polohách, k přečtení to je i když to napíšu na mastný nebo mokrý papír a na takový voděodolný papír, co mám v jednom notesu, to píše v pohodě i na dně umyvadla. A to je pro mne důležité - napíšu s tím cokoliv, kdekoliv, nikdy mi nezaschnul, nikdy jsem ho nemusel rozepisovat, vždycky se to dalo přečíst i když jsem to napsal na papír co mi spadnul do louže oleje nebo v dešti. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Ivan Lelák napsal:

wizard-ov - Bullet je legenda, dostal několik cen za design, je v Muzeu moderního umění, tuším v NY, používají ho celebrity, novináři, reportéři... A kromě toho, s klipem je praktický a s krytem nasazeným zezadu se mi velmi dobře drží, mnohem lépe než AG7. Barev je tolik, že si vybere každý a pro mne je to trochu droga - zatím mám Bulletů 8...:-)

 

před 6 hodinami, wizard-ov napsal:

Kurnikšopa Ivane, to jsem neměl slyšet, Ty jsi nakažlivý, jak Covid ;o).... už mám doma pár Leathermanů, co s nimi neumím dělat, bo jsem levý jak turecká šavle, tak k ním přibudou ještě nějaké ty americké předražené dilda, plněné dusíkem, nebo čím ;o))

Souhlas s Ivanem- Bullet je povedená propiska, mám černou s klipem a rád s ní píšu. Zavřená je malá, do kapsy jak dělaná, s krytem zasazeným zezadu sedí při psaní ideálně. Nechal jsem origo černou náplň s větším hrotem, ale v záloze je i modrá užší

 

edit- a ještě pro představu s Caran D´Ache 849 a Parker Jotter

IMG_8071.jpg.e93549dca7a0e9a5ed8a34fd75462efc.jpg

IMG_8072.jpg.5bee37e66cfa6dcb12c3ffa3aa6ee457.jpg

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...