Přejít na obsah

Kuličková pera / propisovačky


Doporučené příspěvky

wizard-ov - přijde mi že máš sponu navléklou dost na konci, bacha aby časem nesklouzla, už se mi to stalo.

Hasňa - Raw mám. Dlouho jsem mu odolával, mám rád věci bez škrábanců, fleků, jako nové a tohle je o pravém opaku. Ale cíleném opaku a stejně jako mám koženou aktovku z broušené kůže, která se mnou bude "stárnout", nakonec jsem podlehl i kouzlu mosazného Fisheru. Mám ho pár let, žije si vlastním životem, patina se objevila brzo, ale paradoxně, čím častěji ho mám v ruce, tím je lesklejší- Jeden čas jsem ho skoro nepoužíval a už byl dost matný a tmavý, teď ho v práci používám hodně, beru ho i na obchodní jednání (a paradoxně už několikrát vzbudil pozornost) a jak si s ním tak hraju a převaluju jeho hebkost a mejdlíčkovou zaoblenost v ruce, raw je krásně lesklý. Je znát, kde ho dotykem ruky "leštím", třeba špička, které se skoro nedotýkám, je pololesklá, s odstínem trochu do měděna a také kolem spony je odstín jiný. Rozhodně nevidím nikde náznaky zelenání. Musím říci, že raw je teď jedním z mých nejoblíbenějších Bulletů, používám pravidelně všechny, ale Rawasi nejvíc. Na jedné fotce, schovaný zčásti za červeným, je téměř nový, ostatní jsou z dneška.

Jak se tady tak o tom píše, uvědomuju si, že budu pomalu pokračovat v kompletaci bulletí kolekce - asi to bude nejdřív duhový Rainbow a měděný Copper Zirkonium Nitride, ty u nás mají další členové rodiny, barvy jsou až skoro magické (podobný pocit mám i ze zeleného a modrého), pak nějakou tu limitku a i když se mi extra nelíbí, tak z ryze praktických důvodů koupím i jeden se stylusem, ten mi občas vyhovuje při psaní na telefonu.

DSC02296n.jpg

IMG_20200526_084536~01 (003).jpg

IMG_20200526_085829~01.jpg

IMG_20200526_085855~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 159
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, wizard-ov napsal:

Díky, už mi to spadlo ;o) Ta zelená je taky skvělá, koupil jsem ji manželce...ale dostane ji až na narozky.

Musíš to narvat o kus dál, asi jako to mám na fotkách. Sundat samotné víčko, postavit na stůl, navléknout klip a tlačit na něj shora. Musí se to silou, ale jde to a kupodivu to jde později zase sundat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to teda mor, ty propisky. Dneska v 10 mě vzbudila pošťačka a předala mi obálku, ve které byl ten Fisher. Tak jsem ho hned natěšeně vybalil a jako jo. Je to moc hezky zpracovaný kousek mosazné trubky a píše se s ním příjemně. Žádné vynechávání, odpor tak akorát. Vyhovuje mi to. Velikost taky fajn, jak se krásně vejde do kapsy u kalhot. Nelituju :D

01.jpg.960ccd1ea93ccb055d126910105aa84f.jpg

02.jpg.c0081c23be5b1000b3413a13b6739642.jpg

03.jpg.4589b483f74ce8de9caa78d8faf70554.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

siwi - gratuluji. Mně ještě vyhovuje klip, aspoň na některých Fisherech ho mám. Při psaní nepřekáží a někdy se hodí když mám propisku zastrčenou v kapse, aktovce či deskách. Jen tak volně v kapse se mi blbě loví, když je tak malý. Musím pochválit i náplně, ještě nikdy se mi nestalo, že by ani po delší době od prvního milimetru hned nepsala.

Mám takovou připomínku a dotaz k náplním Parker. Mám tohle pero, ani plnící ale ani kuličkové. Píše krásně, chová se spíš jako plnící pero, inkoust má dokonce tendenci se občas propít do papíru, někdy je to z druhé strany znát a proto ho nemohu používat všude. Teď jsem měnil ještě nevypsanou náplň (aspoň nevím, ale ještě psala), pero začalo drhnout a přestávalo psát, jakmile jsem ho nedržel v přesné poloze. Když jsem náplně měnil, všiml jsem si, že hrot staré je obroušený do plošky, takže pero zanechávalo silnější linku a jakmile jsem ho nepatrně pootočil, už skoro nepsalo a drhnulo o papír hranou té plošky. V praxi to bylo nepoužitelné. Nová náplň píše zase skvěle. Je to normální?

DSC02700.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Když jsem náplně měnil, všiml jsem si, že hrot staré je obroušený do plošky, takže pero zanechávalo silnější linku a jakmile jsem ho nepatrně pootočil, už skoro nepsalo a drhnulo o papír hranou té plošky. V praxi to bylo nepoužitelné. Nová náplň píše zase skvěle. Je to normální?

 

 

Ivane, to samé se dělalo mě, je to problém tohoto typu. Když je to nová náplň píše super, přesně jak perem, ale s čistotou rolleru, bohužel jakmile obrousíš, tak to takhle blbě píše, musíš držet jen jeden úhel a tloustne linka, nakonec mě to sralo tak, že sem ho prodal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, prosim o radu, kde by se v Brně daly koupit tak nějak lepší propisky. Jde o to si ji vzit do ruky a osahat si ji. Chtěl bych něco koupit drahé polovičce k výročí, ale ať si vybere sama. Diky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moty - já původně myslel, že ten Parker je také kuličkové pero, ale není. Vlastně ani nevím, na jakém principu to funguje, přijde mi to něco mezi propiskou a plnícím perem. Musím o tom něco nastudovat. Prodat ho nemůžu ani nechci, byl to dárek a v práci ho používám převážně na podpisy, semtam na nějaké jednání. Jinak to jistí Fishery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poprosím vás o inspiraci, protože je tu určitě celá řada lidí, co něco takového denně používá v práci a praxe je nejlepší rádce.

Jde mi o pouzdro/klip/..., prostě něco, do čeho budu schopný vložit kuličkové pero a případně jeden, dva zvýrazňovače, které používám v kombinaci s blokem velikosti A4.

V práci používám blok neustále, najednou musím vyrazit s NB někam jinam na firmě, tzn. potřebuji se sbalit tak, abych vše cestou nepoztrácel a zároveň to měl všechno pěkně pohromadě a přitom to mělo nějakou kulturu.

Děkuji.

 

Upraveno uživatelem rorda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Po menších zmatcích dorazilo Military space pen a tenká modrá náplň.  Tloušťka akorát,  příjemná povrchová úprava,  píše to jak sem doufal. 

Mám z toho radost. 

Kdyby měl někdo zájem o střední černou náplň,  napište! Nějak se domluvíme .

15935426135756645322216785396915.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 3. 6. 2020 v 11:03, Pege1012 napsal:

Dotaz na znalce, 

již roky používám v práci tady toho Watermana, nevíte někdo prosím co je to za typ?

IMG_20200603_105758_resized_20200603_105835655.jpg

IMG_20200603_105509_resized_20200603_105654026.jpg

IMG_20200603_105500_resized_20200603_105729004.jpg

Tuším že by se mělo jednat o ředu EXPERT, mám stejné v hnědém a červeném laku, nesmrtelná věcička ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...