Přejít na obsah

Kuličková pera / propisovačky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 159
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

už x let Caran d'Ache a za mě gut.

Díky tomuhle vláknu a Tobě jsem zjistil, co to vlastně mám za svojí oblíbenou propisku. Vloni jsem sháněl novou náplň a nic tam nepasovalo. Teď už vím, že jí koupím v Panský pasáži. Blbinka, co potěší :-)

post-17198-0-08348700-1536341511_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dneska jsem si koupil toto, pamatujete?

 

attachicon.gifretro.jpg

 

není to maďarskej obšlehnutej Parker? ICO tuším

 

tím se mně tehdy dobře psalo

 

dnes používám kovový Jotter od Parker

Upraveno uživatelem tolja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já mám poměrně dlouho v oblibě Ballogafky. Zřejmě to bude rodinná zátež, psal s nima děda, oba moji rodiče a mně se v práci taky osvědčily nejlíp. Dobře píšou, dobře se drží, perfektně se mi osvědčily v době, kdy jsem bežně dělal 500 - 1000 podpisů denně, přitom stojí nula nula nic. Jedinej problém je u nás sehnat.

post-29493-0-19219700-1538401945_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsících...

Mám leta letoucí Parker Frontier (dostal jsem v sadě s plnicím perem) a přestože píšu hlavně perem, tak jsem poslední dobou přišel na chuť právě propiskám. Svůj podíl na tom má o tohle vlákno. Tak jsem začal koukat co je kde k mání, jaké značky..noa skončil zase u parkeru - moc se mi zalíbil Jotter, tvar je prostě dokonalej, spolu s krásným odstínem waterloo blue. Sice jsem za něj v papírnictví dal přes pětikilo, ale co..

Jen zajímavost, Frontier je made in UK a Jotter z Francie..(?)

Ještě k náplním - ve Frontieru mám aftermarket náplň REZ a s tou se mi píše líp, než s originál parker. Snáz klouže po papíře a má tmavší/sytější odstín.

 

post-5667-0-78012100-1579963813_thumb.jpg

 

post-5667-0-97900700-1579963813_thumb.jpg

 

post-5667-0-19184900-1579963814_thumb.jpg

 

post-5667-0-30305800-1579963813_thumb.jpg

 

post-5667-0-34617000-1579963818_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem něco pěkného na psaní bez inkoustu, tento Cross Peerless (tato série byla představena v roce 1935) je myslím docela povedený, vyrobený z černě lakovanou mosazí připomínající Obsidián a s platinovanou ocelí.

post-11110-0-74466900-1579969511_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lub: Ještě k náplním - ve Frontieru mám aftermarket náplň REZ a s tou se mi píše líp, než s originál parker. Snáz klouže po papíře a má tmavší/sytější odstín.

 

Ahoj daj prisim ťa link na tú REZ náplň, mám taký istý Jotter, chcel by som doň vyskúšať tu náplň Rez, ta originál mi nevyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nevím, taky jsem na netu hledal, že bych ji zase koupil, ale nedohledal. Náplň jsem kupoval před pár lety v Praze normálně v papírnictví na Pavláku nebo kde.. Měl jsem pochyby, ale pani říkala, že píše líp než originál a je to fakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...