Jump to content

Kuličková pera / propisovačky

Ivan Lelák
 Share

Recommended Posts

• Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

K Vánocům jsem - vlastně ježíšek - dal Dáše dřevěné kuličkové pero české výroby, od p.Nováka. Skvělé jednání, co kus, to originál, používá různá dřeva, já zvolil olivu z Betléma, protože jsme byli před rokem na dovolené v Izraeli a tohle je takové připomenutí. Na svých stránkách www.peranovak.cz jsou vyobrazeny skutečně konkrétní kusy, které lze objednat, proto je vždy skladem 1 kus. Dělá jak plnící, tak kuličková pera. Dášino pero je typu Portland L, docela velké, masivní, relativně těžké, ale výborně se drží i píše. Kresba dřeva je nádherná a člověk má chuť ho mít stále u sebe a kochat se. Zajímavé je, že Dášin dosavadní Parker i Porsche Design od té doby zahálí. Stále mi to nedá spát a uvažuji i o nějakém pro sebe, jen mám strach, aby se to nezvrhlo jako s Fisher Space Pen, kterých už mám 9, jedno prostě nestačí...:-). 

post-3283-0-19525300-1587045046_thumb.jpg

Edited by Ivan Lelák

Já jsem měl s perem od p. Nováka celkem špatnou zkušenost. S plnicím perem tedy. To dřevo je bezpochyby  parádní, ale mechanika je, hádám, nějaký noname OEM výrobek. Vynechávalo, pozdní starty, vyzkoušeno s dodaným inkoustem i s jinými, používání byla celkem frustrace - nikdy nevíš, kdy selže, použít třeba k podpisu nepřicházelo v úvahu. Po několika pokusech skončilo v koši a pokorně jsem se vrátil k Parkeru... U propisky toto ale nehrozí, prostě se vymění náplň...

Abych nebyl úplně offtopic, jako propisku mám Parker Jotter, už od devadesátek. Ošoupanou a zkrásnělou časem...

Došli bronzovky, to vedšie ako taktické pero (kubotan) je fajn, no je ťažké ,ako zbraň ok, da sa nosiť v nohaviciach ,v bunde na klipe ,ako zatvarací nožík , tuha parker.  Menší je ľahší ,je knemu puzdro ,tuha taká običajná , má šrobovacie výčko, idealny skôr do menšej ruky , na EDC ok.

Screenshot_2020-04-24-18-32-51.png

Screenshot_2020-04-24-18-38-18.png

No, čert mi byl dlužen tohle vlákno :-) Celej život si vystačím s obyčejnou propiskou za pár korun a teď najednou potřebuju pořádný péro. Tak jsem si teda jedno objednal a teď jsem fakt zvědav, jak velkej to bude rozdíl...

Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk

Tak se pochlub jaký. Tohle je stejnej mor jako hodinky. Ale copak nějaký propisovačky / kuličkovky, ale plnící péro, to je teprve něco! Plnění je obdobnej rituál jako natahování manuálního strojku a zahučet v tom může podobně peněz jako v hodinkách. Jen škoda, že dneska člověk víc než péro potřebuje klávesnicia myš :(

Právě ho vyexpedovali. Tak až přijde, určitě se tu pochlubím :)

Plnících per se nebojím. Nikdy jsem s nimi nepsal, takže teď ke stáru si už nemyslím, že by mě to chytlo. Nicméně si takovou vášeň představit dovedu. Sbírat se totiž dá snad úplně všechnol. Já mám k hodinkám ještě autíčka a děsně se mi líbí kalkulačky :)

V 30. 4. 2020 v 12:15, Radik napsal:

Tak se pochlub jaký. Tohle je stejnej mor jako hodinky. Ale copak nějaký propisovačky / kuličkovky, ale plnící péro, to je teprve něco! Plnění je obdobnej rituál jako natahování manuálního strojku a zahučet v tom může podobně peněz jako v hodinkách. Jen škoda, že dneska člověk víc než péro potřebuje klávesnicia myš :(

Tak pro začátek jsem zvolil Sheaffer Gift Collection 100 Brushed Chrome CT:

DSC_7451.jpg.b8ca1f3479e8650f6a1023bdb017c58a.jpg

Moc hezká věcička. Příjemná do ruky. Kovové psací potřeby jsem měl vždycky rád. Tloušťka tak akorát, aby se dobře držela. A píše pěkně, neklade zbytečně velký odpor. Naskýtá se otázka, kam to bude gradovat... :D

před 21 hodinami, siwi napsal:

Moc hezká věcička. Příjemná do ruky. Kovové psací potřeby jsem měl vždycky rád. Tloušťka tak akorát, aby se dobře držela. A píše pěkně, neklade zbytečně velký odpor. Naskýtá se otázka, kam to bude gradovat... :D

Ani mi nemluv. Já jsem asi před dvěma lety podlehl tomuhle - Kaweco Steel Sport. A rozhodně má Kaweco i další zajímavý modely. Já vím, patří to do pérovýho vlákna, snad to přežijou i tady ;)

DSCN4157.JPG.7b8f792685d55af4bff4c29a92e7f5f1.JPG

DSCN4154.JPG.122ab7117755d6a9eb91d808a1c10677.JPG

A k tomu pokukuju po tomhle Pilotu. Líbí se mi transparentní provedení a integrovaný píst (to Kaweco je na bombičky, nebo na opakovaně použitelný pístový zásobník):

Zdroj: www.penshop.cz

!FKVH-15SRS-NCM.jpg

Ale naštěstí odolávám, příp. stále podléhám raději hodinkám.

před 21 hodinami, siwi napsal:

DSC_7451.jpg.b8ca1f3479e8650f6a1023bdb017c58a.jpg

A jéje... Už Tě maj :D