Přejít na obsah

Postěžujte si na hodináře


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 192
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Příchod silného hráče je jen otázkou času. Nepotřebuje hodináře z Čech. Lidí pro prodej, marketing, řízení, logistiku a účetnictví je dost. Servis nemusí být v Čechách, proč taky. Není snad v Čechách supermarket, kde by byly produkty jen z Čech. Brambory se vozí z Francie, česnek z Číny, řepa z Polska, jablka ze Španělska, rajčata z Maďarska, a to i přes to, že to lze bez problému vypěstovat u nás. Nehodnotím to, že to není ekologické, a správné, ale je to fakt. Pokud bude mít třeba Wempe servis v Německu ( jako, že ho tam má ), nebude mi ani vadit, že se to neservisuje u nás. Jinak pokud se naučí Vietnamec s pečlivostí a pokorou, obsluhovat složité stroje v automobilkách, není důvod aby se témuž nenaučil i v opravě hodinek, pokud absolventa takové školy trh absorbuje...

Ano, souhlasím, naučí-li se to vietnamec, případně číňan, bude to sranda. Dokud se tak nestane, je to ten problém o kterém jsem psal - nejsou lidi. V dohledné době se tak nestane, neboť ve Vietnamu nemají hodinářské školství (jsou to prakticky uvažující lidé).

Ještě k té potřebě hodinářů : opět s tebou souhlasím, lidí pro prodej, marketing a jiných nepotřebných pro servisování hodinek je opravdu dost, možná až moc. Možná proto je právě mohutný nedostatek lidí v oboru opravování hodinek a to ve všech zemích Evropy a tahle situace se za našeho života už nezmění.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád nemám jasné vysvětlení proč to jinde jde, a u nás to je dvakrát předražené....proč??????

Tady si neodpustím rejpanec (ale prosím, nenasírat se): Není to tím, že máš omezený akční rádius jen na Pařížskou a Příkopy ? Tam je totiž prej nejdražší úplně všechno, to víme i my tady na vesnici. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník milosklikar

Ani ne tak na hodináře jako na Hibernii :evil2:

Objednal jsem tam kovový tah na X-Windy a přišel mi na Regatu . Rozdíl 2mm mezi stěžejkami je asi netankuje. Navíc při telefonátu byla paní Kramešová protivná jak veš. Takže musím na poštu a poslat zpátky. Kdybych ho pořád nechtěl, tak bych jim napsal, ať si ho strčej ... třeba zpátky do skladu

Upraveno uživatelem milosklikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani ne tak na hodináře jako na Hibernii :evil2:

Objednal jsem tam kovový tah na X-Windy a přišel mi na Regatu . Rozdíl 2mm mezi stěžejkami je asi netankuje. Navíc při telefonátu byla paní Kramešová protivná jak veš. Takže musím na poštu a poslat zpátky. Kdybych ho pořád nechtěl, tak bych jim napsal, ať si ho strčej ... třeba zpátky do skladu

Trochu nadhledu milosi, musim se Hibernie zastat, co jsem po nich chtel, vzdycky byli ochotni a vstricni.

Jsou Vanoce a vsude je blazinec. Mam pocit, ze to lidi vnimaj jakoby to byly posledni Vanoce v zivote. ;)

Upraveno uživatelem Baker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milosklikar
Trochu nadhledu milosi, musim se Hibernie zastat, co jsem po nich chtel, vzdycky byly ochotni a vstricni.

Jsou Vanoce a vsude je blazinec. Mam pocit, ze to lidi vnimaj jakoby to byly posledni Vanoce v zivote. ;)

naja, máš asi pravdu, ale nakrklo mě to. Právě proto, že s nimi nikdy problém nebyl. A splést se může každý. Teď s odstupem dvou hodin už to vidím jinak :sleeping_03anim:

 

takže beru zpět: Hibernie sitauaci vyřešila rychle a velkoryse. Nicméně na poštu musím stejně... ;)

Upraveno uživatelem milosklikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Tada

Nojo, se servisem čehokoliv je problém. Mám pro zábavu starší auto a je to to samé v bleděmodrém - nejsou na to lidi...

 

A teď budu muset za chvíli ještě zhánět servismana na hodinky... <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád nemám jasné vysvětlení proč to jinde jde, a u nás to je dvakrát předražené....proč??????

 

Myslím, že v celé této diskuzi jste nevzali v potaz základní problém společnosti.

Ten, kdo něco umí, je povinen ze svých daní zaplatit toho, kdo neumí. A jelikož ten, kdo neumí požaduje dvojnásobek toho, co má ten,

kdo umí, je třeba aby ten kdo umí naplnil potřeby toho, kdo neumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Nedoporučuji! Zlatnictví U Anděla

Zlatníci a stříbrotepci, Zlatnictví, Hodinářství

Adresa:

Bozděchova 5

150 00 Praha 5

Česká republika

 

Chtěl jsem si zde zkrátit řemínek. Řekli mi, že si musím zajít do autorizovaného obchodu. Pán poté, co vyzkoušel řemínek zkrátit mi rychle hodinky zabalil a řekl, že to nejde ať si skočím do autorizovaného obchodu. Druhý den jsem zjistil, že při zkoušce vyndat nejty mi hodinky poškrábal. Asi je zkoušel narval do nějakého stroje. Naštěstí mi poškrábal dvě části z řemínku o které jsem je poté zkráti v obchodě Koscom, kde za to chtěli i méně peněz. Pán vzal jsem kladívko a za 2 min. vše bylo hotovo a bez vad. Opravdu nechápu, jak si můžou dovolit napsat, že jsou HODINÁŘI!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je že se hodinky dnes prodávají v každé trafice. A pokud se tam prodávají hodinky tak zákazník bere automaticky že tam je hodinář. Bohužel tak to není. A baterie měnit není problém ani podle živnostenského úřadu. To může taky dělat každý.

 

No jasně, pokud se vy zákazníci nenaučíte rozlišovat mezi měničem baterek a hodinářem a pokud budete těm měničům dávat práci, tak jich bude stále víc, zatímco o hodináře asi nezavadíte. Nebo možná zavadíte, třeba za pultem u KFC, ale to vám neopraví hodinky, ale prodá to prokleté kuře B) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, pokud se vy zákazníci nenaučíte rozlišovat mezi měničem baterek a hodinářem a pokud budete těm měničům dávat práci, tak jich bude stále víc, zatímco o hodináře asi nezavadíte. Nebo možná zavadíte, třeba za pultem u KFC, ale to vám neopraví hodinky, ale prodá to prokleté kuře B)

No já nevím:) já mám opačný problém, aktuálně mám u hodinářů tři kousky a jeden na renovaci v Eltonu. Průměrná doba opravy je hodně přes měsíc (spíš přes tři). Další hodinky neservisuju, protože musím mít co na ruku :) Nemám problém zaplatit za dobrou práci, ale jen velmi obtížně sháním volného kvalitního hodináře... Ti kteří umí jsou zavaleni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, pokud se vy zákazníci nenaučíte rozlišovat mezi měničem baterek a hodinářem a pokud budete těm měničům dávat práci, tak jich bude stále víc, zatímco o hodináře asi nezavadíte. Nebo možná zavadíte, třeba za pultem u KFC, ale to vám neopraví hodinky, ale prodá to prokleté kuře B)

Taky uvažuješ?  :angel:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On není problém v tom jak dlouho to je u hodináře. Problém je, pokud se něco objednává za jak dlouho to přijde. Osobně jsem otráven tím že čekám klidně 3-4 měsíce protože ve ŠVAJCU a jinde se neobtěžují. A co se týká ELTONU to taky nechápu. Za komančů jsem musel každý den udělat 12 hodinek aby bylo na výplatu. V tom případě Elton hodně repasuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, pokud se vy zákazníci nenaučíte rozlišovat mezi měničem baterek a hodinářem a pokud budete těm měničům dávat práci, tak jich bude stále víc, zatímco o hodináře asi nezavadíte. Nebo možná zavadíte, třeba za pultem u KFC, ale to vám neopraví hodinky, ale prodá to prokleté kuře B)

Tondo máš pravdu souhlasím s tebou. Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Marek Frýdl mi mění poškrábaný hardlex na SKX013 za safír s antireflexem a tohle je jedna z jeho fotografií výsledků "přetěsnění" u Brože (přísahám, poslední návštěva v životě)..
https://www.dropbox.com/s/h85bn1jm25thbul/WP_20141209_01_13_10_Pro.jpg?dl=0

 

Upraveno uživatelem chose
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naštěstí jen silikonový gel, z cifru to MF už očistil a do stroje se snad nic moc nedostalo, když se měsíce po tom zásahu choval rozumně..

https://www.dropbox.com/s/qivfx3oen88nuz9/WP_20141209_01_19_01_Pro.jpg?dl=0

Pro mě je to u něj první zakázka, ale pověst má vynikající. S Brožem a jeho kumpánem jsem za to definitivně skončil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...