Přejít na obsah

Postěžujte si na hodináře


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 192
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pánové souhlasím s výše uvedeným,v každém oboru se najdou odborníci ,kteří jdou nad rámec a taky "odborníci",kteří udělají pouze co musí a ještě špatně.Na oboru vůbec nezáleží,lékaře,hodináře,politiky nevyjímaje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

V-E Story III

 

Pokračování z V-E Story II výše v tomto vlákně.

 

Oprava byla zadána Hodinářství Brož v pasáži Alfa. Hodinky šlapou slušně. Od pana Brože jsem se při reklamaci dozvěděl následující:

 

1. Jsem pedant, zmršené šroubky a rotor jsou normální příznaky levné opravy za 500 Kč, kdybych řekl předem, že nechci, aby zbyly viditelné známky, nevzal by je do opravy.

 

2. Nejsou to IWC, u těch by oprava stála 50000 a nezmršili by je, kdybych chtěl opravu Vostoků bez poškození, stála by jako nové hodinky.

 

3. Vteřinovku nevymění, ani kdybych se s nimi soudil. Opravu sice prováděl kolega v Kutné Hoře, ale on si je jistý, že ji nevyměnil. Nemají údajně vůbec díly. (Ale opravují to ?) Patrně jsem si ji vyměnil sám, když jsem v náměsíčném stavu vykrádal hodinářství, které díly na Vostoky má.

 

4. Nabídl mi "opravu" vteřinovky škrábáním pinzetou.

 

Suma sumárum oprava za 3 až 4 hvězdičky z pěti, přístup 0-1 hvězdička z pěti. Už mě tam neuvidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V-E Story III

 

Pokračování z V-E Story II výše v tomto vlákně.

 

Oprava byla zadána Hodinářství Brož v pasáži Alfa. Hodinky šlapou slušně. Od pana Brože jsem se při reklamaci dozvěděl následující:

 

1. Jsem pedant, zmršené šroubky a rotor jsou normální příznaky levné opravy za 500 Kč, kdybych řekl předem, že nechci, aby zbyly viditelné známky, nevzal by je do opravy.

 

2. Nejsou to IWC, u těch by oprava stála 50000 a nezmršili by je, kdybych chtěl opravu Vostoků bez poškození, stála by jako nové hodinky.

 

3. Vteřinovku nevymění, ani kdybych se s nimi soudil. Opravu sice prováděl kolega v Kutné Hoře, ale on si je jistý, že ji nevyměnil. Nemají údajně vůbec díly. (Ale opravují to ?) Patrně jsem si ji vyměnil sám, když jsem v náměsíčném stavu vykrádal hodinářství, které díly na Vostoky má.

 

4. Nabídl mi "opravu" vteřinovky škrábáním pinzetou.

 

Suma sumárum oprava za 3 až 4 hvězdičky z pěti, přístup 0-1 hvězdička z pěti. Už mě tam neuvidí.

To máčení nepoctivých řemeslníků ve Vltavě nebyl zas tak špatný zvyk :

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Hodinářství v Otrokovicich vedle Komercní banky. Donesl jsem misis svoje nove hodinky (z carbid titanu) aby mi zkrátila tah o jeden článek domluveni jsme byly na 40ti korunách. Paní se mě nehapu proc snazila presvedcit abych je tam nechal do druheho dne prej je to náročná operace :) ... po těchto slovech jsem měl zřejmne tusit co je to za odborníka... nakonec jsem ji ukecal že mi to spichne za hodinu. Vratim se za hodinu a zenska mi z toho tahu odelala clanky 2... Kdyz jsem se ji ptal proc rikala ze mela dojem ze kdyz oddela dva budou mi lip sedet :D ... To by se jeste dalo zkousnout co jsem ale nezkousnul ze na tahu z boku jsou na clancích ktere rozpojovala jasne zřetelne dolíky po vyklepavani osky tak zenska ma bud alchajmra nebo je uplne slepa kazdopadne me solidne nasrala... aby toho nebylo malo tak me skasla za dva oddelane clanky i kdyz jsem ji jasne rekl ze chci sundat jen jeden a kdyz mi vracela ten odejmutej dilek chybela tam jedna titanova oska tipuju ze ji ta krava zlomila! takze tam nedoporucuju chodit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinářství v Otrokovicich vedle Komercní banky. Donesl jsem misis svoje nove hodinky (z carbid titanu) aby mi zkrátila tah o jeden článek domluveni jsme byly na 40ti korunách. Paní se mě nehapu proc snazila presvedcit abych je tam nechal do druheho dne prej je to náročná operace :) ... po těchto slovech jsem měl zřejmne tusit co je to za odborníka... nakonec jsem ji ukecal že mi to spichne za hodinu. Vratim se za hodinu a zenska mi z toho tahu odelala clanky 2... Kdyz jsem se ji ptal proc rikala ze mela dojem ze kdyz oddela dva budou mi lip sedet :D ... To by se jeste dalo zkousnout co jsem ale nezkousnul ze na tahu z boku jsou na clancích ktere rozpojovala jasne zřetelne dolíky po vyklepavani osky tak zenska ma bud alchajmra nebo je uplne slepa kazdopadne me solidne nasrala... aby toho nebylo malo tak me skasla za dva oddelane clanky i kdyz jsem ji jasne rekl ze chci sundat jen jeden a kdyz mi vracela ten odejmutej dilek chybela tam jedna titanova oska tipuju ze ji ta krava zlomila! takze tam nedoporucuju chodit ...

 

Já jsem v tomhle hodinářství měl na opravě letecké PRIM (vyčištění strojku a utužení ruček) a vše bylo bez problémů. Ale na tyto věci mají údajně svého hodináře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Varuji před

 

JAN HOSPODKA

Hodinářství a zlatnictví

Hvězdova 1568 - Praha 4

 

U předmětného hodináře jsem požadoval vyčištění a námaz strojku. Jednalo se o stanardní ETA 2892-A2. Důrazně jsem přejímajícího hodináře (paní na příjmu jsem vynechal) žádal o maximální opatrnost a ubezpečoval jsem, že mi na hodinkách velice záleží a že nepřežiju jakoukoliv úhonu. Byl jsem ubezpečen, že vše proběhne ok.

 

Po cca 14 dnech jsem si šel hodinky vyzvednout. Servisní úkon byl vyčíslen na 485 Kč.

 

Při převzetí jsem zjistil, že je hodinová ručka škráblá (vryp jakoby od pinzety) a ručky nesou stopy od mastnoty, otisky prstů a na ciferníku i sklíčku jsou drobné prachové částečky. Zalapal jsem po dechu a začal na toho hodináře "ječet".

 

Výsledkem bylo tvrzení proti tvrzení ve formě zápisu na jejich papírový sáček, že zákazník namítá poškození a servis zavinění odmítá.

 

Po několika měsících ručky nabraly fleky. To už jsem neunes a objednal ručky a výměnu u Dušáka. Jsem zvědav jak pochodím tam ...

 

Posléze jsem také zjistil rýhy na kotvě.

 

Ponaučením mi je vyžadovat zápis o stavu hodinek při předání do servisu, jinak nemá člověk nic v ruce.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Varuji před

 

JAN HOSPODKA

Hodinářství a zlatnictví

Hvězdova 1568 - Praha 4

 

U předmětného hodináře jsem požadoval vyčištění a námaz strojku. Jednalo se o stanardní ETA 2892-A2. Důrazně jsem přejímajícího hodináře (paní na příjmu jsem vynechal) žádal o maximální opatrnost a ubezpečoval jsem, že mi na hodinkách velice záleží a že nepřežiju jakoukoliv úhonu. Byl jsem ubezpečen, že vše proběhne ok.

 

Po cca 14 dnech jsem si šel hodinky vyzvednout. Servisní úkon byl vyčíslen na 485 Kč.

 

Při převzetí jsem zjistil, že je hodinová ručka škráblá (vryp jakoby od pinzety) a ručky nesou stopy od mastnoty, otisky prstů a na ciferníku i sklíčku jsou drobné prachové částečky. Zalapal jsem po dechu a začal na toho hodináře "ječet".

 

Výsledkem bylo tvrzení proti tvrzení ve formě zápisu na jejich papírový sáček, že zákazník namítá poškození a servis zavinění odmítá.

 

Po několika měsících ručky nabraly fleky. To už jsem neunes a objednal ručky a výměnu u Dušáka. Jsem zvědav jak pochodím tam ...

 

Posléze jsem také zjistil rýhy na kotvě.

 

Ponaučením mi je vyžadovat zápis o stavu hodinek při předání do servisu, jinak nemá člověk nic v ruce.

 

Komické je, že jde o soudního znalce v oboru hodinářství (tuším jsou v ČR jen dva (?)). Možná na tom, co říkal "náš" hodinář, že soudní znalce dělají ti, kteří by se prací v oboru neuživili, je něco pravdy :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Varuji před

 

JAN HOSPODKA

Hodinářství a zlatnictví

Hvězdova 1568 - Praha 4

 

U předmětného hodináře jsem požadoval vyčištění a námaz strojku. Jednalo se o stanardní ETA 2892-A2. Důrazně jsem přejímajícího hodináře (paní na příjmu jsem vynechal) žádal o maximální opatrnost a ubezpečoval jsem, že mi na hodinkách velice záleží a že nepřežiju jakoukoliv úhonu. Byl jsem ubezpečen, že vše proběhne ok.

 

Po cca 14 dnech jsem si šel hodinky vyzvednout. Servisní úkon byl vyčíslen na 485 Kč.

 

Při převzetí jsem zjistil, že je hodinová ručka škráblá (vryp jakoby od pinzety) a ručky nesou stopy od mastnoty, otisky prstů a na ciferníku i sklíčku jsou drobné prachové částečky. Zalapal jsem po dechu a začal na toho hodináře "ječet".

 

Výsledkem bylo tvrzení proti tvrzení ve formě zápisu na jejich papírový sáček, že zákazník namítá poškození a servis zavinění odmítá.

 

Po několika měsících ručky nabraly fleky. To už jsem neunes a objednal ručky a výměnu u Dušáka. Jsem zvědav jak pochodím tam ...

 

Posléze jsem také zjistil rýhy na kotvě.

 

Ponaučením mi je vyžadovat zápis o stavu hodinek při předání do servisu, jinak nemá člověk nic v ruce.

To je velice nepěkná zkušenost, jsou to trochu pozůstatky minulých dob. Chci říci, že se u nás po válce vyvinula taková kultura v řemeslech, kdy nezáleží na vzhledu provedeného ale pouze na tom zda ta věc funguje. Myslím, že to platí ve všech oborech. (zcela nová Yamaha Dragstar, kontrola v záruce, výměna oleje a výsledek ? Všechny šrouby se kterými přišel "opravář" do styku byly vožvejkány. Nebo z jiného soudku: dostaly se mi do opravy zlaté kapesní hodinky se stopkami , kalendářem a minutovým bitím a ejhle, protože zastavovaly, opravil je hodinář aby chodily tím, že vyházel všechny přebytečné součástky - rozuměj celé bití.)

Takže myslím, že už sice některé firmy začínají razit cestu nekompromisní kvality ale je to zase za tu cenu 50 až 60 tisíc za vyčištění PP s manuálním nátahem a bez datumu.

U té opravy u p.Hospodky měla být varováním už ta nízká cena, za 480 se toho nedá moc stihnout, je to tak benzín na cestu do Brna, nebo taxíkem z Václaváku na Mírák.

Když už jsem se tady tak vyblil, vyjádřím ještě svoje přáníčko : Aby vznikl cech hodinářů jako za starých časů. Potom by mohl ten, kdo má zájem, skládat mistrovské zkoušky a tím se odlišit kvalitativně a taky cenově od zástupu fušerů a nedouků. To se mi ale nesplní.

No a teda na konec : myslím si, že u Dušáka pochodíš dobře, protože se mi zdá, že tam už pochopili, že není hlavním cílem aby to bylo levné.

Upraveno uživatelem mechano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je velice nepěkná zkušenost, jsou to trochu pozůstatky minulých dob. Chci říci, že se u nás po válce vyvinula taková kultura v řemeslech, kdy nezáleží na vzhledu provedeného ale pouze na tom zda ta věc funguje. Myslím, že to platí ve všech oborech. (zcela nová Yamaha Dragstar, kontrola v záruce, výměna oleje a výsledek ? Všechny šrouby se kterými přišel "opravář" do styku byly vožvejkány. Nebo z jiného soudku: dostaly se mi do opravy zlaté kapesní hodinky se stopkami , kalendářem a minutovým bitím a ejhle, protože zastavovaly, opravil je hodinář aby chodily tím, že vyházel všechny přebytečné součástky - rozuměj celé bití.)

Takže myslím, že už sice některé firmy začínají razit cestu nekompromisní kvality ale je to zase za tu cenu 50 až 60 tisíc za vyčištění PP s manuálním nátahem a bez datumu.

U té opravy u p.Hospodky měla být varováním už ta nízká cena, za 480 se toho nedá moc stihnout, je to tak benzín na cestu do Brna, nebo taxíkem z Václaváku na Mírák.

Když už jsem se tady tak vyblil, vyjádřím ještě svoje přáníčko : Aby vznikl cech hodinářů jako za starých časů. Potom by mohl ten, kdo má zájem, skládat mistrovské zkoušky a tím se odlišit kvalitativně a taky cenově od zástupu fušerů a nedouků. To se mi ale nesplní.

No a teda na konec : myslím si, že u Dušáka pochodíš dobře, protože se mi zdá, že tam už pochopili, že není hlavním cílem aby to bylo levné.

 

No u Dušáka už sice pochopili, že hlavním cílem není aby to bylo levné, a teď by se mohli ještě naučit aby to bylo vždy kvalitní. Jinak co je legrační, že hned u vchodu do servisu je na zdi certifikovovaný ceník Omegy, spolu s uvedením cen oprav jednotlivých typů hodinek v Kč, bohužel v dušákovské verzi se těm cenám zákazník nepřiblíží ani omylem. Prostě proto, že u Dušáka pochopili, že mít s Hanákem duopopol na opravy Omegy, jim dovoluje si ceny vynásobit vlastním koeficientem mastné kapsy. Příklad zpackané opravy za pětikilo sice o něčem vypovídá, ale můj zážitek se zpackanou banální výměnou baterky u Dušáka také

Řešením bude příchod sítě silných hodinářství, které rodinné firmičky naučí péči k zákazníkovi. Jejich obraty, a přístup k zákazníkovi zaručí, že na prvním místě bude spokojený zákazník, a to nejen kvalitou opravy, ale i cenou, a nekoženou obsluhou, a věřím že i ceny oprav klesnou, i když asi ne na úroveň v USA.

 

P.S. Z Václaváku na Mírák to nestojí pětikilo, ale 78 Kč, viz: http://www2.taxi4me.net/taxi-cgi2V2/run2.pl zdroj TAXI PRAHA. Takže za pětikilo by si šikovný hodinář mohl dopřát cestu z Václaváku na Mírák na oběd, a ještě si dát v stylové restauraci Radost dobrotu z obědového menu, a zase se drožkou vrátit na Václavák. :wine:

 

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

ty ceny posoudit nedokážu - pokud se ovšem podívám na ceny tahů x nabízená cena u sinnu tak je to na obou stranách masakr (předpokládám, že sinn na tom taky bude mít pár korun)

 

http://www.watchbuys.com/store/pc/viewCate...p?idCategory=16

 

teď koukám, že jsem to napsal úplně někam jinam, ale to je jedno :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešením bude příchod sítě silných hodinářství, které rodinné firmičky naučí péči k zákazníkovi. Jejich obraty, a přístup k zákazníkovi zaručí, že na prvním místě bude spokojený zákazník, a to nejen kvalitou opravy, ale i cenou, a nekoženou obsluhou, a věřím že i ceny oprav klesnou, i když asi ne na úroveň v USA.

Jéje, to by bylo super, obávám se však, že pokud by kvalita této sítě měla k něčemu vypadat, cena nebude nižší. Kvalitně dneska vybavit hodinářskou dílnu, to už je skoro jak vybavit autoservis. A když ve značkovém servise stojí hodina práce čtrnáct stovek (jak se rozčiloval člověk v diskusi na jiném serveru) a to mechanici kdovíjaké platy nemají a je jich (na rozdíl od hodinářů) relativně dostatek, tak to ta hodinářská práce nebude levnější :(. Ono totiž není moc kde brát, u složitějších strojů je často levnější poslat je k opravě do zahraničí, než je nechat opravit tady!

Školení na opravu (JEDNOHO) nového stroje - to je několik dní v zahraničí a i když výrobce často poskytuje školení zdarma a někdy hradí i ubytování, znamená to pro hodináře velký náklad (minimálně čas a dopravu, někdy i tlumočníka, pokud nezvládá jazyk).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... U té opravy u p.Hospodky měla být varováním už ta nízká cena, za 480 se toho nedá moc stihnout, je to tak ...

+

... No a teda na konec : myslím si, že u Dušáka pochodíš dobře, protože se mi zdá, že tam už pochopili, že není hlavním cílem aby to bylo levné.

 

Nebyl jsem nijak zvlášť motivován cenou, ale relativně krátkou dobou opravy. Autorizované servisy jsou schopny vyřizovat servis i několik měsíců ... U standardního strojku s jednou komplikací jsem prostě problém neočekával.

 

Poučení se mi však již dostalo ...

 

+

 

Jsem opravdu napjat jak to dopadne tam ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...