Přejít na obsah

? Moonwatch - malá rezerva?


Povidláček

Doporučené příspěvky

Aby ta radost z nových hodinek asi netrvala příliš dlouho, vyskytl se jeden problém, který mě docela dost trápí a potřeboval bych nyní radu zkušenějších.

 

V neděli (23.9.) jsem si řekl, že vyzkouším rezervu nátahu u svých měsíc a půl starých (nových) Moonů a zjistím, zda-li drží deklarovanou rezervu nátahu 48 hodin. Natáhl jsem do plna po obědě, přesně ve 12:20 (stály). Hodinky jsem uložil do hodinkovnice a nenosil. Čekajíc, že se zastaví nejdřív ve 12:20 v úterý, jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že se zastavily už v pondělí (24.9.) ve 22:10. Pokud správně počítám, dělá to rezervu pouhých 33 hodin 50 minut.

 

Trochu mě to rozhodilo. Řekl jsem si, že jsem je asi nedotáhl až do konce a že to zkusím znovu. Takže v úterý (25.9.) v 7:00 ráno před odchodem do práce jsem je natáhl a změnil jen to, že jsem je nosil a neležely v krabičce. No a tentokrát se zastavily ve čtvrtek (27.9.) hned po půlnoci, v 00:10. Takže na druhý pokus a s nošením to je nějakých 41 hodin a 10 minut.

 

Jsem si určitě jistý, že jsem je natáhl až do konce. Dokonce jsem počítal otočky a bylo to nějakých 85 otočení metodou "tam a zpět" bez přehmatávání, ukázovákem a palcem... a tu bariéru, přes kterou to už nejde myslím že poznám....

 

- hodinky jsou koupené 11.8.2018 od CZ AD čiže na začátku záruky. 

- hodinky jsem od té doby nosil každý den a pravidelně ráno natahoval zhruba ve stejnou dobu, přesnost je skvělá, za ten měsíc udělaly ani ne minutu no plusu... až teď jsem se rozhodl nechat je zastavit a změřit tu rezervu

 

1) Je toto normální? Je mi jasné, že třeba přesnost se musí "usadit" až se hodinky "zaběhnou". Funguje to nějak podobně i s rezervou, nebo má být prostě plná už od začátku?

2) Je možné aby mělo na rezervu vliv to, že hodinky jednou ležely v hodinkovnici a podruhé jsem je nosil? (jinak na práci nosím otloukánky, takže nošení spočívalo v tom, že jsem je měl ráno půl hodiny cestou do práce, poté ležely 8 hodin ve skříňce v šatně, a pak jsem je nosil víc až odpoledne a navečer. Vzhledem k té vzestupné tendenci, kdybych je měl na ruce víc i v té práci, je možné, že by vydržely ještě víc? ale zase, nejsou to přece automaty, tak by moje aktivita měla být fuk ne?)

 

Jsem z toho docela rozmrzelý. Mám je ještě nechat a zkusit to za nějaký čas, nebo neváhat a hned je dát na servis? A pokud ano, můžu je donést do jakéhokoliv Omega AD a vemou je? Nekupoval jsem je v Praze a musel bych je posílat poštou nebo si udělat výlet.

 

Hlavně mě zaráží ta nekonzistentnost.... že jednou 33 h, potom 41 h... když jsem je natáhl po tom druhém zastavení, napočítal jsem asi 75 otočení korunkou, tzn cca o deset míň než předtím (ale to nemusí mít výpovědní hodnotu, třeba jsem nedělal stejně velké otočky jako předtím...)

 

Díky všem za případné postřehy a rady

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 72
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Povidláčku, tak mužeme je poměnit jestli už tě nebavěj:) Nechceš Péóčka? To sou pořádný hodinky.. Ne moony co ani nechoděj.. :)

Když to je právě ono. Mě baví. Našel jsem grál, jsem spokojenej, už jsem si i škrábl hesalit a i přes to všechno bych do nich šel z fleku znovu. Navíc byly napůl dárek a jsou to definitivky, který nemůžu prodat ani vyměnit :) jen mě teď trochu nasrala ta rezerva a nevím co s tím. V praxi je to vlastně fuk, stejně je natahuju každej den, ale člověk měl holt ňáký očekávání a ty se nenaplnily :) zas nechat je zbytečně otvírat se mi taky nechce... kdyby to bylo 45 hodin tak to neřeším, ale 33 to je míň jak u bejvalejch Orisek se Sellitou :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moony sa natahuju pomerne ztuha. mozno si ozaj len trochu opatrny a nedotiahol si ich doplna?

Hele myslím si že fakt ne. Měl jsem sice předtím Hami, kde to natahování byla úplně jiná písnička, ale tu zarážku fakt poznám.... jde to furt víceméně stejně, je tam ten ?klikací? zvuk a potom už se to prostě zasekne a dál to nejde resp. by to chtělo nadměrnou sílu to otočit přes bariéru..plus ke konci už ta korunka se vrací zpátky (rollback)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ved hadat sa nebudem :)

 

Byt tebou skusim este 3-4 testovacie natiahnutia a ak by to bolo furt okolo 40 tak to idem reklamovat. Ako mega problem to neni. Ale preco by si mal akceptovat skutocnu zavadu. Hlavne pocas zarucnej doby. Ono to moze byt sposobene aj vaznejsim problemom a ked to zanedbas, moze dojst k poskodeniu kalibru...

 

A nedaj sa odradit. Moony su super hodinky. Odkedy ich mam, nepotrebujem spekulovat. Ja uz mam svoje definitivky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to nemá smysl trápit se a zkoušet, jestli se to náhodou časem nespraví samo. Jen se tím budeš víc užírat. Tím spíš, když to jsou definitivky (a o tom asi v tomhle případě není pochyb). Dej je na servis hned ať máš co nejdřív zase klid :)

 

P.S.: tohle je přesně důvod, proč já přesnost / rezervu téměř neměřím a když, tak vždycky s velkými obavami "co kdyby něco"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja neviem. Ja by som to fakt este skusil. Argumentovat u AD dvoma natiahnutiami bude dost slabe..

To fakt? Jakože když jim řeknu že jsem je dvakrát natáh a udělaly mi 33 a 41 hodin, že se mi vysmějou a řeknou mi ať to ještě půl roku zkouším, že se k těm 48h určitě přiblížím? Mě to u hodinek téhle značky a ceny docela zarazilo a napadlo by mě tam běžet klidně po prvním měření.. kdyby to byly SKX neřeknu ani popel... jako říkám, jsou v záruce a času dost, spíš mi jde o to zda se to ?stává? a fakt se to ustálí, nebo to značí průser a rovnou to řešit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na toto jsem dost puntičkář a hned bych to nesl k Dušákovi. I kdyby už nebyly v záruce, prostě by mě to hlodalo. Minimálně bych zkusil zavolat do servisu, jestli je tohle možný a zda se případně ?zajedou?. Když jsem kupoval funglovky, tak jsem to hned měřil a nevšiml jsem si, že by šly pod udávanou rezervu. Nejsou to hodinky za 2000 a čekáš od nich nějakou kvalitu a taky nadstandardní servis. Že by dvakrát - třikrát naměřené hodnoty nebyl argument pro reklamaci, to si nemyslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To fakt? Jakože když jim řeknu že jsem je dvakrát natáh a udělaly mi 33 a 41 hodin, že se mi vysmějou a řeknou mi ať to ještě půl roku zkouším, že se k těm 48h určitě přiblížím? Mě to u hodinek téhle značky a ceny docela zarazilo a napadlo by mě tam běžet klidně po prvním měření.. kdyby to byly SKX neřeknu ani popel... jako říkám, jsou v záruce a času dost, spíš mi jde o to zda se to ?stává? a fakt se to ustálí, nebo to značí průser a rovnou to řešit...

No vidis, a ja mam zase rad ked je vysledok niecoho podlozeny relevantnymi datami. A relevantne data pre mna nie su dve merania. Po dvoch meraniach sa da uz tusit problem, a tie dalsie by som uz bral ako potvrdenie. Ale rob si co chces... Aj tak si cvok. Ja mam Moony uz cca dva roky a furt ma nenapadlo merat rezervu natahu  :goof:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, já bych hodinky natáhnul "do plna" a udělal si nějaký výlet, kde se budeš hodně hýbat a s jistotou ty hodinky dotáhneš na max.. Pak bych je odložil a měřil, nebo pokud to je nad Tvoje nervy, tak je odnes k hodináři, ale zase je škoda, aby je otevíral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj tak si cvok. Ja mam Moony uz cca dva roky a furt ma nenapadlo merat rezervu natahu  :goof:

 

Cvok, protože mě napadlo změřit rezervu u novejch hodinek? To si teda myslím, že tu jsou horší diagnózy než já  :whistling:

 

Poškrábanej hesalit mi nevadí, vlásečnice na sponě a tahu mi nevadí, špína kolem lunety, pusherů a v záhybech dýnka mi (tolik) nevadí...  ale to, že strojek, u kterýho slibujou výdrž dva dny, mi udělá jenom 33 hodin, to mi teda vadí... 

 

Ale jak říkám. Ty hodinky jinak miluju a jsem šťastnej, že jsem se pro ně nakonec rozhodl.

 

A jak používáš stopky? Zkus je nechat pořádně proběhnout (po celou dobu nátahu).

 

Stopky právě nepoužívám vůbec. Jednou jsem něco měřil asi 20 minut, ale jinak chrono furt stojí. Nechám ho tedy pořádně protočit po celou dobu nátahu...

Jinak nevím jestli to může mít souvislost, ale když jsem hodinky u AD přebíral, všiml jsem si, že ta chrono velká ručka na 12 byla trochu šejdrem za dvanáctkou.... první jsem si říkal, že mám smůlu a je to nějaký nelícující kus a že je nevezmu, ale jak jsem začal točit korunkou a natahovat je, ručička se rozeběhla. Někdo ty hodinky tedy nechal umřít s běžícími stopkami... vadí to něčemu?

 

Hele, já bych hodinky natáhnul "do plna" a udělal si nějaký výlet, kde se budeš hodně hýbat a s jistotou ty hodinky dotáhneš na max.. Pak bych je odložil a měřil, nebo pokud to je nad Tvoje nervy, tak je odnes k hodináři, ale zase je škoda, aby je otevíral.

 

Díky za tip, zkusím to. Nechat je otvírat se mi taky úplně nechce. Dám tomu ještě čas, pár dalších měření a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...