Přejít na obsah

Opravy / renovace hodinek Prim


Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 321
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 4 týdnech...

Dobrý den, mám na vás dotaz.

Poslal jsem své Prim Sport Igen do origo Primu k posouzení a nacenění renovace.

Cenovka mně přišla 13.300 Kč

Když jsem jim napsal, že následující díly měnit nechci, líbí se mně patina, občas i nějaká oděrka, prostě chci aby dál vypadala jako x let staré a co si budeme povídat, chtěl jsem i něco ušetřit.

Po odečtení následujících dílů:

Nový číselník
Nové ručky
Leštění a broušení víka 
Nová luneta + objímka s drátkem
armovací kroužek 
To vyšlo na 5.520,- (výměna skla, nový řemínek a zbytek oprava strojku).
Tak mně Prim napsal, že v takovém případě mně nedají žádnou záruku na chod strojku.
Přijde mně to od nich jen jako business, že jim moc od zákazníka nejde nebo mají opravdu výše popsané díly vliv na funkčnost strojku?
Děkuji.
Jakub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozepíšu to sem komplet.

 

Tyhle položky bych si nechal udělat:

 

Stroj-vyčištění,seřízení,bez výměny součástek - tolerance strojku za den -30+60s za den dle směrnice níže - 1890 Kč

Montážní práce ( s výměnou součástek strojku), nová setrvačka, vteřinové kolo - 990 Kč

Vyčištění a oživení  pouzdra - 290 Kč

Nové sklo plast - 590 Kč

Nová korunka + natahovací hřídel - 490 Kč

Nové těsnění - 70 Kč

Náramek černý kaučukový - 1200 Kč

Celkem 5.520 Kč 

 

A dle Eltonu pokud si nenechám vyměnit následující, tak nedostanu záruku na strojek: "Pokud uděláme renovaci v rozsahu jak navrhujete tak hodinky budou bez jakékoliv záruky na chod strojku"

 

Nový číselník - 2900 Kč

Nové ručky - 2200 Kč

Leštění a broušení víka - 450 Kč

Nová luneta + objímka s drátkem - 1690 Kč

armovací kroužek - 500 Kč

Celkem 7.740 Kč za podle mě jen vzhledové části, které nemají funkci na strojek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti poradím nech to udělat komplet a to co nebudeš chtít prodej určitě se kupec najde. Stavím se první do řady a ten servis za 1890

je bomba když to dělám za 600. V podstatě základní servis včetně té korunky jsem schopen zajistit do 1500 akorát ten kaučuk nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti poradím nech to udělat komplet a to co nebudeš chtít prodej určitě se kupec najde. Stavím se první do řady a ten servis za 1890

je bomba když to dělám za 600. V podstatě základní servis včetně té korunky jsem schopen zajistit do 1500 akorát ten kaučuk nemám.

 

Omlouvám se, ale dával jsem to sem z toho důvodu, že chci poradit, bohužel nejsem odborník, ale to nemusí být hned důvod k tomu dělat ze mě blbce :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, ale dával jsem to sem z toho důvodu, že chci poradit, bohužel nejsem odborník, ale to nemusí být hned důvod k tomu dělat ze mě blbce :-

 

Za prvé nemám zájem dělat z někoho blbce.

A za druhý věřím že ty součástky co by jsi nechtěl určitě majitele najdou.

Upraveno uživatelem valjoux
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dobrý den, mám na vás dotaz.

Poslal jsem své Prim Sport Igen do origo Primu k posouzení a nacenění renovace.

Cenovka mně přišla 13.300 Kč

Když jsem jim napsal, že následující díly měnit nechci, líbí se mně patina, občas i nějaká oděrka, prostě chci aby dál vypadala jako x let staré a co si budeme povídat, chtěl jsem i něco ušetřit.

Po odečtení následujících dílů:

Nový číselník
Nové ručky
Leštění a broušení víka 
Nová luneta + objímka s drátkem
armovací kroužek 
To vyšlo na 5.520,- (výměna skla, nový řemínek a zbytek oprava strojku).
Tak mně Prim napsal, že v takovém případě mně nedají žádnou záruku na chod strojku.
Přijde mně to od nich jen jako business, že jim moc od zákazníka nejde nebo mají opravdu výše popsané díly vliv na funkčnost strojku?
Děkuji.
Jakub

Ahoj Jakube, škoda že jsi nevyfotil hodinky a nehodil sem fotku, ušetřil by sis nejspíš spoustu času, práce a peněz. Nevíme jaký je stav hodinek(nemáme foto), takže je těžké rozhodovat. Nevíme taky jestli chceš hodinky nosit svátečně a nebo pravidelně. Pokud chceš zachovat původní pouzdro, je zcela zbytečné hodinky posílat do Eltonu(jak tu zaznělo). Pokud chceš hodinky opravdu nosit, doporučil bych ti jít do nerezu. Já být v tvé kůži udělal bych to takto: stávající hodinky donesl k dobrému hodináři a on ti je dá do cajku za 1000-2000kč záleží na stavu. Pokud chceš hodinky z Eltonu v nerezu, stačí počkat na inzerci (chodí zhruba od 12K do 15K). Tož asi tak  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Jaykob: Myslím, že v popsaným případě je nesmysl vázat záruku na strojek i na provedení "kosmetiky".

Jak píší i kolegové výše - v rozsahu opravy jaký požaduješ bych svěřil servis schopnému hodináři mimo Elton.

 

A osobní zkušenost: když mi Elton dělal kompletní renovaci, zaplatil jsem vše co řekli a stejně byly poté s hodinkami problémy - sice jsem měl "záruku", ale ani následná opakovaná oprava v jejím rámci nevedla zrovna ke kýženému výsledku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a tie diely su mosadz/chrom, ci nerez? lebo z tohto mi to prislo ako stare puzdro a len vymena dielov na nom.

v tom pripade cena za ten cifernik nie je ani vysoka, teda ka nie je obycajny cierny, ale napr modry, cerveny, ci okrovy :)

a pekna luneta sa tiez tazko zhana, nehovoriac o NOS korunke. Preto by ma fakt zaujimala aj ta korunka, ci je nerez, ci nebodaj chromova klasika. Lebo ta cena je potom bomba za nu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...