Přejít na obsah

Opravy / renovace hodinek Prim


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 321
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pali,.... klid. To se časem poddá. Aby jsi rozuměl, fejkem nazýváme věc, co není originál, i když tak vypadá a prodejce ho jako originál inzeruje. Uvádí tak případného zajemce v omyl. Tady na fóru se na cenu fejku neptej, a ani se s ním moc nechlub. Jinak aby jsi pochopil otázku k těm diplomatům. Ty ciferníky jsou průměrově stejné, jen strojek s datumem č.68 je oproti strojku bez data č.66 vyšší. Pokud by jsi chtěl dát strojek s datem do pouzdra, kde patří strojek bez data, došlo by k tomu, že po uzavření dýnka by ručky drhly diky vyššímu strojku o sklo. Dále by jsi nedostal hřídel od korunky do strojku. Prostě ty pouzdra jsou rozdílné natolik, že to prohodit nejde. I když jsou zmíněné kalibry 66 a 68 průměrově stejné a ciferníky taky.

Bude lepší, než se zeptáš, pročíst si tady sekci prim a patřičné vlákna, a potom se případně zeptat na to čemu by jsi nerozuměl. Doufám zeb tě to neodradí a budeš se primkám věnovat i v budoucnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Před nějakým časem jsem na bastlení koupil Prim sport II. Hodinky jdou, ale nejde povytáhnout korunka a tím pádem nepůjde vytáhnout hřídelka. Korunka vypadá, že je nová a jde vyšroubovat z hřídelky. Potřeboval bych vyndat strojek z pouzdra a násilí asi nebude to pravé. Nemáte nějaký tip (kromě toho navštívit hodináře), děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravděpodobně to bude zarezlý vlivem potu a nečistot co tam léta pronikaly. Pokud to teda není mechanická závada. Sice tady budu za blba, ale mě v případě koroze pomohlu lehce pomocí párátka vpravit pár kapek uvolňovače na zarezlý šrouby a po pár hodinách, dnech to většinou povolilo. Stejně šly na komplet rozborku a očistu, tak jsem neřešil ten uvolňovač.

Možná by to šlo opatrně vyloupnout po odšoubování korunky a vyjmutí vymezovacího kroužku. Pak, pokud se zadaří už stačí sejmout ručky a ciferník a hned bude jasno, kde je problém. Celý mechanismus je přístupný stejně pod ciferníkem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Prajem pekny den. Ak napisem nieco zle, necudujte sa, nie som profik;) 

Chcem sa spytat, ci by niekto mal doma korunku na Prim pyzama, v zlatej farbe. Alebo korunku s tou tyckou, neviem ako sa to vymiena. Mne totiz jedna znama u svojho hodinara dala opravit moje pyzama ( lebo mi prestalo fungovat natahovanie) doniesla ich s nizkou neoriginal korunkou, vdaka ktorej ich nedokazem naplno natiahnut...

Dakujem vopred

16029187562285579838387885665476.thumb.jpg.dd6f87e971e8d96c416e152beaca41ae.jpg

Upraveno uživatelem VeronikaEl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj,
mam tu jedny Prim na konzultaci a nazor.
Pry byly taty, coz nevim uplne jiste, protoze si nepamatuji ze by nekdy v pozdejsim veku hodinky nosil. Nicmene "uprava" pouzdra by mu urcite byla podbna. Dirky pro stezejky jsou fuc, tak tam diletantsky vyvrtal dirky a nejak si privazal reminek.
Otazka tady pro vsechny, zda by jste resili opravu, renovaci, nebo je jen nechat lezet v krabicce, tak jak jsou.
Popravde na ruce bych je asi uzil vic, ale zase uz by byly temer cele nove. Cena opravy by me netrapila, spis je otazkou kdo by si na to pripadne troufl.
Diky za nazor41ff8aaaa4b85c220d9d33a481962e08.jpg4251a101d3de18a890a1b1a9fb409428.jpg

Odesláno z mého SM-A715F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neměl je přibité v garàži na futrech tomu se říká lidová tvořivost.
Jinak pošli je Jeronimovi a udělá ti z nich pěkné a denně nositelé hodinky.
Diky za tip, uz jsem nad tim premyslel, ze ho oslovim. Je premyslim zda nechat byt nebo predelat a zbytky dilu mit vystavene, teda schovane.
Pribite fakt ne, to bych si pamatoval, v dilne jsem byl temer neustale :-)
A ano, "tvorivost" on mel, prave proto si myslim ze fakt byly jeho :-)

Odesláno z mého SM-A715F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 12. 9. 2020 v 23:27, Honzat napsal:

Před nějakým časem jsem na bastlení koupil Prim sport II. Hodinky jdou, ale nejde povytáhnout korunka a tím pádem nepůjde vytáhnout hřídelka. Korunka vypadá, že je nová a jde vyšroubovat z hřídelky. Potřeboval bych vyndat strojek z pouzdra a násilí asi nebude to pravé. Nemáte nějaký tip (kromě toho navštívit hodináře), děkuji.

Hezký německý slovo,freund-přátelé kutění.Třeba.Koupil jsi je ,tak uchop šroubováky,pinzetu,lupu,někomu řekni ,/nejdřív vyndej mustek se setrvačkou/že se musí zmáčkout čudlík na kraji stroje naproti natah. hřídele ,je zasviněná jak jetel,mačkáš?tak vytáhni korunku,někdy kleštičky.Stroj drží 2 šroubky,vyndáš ,ráfek se sklem je venku,zatlačíš    a stroj je venku .Pak už jen rozborkazborkarozborkazborka,sundat ručky/ručková pinzeta stačí/ jen kleštičkama uchopíš 1/4trubku,tahem vytáhneš,rozhodit a je to.Oprava ,vyčistit, tenkrát 56Kčs...Zeptej se Mechana ...celkem levné díly.No,vono tu hodinu skoro zabere.2014 jsem počítal 150 kč,kolega mi nedávno řekl,že bere 700.-,nic jsem neříkal.Nauč se to a máš to zadarmo,nic na tom není,zvlášt když tě to bude bavit,ale 10-12 hodin s tebou v rodině nic nebude....Pokud jsem na něco zapomněl, je už na tebe,puvodně jsem chtěl říct ,že mi to je jedno........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem si musel přečíst třikrát, dvě třetiny z toho jsem absolutně nepobral, tak se vyjádřím jen k tomuto:

před 4 hodinami, chosé 24 napsal:

Oprava ,vyčistit, tenkrát 56Kčs...Zeptej se Mechana ...celkem levné díly.No,vono tu hodinu skoro zabere.2014 jsem počítal 150 kč,kolega mi nedávno řekl,že bere 700.-,nic jsem neříkal.Nauč se to a máš to zadarmo,nic na tom není,zvlášt když tě to bude bavit,ale 10-12 hodin s tebou v rodině nic nebude....Pokud jsem na něco zapomněl, je už na tebe,puvodně jsem chtěl říct ,že mi to je jedno........

Vystuduj za své peníze, nakup oleje, chemii na čištění, stroje, nástroje, přístroje, vybavení. Zaplať nájem, účetní, zdravotní, sociální, daně a pak to dělej klidně za stopade. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...