Přejít na obsah

Opravy / renovace hodinek Prim


Doporučené příspěvky

před 8 hodinami, chosé 24 napsal:

Hezký německý slovo,freund-přátelé kutění.Třeba.Koupil jsi je ,tak uchop šroubováky,pinzetu,lupu,někomu řekni ,/nejdřív vyndej mustek se setrvačkou/že se musí zmáčkout čudlík na kraji stroje naproti natah. hřídele ,je zasviněná jak jetel,mačkáš?tak vytáhni korunku,někdy kleštičky.Stroj drží 2 šroubky,vyndáš ,ráfek se sklem je venku,zatlačíš    a stroj je venku .Pak už jen rozborkazborkarozborkazborka,sundat ručky/ručková pinzeta stačí/ jen kleštičkama uchopíš 1/4trubku,tahem vytáhneš,rozhodit a je to.Oprava ,vyčistit, tenkrát 56Kčs...Zeptej se Mechana ...celkem levné díly.No,vono tu hodinu skoro zabere.2014 jsem počítal 150 kč,kolega mi nedávno řekl,že bere 700.-,nic jsem neříkal.Nauč se to a máš to zadarmo,nic na tom není,zvlášt když tě to bude bavit,ale 10-12 hodin s tebou v rodině nic nebude....Pokud jsem na něco zapomněl, je už na tebe,puvodně jsem chtěl říct ,že mi to je jedno........

Pokud máš čas a chuť je finálně rozdrbat, tak tento zde popsaný postup určitě bude fungovat spolehlivě - opravdu na tom naprosto nic není 😄 

Když jsem s Primkama začínal, tak jsem si myslel přesně toto samé - je jich všude po kok*t, tak se to naučím opravovat a budu mít svoje hodinky, které si sám opravím... no asi po třetím kousku - vše nastěstí totální šrot mne to přešlo. Ono, když se nad tím zamyslíš, tak to vyžaduje (pokud to máš dělat kvalitně a ne jen nějak, aby to bylo) spoustu věcí. Ty věci nejsou vůbec levné a dalším krokem je se je naučit správně používat. Následně potřebuješ místo - kde to budeš dělat, kde by se ideálně nemělo vůbec prášit. Pak narazíš na to, že to rozložíš a složíš a ničeho jsi nedosáhl (moje zkušenost). No došla mi trpělivost a dnes rád a ochotně hodinky zašlu například Jeronimovi - vím, že se jim dostane nejlepší možné péče. Jistě řekne si za to peníze, ale on kupodivu jako já a ty z něčeho musí být živ... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 321
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Úplný souhlas. Začal jsem se taky chystat na jednoduché základní úkony, literatura, základní přípravky,.. Stejně jsem zjistil, že tudy cesta nevede. Navíc jsem zjistil, že pár km mám šikovného hodinare, bylo vyřešeno 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, přesně tak jak říkáte. Hodinář ten tvrdý život má. Ono se to furt dělá za relativně malé peníze. Pouze velké značkové servisy, které mají na púl roku práce dopředu a nestíhají, si na opravy mohou dovolit dát i víc jak trojnásobný ceny. Pak se můžeme bavit o bohatnutí na servisu, ale i tak si majitelé servisu stěžují a nejednou padlo i to že by nejradši servis zavřeli. To je spíš ale takové to, co kdyby náhodou hodináři chtěli přidat, tak co jim řeknu. Takže základ je mlžit a tvrdit, že si sotva vydělají sami na sebe a jeden majitel Borec přeborník v mlžení, to dotáhl tak daleko, že pro jistotu půl života jezdil ve staré Oktávce. Z přístupu některých hovad zaměstnavatelů se mi chce s prominutím blejt....

Sám jsem celý život hodinář, ale i také podnikatel a zaměstnavatel a znám ten chleba o dvou kůrkách z každé strany. Nejhorší je pak číst tady to polemizování o tom jestli oprava Primek za 700,- není moc. V první řadě by si měl dotyčný spočítat kolik z toho po všech daních a odvodech a jiných věcech hodináři zbyde. 

Takže nabídka pro všechny chytráky co tady jsou ( tím myslím opravdu ty chytráky ne Vás ostatní ) pojďte ke mě na servis dělat Přímky, ale kvalitně za 150,- já Vám z toho odečtu všechny ty mzdové náklady daně a samozřejmě drahé vybavení, technologie energie, nájem. 

Když do toho bude mít někdo z Vás chuť, tak Vám rovnou rezervuji první třídu pod Brněnským mostem  v Jihlavě, na víc Vám nezbude. 

Toto jsem napsal, jelikož jsem vícekrát napříč vlákny narazil na diskuzi o drahých cenách servisu, který ve skutečnosti není vůbec drahý.

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď v klidu, tento způsob uvažování u určitých jedinců vždycky byl, je a také bude, s tím nic neuděláš, navíc, u některých oborů je to ještě horší, protože si řada lidí myslí, že na tom vlastně nic není a nevidí (což i chápu) co vše se za tím skrývá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budu mít ve stejném, dobrém stavu primky a rolexky, a půjde “pouze” o základní servis, nemyslím si, že bych ušetřil čas na práci jako takové. Proč má potom zákazník primek jinou představu o mé odměně, jako zákazník s rolexkama?🤷‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, zekon7302 napsal:

Pokud budu mít ve stejném, dobrém stavu primky a rolexky, a půjde “pouze” o základní servis, nemyslím si, že bych ušetřil čas na práci jako takové. Proč má potom zákazník primek jinou představu o mé odměně, jako zákazník s rolexkama?🤷‍♂️

Něco na to bude. Ale platit za základní servis Primek 10 tis??? 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 11. 2020 v 23:55, ONYX servis hodinek napsal:

V první řadě by si měl dotyčný spočítat kolik z toho po všech daních a odvodech a jiných věcech hodináři zbyde. 

Takže nabídka pro všechny chytráky co tady jsou ( tím myslím opravdu ty chytráky ne Vás ostatní ) pojďte ke mě na servis dělat Přímky, ale kvalitně za 150,- já Vám z toho odečtu všechny ty mzdové náklady daně a samozřejmě drahé vybavení, technologie energie, nájem. 

Přesně, tohle říkám taky jak lidi fňukaj, když vidí hodinovou sazbu... nájem, energie, měsíční platby za software prostě nemaj šajn.

V 14. 11. 2020 v 10:45, zekon7302 napsal:

Pokud budu mít ve stejném, dobrém stavu primky a rolexky, a půjde “pouze” o základní servis, nemyslím si, že bych ušetřil čas na práci jako takové. Proč má potom zákazník primek jinou představu o mé odměně, jako zákazník s rolexkama?🤷‍♂️

Já mám v kanclu za zády tento obrázek, pěkně na očích. To by mohlo platit i na hodinky, ne? 😉

Unknown.jpg.d99b9ccf12fb2be40851c287b1a35ae7.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, libor2002 napsal:

Přesně, tohle říkám taky jak lidi fňukaj, když vidí hodinovou sazbu... nájem, energie, měsíční platby za software prostě nemaj šajn.

Já mám v kanclu za zády tento obrázek, pěkně na očích. To by mohlo platit i na hodinky, ne? 😉

Unknown.jpg.d99b9ccf12fb2be40851c287b1a35ae7.jpg

 

👍👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...