Přejít na obsah

Opravy / renovace hodinek Prim


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 321
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdravím. Mohl by mi prosím někdo doporučit hodináře (ideálně v Praze, ať se vyhnu zasílání), který by mi mohl pomoct se starými Primkami? Jsou to kal. 50 typ 0111, vyhrabali jsme je u táty a rád bych je zprovoznil a nosil. Po natažení jdou, ale každou chvíli se zastavují a pak zase rozběhnou.

 

Bez názvu.jpg

Bez názvu1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si teď Vás dva předřečníky představil jako dva dědky v kolečkovejch křeslech, s ustřiženejma rukavicema, klapkama na uších, jak jednomu škube voko a druhej koktá...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Honza.manta napsal:

To bude jen nějaký kousek prachu nebo kovová tříska, která občas zspadne do sokoli. Stačí vyndat kompletku setrvačky a vyfoukat stlačeným vzduchem. Úspěšnost 90%.

Ták, kouzlo prozrazeno a hodináři nebudou mít co žrát :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 11. 2022 v 8:43, Honza.manta napsal:

To bude jen nějaký kousek prachu nebo kovová tříska, která občas zspadne do soukolí. Stačí vyndat kompletku setrvačky a vyfoukat stlačeným vzduchem. Úspěšnost 90%.

Do hodinek se nefouká, ale záleží, kde všude chceš mít olej. 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím všechny ve spolek. Mám začátečnický a pro mnoho asi hloupý dotaz. Líbí se mi Prim Elegant 68, které si chci koupit. Jedny mají krásné tělo, ale poškrábané sklíčko a druhé naopak. Je jednoduché vyměnit sklíčko na tomto typu hodinek? Na aukru jsou náhradní sklíčka za 40 Kč a to mi přijde nějak levné. Nevím zda je to plastové, nebo skleněné. Jaké jsou Vaše zkušenosti s těmito levnějšími skly? Děkuji za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, bohus76 napsal:

Poškrábané pouzdro budeš těžko řešit,jsou jen pochromované či pozlacené . Sklíčka se dávaly plastové,ty by Ti měl vyměnit každý lepší hodinář / ne měnič baterek/.

Díky za reakci. Takže rozumím tomu dobře, že na nových hodinkách bylo plastové sklo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 11. 2022 v 21:02, Milan59 napsal:

Zdravím. Mohl by mi prosím někdo doporučit hodináře (ideálně v Praze, ať se vyhnu zasílání), který by mi mohl pomoct se starými Primkami? Jsou to kal. 50 typ 0111, vyhrabali jsme je u táty a rád bych je zprovoznil a nosil. Po natažení jdou, ale každou chvíli se zastavují a pak zase rozběhnou.

 

Bez názvu.jpg

Bez názvu1.jpg

Hoj, Wildt to dělá a dobře (zatím mám odtud čtvery), jinak i v Paladiu hodinář umí něco s mechanickýma. 

Jinak krásní hodiny, myslím, že to stojí za opravu:) 

 

Jakub 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...