Přejít na obsah

Opravy / renovace hodinek Prim


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 321
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 15. 3. 2022 v 15:03, dieqo napsal:

Na tohle jsem moc zvědav.
Akorát řeším to samé. Také přes Hovorku. Nedopátral jsem se výrobce, ale tvrdí mi, že Parexo to není a že všechny originál díly na to sedí naprosto suprově. Sehnal jsem originál sklíčko, těsnění i lunetu. Tak jsem zvědav...

Tak hotovo, mohu potvrdit, že všechno sedí. Akorát by to ještě chtělo novou lunetu. 😉

IMG-20220323-WA0001.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Orlíky jsou fenomenální 👌

Na Antiku jsou k mání dva typy pouzder - to tvé lesklé, za řádově 2.100,- , které pokud není přímo Parexo, tak minimálně vypadá jako výsledek stejné technologie - možná někdo upravil rozměry aby lépe pasovaly dílce - pokud je pravdou že na původních Parexo neseděly originál lunety... 

No a pak jsou tam "matná" pouzdra za řádově 3.500,- která působí sympatičtěji  - nad tímto pouzdrem uvažuji v rámci tvorby bastlu na denní nošení.

BTW až teď jsem si všiml že jsou dvě verze dýnka - zkoušeno na 04 AT a 04 MPa - určitě se to tady už někde řešilo... no nejsem poctivý student 

image.png.866e3f0f812e60924c7aa36be3f42f7a.png

image.thumb.png.01d3c0981e7a31eeb2afd55fc70607f6.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Snekofon napsal:

Ty Orlíky jsou fenomenální 👌

Na Antiku jsou k mání dva typy pouzder - to tvé lesklé, za řádově 2.100,- , které pokud není přímo Parexo, tak minimálně vypadá jako výsledek stejné technologie - možná někdo upravil rozměry aby lépe pasovaly dílce - pokud je pravdou že na původních Parexo neseděly originál lunety... 

No a pak jsou tam "matná" pouzdra za řádově 3.500,- která působí sympatičtěji  - nad tímto pouzdrem uvažuji v rámci tvorby bastlu na denní nošení.

BTW až teď jsem si všiml že jsou dvě verze dýnka - zkoušeno na 04 AT a 04 MPa - určitě se to tady už někde řešilo... no nejsem poctivý student 

image.png.866e3f0f812e60924c7aa36be3f42f7a.png

image.thumb.png.01d3c0981e7a31eeb2afd55fc70607f6.png

Obě pouzdra jsou totožná a vyrobena stejnou technologií jak Parexo (napoví zahloubení na pásek není frézované),jen to druhé je upravené-osmirkováním

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Snekofon napsal:

Ty Orlíky jsou fenomenální 👌

Na Antiku jsou k mání dva typy pouzder - to tvé lesklé, za řádově 2.100,- , které pokud není přímo Parexo, tak minimálně vypadá jako výsledek stejné technologie - možná někdo upravil rozměry aby lépe pasovaly dílce - pokud je pravdou že na původních Parexo neseděly originál lunety... 

No a pak jsou tam "matná" pouzdra za řádově 3.500,- která působí sympatičtěji  - nad tímto pouzdrem uvažuji v rámci tvorby bastlu na denní nošení.

BTW až teď jsem si všiml že jsou dvě verze dýnka - zkoušeno na 04 AT a 04 MPa - určitě se to tady už někde řešilo... no nejsem poctivý student

Dýnko, luneta i sklíčko pasují perfektně. Luneta jde trochu ztuha, ale alespoň sedí ve správné poloze a nepootočí se při každém kontaktu s ní. Dýnka staršího provedení jsou asi s 4 AT a novější jsou s 0,4 MPa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Glaber napsal:

Obě pouzdra jsou totožná a vyrobena stejnou technologií jak Parexo (napoví zahloubení na pásek není frézované),jen to druhé je upravené-osmirkováním

Je pravda že na to zahloubení jsem se díval (rádiusy a chybějící stopu nástroje) a , ale přišlo mně že je celá spodní strana plošší než u lesklého pouzdra (téměř nezřetelné zkosení směrem k bokům. Ale je možné, že to je jen přebroušené. Na černých pouzdrech už je ze spodu ten ožužlaný tvar vidět i u tohoto prodejce.... Tak nic, já chci poctivě vyhrabané pouzdro, ale jsem lakomý dát požadované prachy za poctivý renovační kus, to si raději kupím něco jiného - tak zase budu bez Primek na lítačku.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obě fejkove pouzdra mají zespodu zkosené boční hrany jako je tomu u origo pouzder v chromu. Originální pouzdra Elton v nerezu toto zkoseni nemají. 

83270c62-6917-4aec-919f-50afbe266f77.jpg

Upraveno uživatelem Vomi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 3. 2022 v 8:38, lukassob napsal:

Tak hotovo, mohu potvrdit, že všechno sedí. Akorát by to ještě chtělo novou lunetu. 😉

Ahoj, tak já mám také hotovo.

Trochu problém s origo sklem, ale šikovný hodinář si poradil.
Rád bych časem sehnal pouzdro z Eltonu, jestli to vůbec bude možné.

🙂 

Prim Sport II (1).jpeg

Prim Sport II (3).jpeg

Prim Sport II (2).jpeg

Prim Sport II (4).jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
před 23 hodinami, Jeronimo napsal:

Je to sice šmuk, ale bylo jich tak málo, že za pár fotek snad stojí.

Hindustan Machine Tools Ltd., HMT 1809 / Prim cal.99. 

17 Jewels, použito v roce 1998. 

S tímto indickým strojem spatřilo světlo světa cca 500 ks hodinek Prim.

IMG_2110.JPG

IMG_0214.JPG

IMG_0213.JPG

Zajímavé...  🧐

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...