Přejít na obsah

Prasklá hřídel setrvačky Omegy 1910


plinha

Doporučené příspěvky

Dobrý den, mám na Vás dotaz, sbírám sice Primky, ale po svém prapradědečkovi jsem teď objevil u příbuzných staré kapesní hodinky Omega. Dle výrobního čísla a informací, které jsem našel zde na fóru, si myslím, že jsou vyrobeny někdy po roce 1910. A teď to hlavní, hodinky nejdou, dle známé hodinářky mají prasklou hřídelku setrvačky. Vím že to bude problém, pochopil jsem však, že právě na Vás zde je správné se otočit s žádostí o pomoc. Bylo by možné tuto hřídelku nějak sehnat a co by stála oprava. Hodinky také potřebují vyměnit sklo. Nějaký umělec jim kdysi místo sklíčka dal jakýsi umělohmotný nesmysl. Jinak by neměl být s nimi problém. Dokázal byste mi někdo pomoci? Mechano má plnou schránku, a tudíž mu nejde poslat zpráva. Předem děkuji. Linhart

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych se poohlédl na eBay po nějakém tom dárci orgánů. Kapesních Omeg je relativně dost, mělo by se to pořídit za rozumné peníze. Vyrobit to pochopitelně jde také, ale je to hodně práce.

 

Co se týče "umělohmotného nesmyslu", tak plastová sklíčka se na kapesní hodinky běžně dávala místo původních při různých opravách a to snad už někdy od konce třicátých let. Takže plastové sklíčko nemusí být bastl, ale originální díl z doby, kdy hodinky měl ještě první majitel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, mám na Vás dotaz, sbírám sice Primky, ale po svém prapradědečkovi jsem teď objevil u příbuzných staré kapesní hodinky Omega. Dle výrobního čísla a informací, které jsem našel zde na fóru, si myslím, že jsou vyrobeny někdy po roce 1910. A teď to hlavní, hodinky nejdou, dle známé hodinářky mají prasklou hřídelku setrvačky. Vím že to bude problém, pochopil jsem však, že právě na Vás zde je správné se otočit s žádostí o pomoc. Bylo by možné tuto hřídelku nějak sehnat a co by stála oprava. Hodinky také potřebují vyměnit sklo. Nějaký umělec jim kdysi místo sklíčka dal jakýsi umělohmotný nesmysl. Jinak by neměl být s nimi problém. Dokázal byste mi někdo pomoci? Mechano má plnou schránku, a tudíž mu nejde poslat zpráva. Předem děkuji. Linhart

Že mám plnou schránku, za to můžete vy, a jinak mám taky normální mejl. :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak se tedy musím pochlubit, před týdnem a něco přišli opravené Omegy z roku 1911, z června (to je informace přímo z archívu Omegy). Jeden z členů, konkrétně M.D. Hodinář vyrobil novou hřídel setrvačky a hodinky zrenovoval. Jak vidíte jsou perfektní. Můžu ho vřele doporučit. Jedinou vadou bylo dodání ze strany České pošty, došly zmagnetizované. To místní hodinářka dala hravě do kupy. Nafotil jsem je se známkami z doby, ze které pocházejí. Tak se také alespoň pohledem potěšte, hýčkám je a užívám si. :thumbsup_anim:

post-2970-1217594906.jpg

post-2970-1217594916.jpg

post-2970-1217594926.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...