Přejít na obsah

délka rezervy chodu automatu


Doporučené příspěvky

Chůze (s rukou v kapse  :shutup:  ) není zárukou nátahu.

 

Povlikání postele, vysávaní, již zmiňované meltí kávy, řízení auta (nemyslím jízdu po dálnici, ale hledání

parkovacího místa v parkovacím domě) jsou aktivity, které vedou k natažení hodinek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě, z toho, jak to tady čtu, nosíš svoje automaty málo, a tudíž není divu, že se ti zastaví dřív, než čekáš.

 

Pro zjištění správné funkce nátahu bys je musel nosit tak 3 dny za sebou od rána do večera, pak je odložit a změřit, jak dlouho vydrží v chodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chůze (s rukou v kapse  :shutup:  ) není zárukou nátahu.

 

Povlikání postele, vysávaní, již zmiňované meltí kávy, řízení auta (nemyslím jízdu po dálnici, ale hledání

parkovacího místa v parkovacím domě) jsou aktivity, které vedou k natažení hodinek ;)

No,jsou to moje první automaty. Velké pilotky. No po pravdě jsem si představoval,že si si je budu nosit jen pro parádu. Nekupoval jsem si je na mletí kávy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ETA 2824-2 se nechá natáhnout i korunkou ...

 

Taky jsem si myslel že budu mít automatu pořád natažené, antož držím myš levou rukou ... Chyba lávky, když pracuju/hraju si u počítače, tak veškerou aktivitu zvládnu zápěstím - hodinky se skoro nehnou a nenatáhnou...

Opravdu je třeba tou rukou dělat větší pohyby.

 

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ETA 2824-2 se nechá natáhnout i korunkou ...

 

Taky jsem si myslel že budu mít automatu pořád natažené, antož držím myš levou rukou ... Chyba lávky, když pracuju/hraju si u počítače, tak veškerou aktivitu zvládnu zápěstím - hodinky se skoro nehnou a nenatáhnou...

Opravdu je třeba tou rukou dělat větší pohyby.

 

:)

Jak to tady čtu,tak opravdu bude problém v mé ruce. Moc děkuju za rady :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to problem u Tebe, ja tomu rikam, ze mas "malou hemzivost rukou". Tohle resil jeden mistni clen, kdyz sem mu prodal automaty a mel problem s rezervou natahu. I kdyz byl cely den na horach a usel 20 km, rezerva nejakych 12 h a pak se zastavily. Jak psali kolegove, ruce v kapsach, kancelarske prace apod. hodinky nenatahnou do plna. Jakmile nemas dostatecny pohyb rukou tak, aby se protocil rotor, je to marne. Takze na to mysli a vic hemzi rukou :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to problem u Tebe, ja tomu rikam, ze mas "malou hemzivost rukou". Tohle resil jeden mistni clen, kdyz sem mu prodal automaty a mel problem s rezervou natahu. I kdyz byl cely den na horach a usel 20 km, rezerva nejakych 12 h a pak se zastavily. Jak psali kolegove, ruce v kapsach, kancelarske prace apod. hodinky nenatahnou do plna. Jakmile nemas dostatecny pohyb rukou tak, aby se protocil rotor, je to marne. Takze na to mysli a vic hemzi rukou :-).

Dobrá, budu více hemžit a uvidím :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automaty prodej a kup si spolehlivý manuální nátah. Ráno sedneš na OO natáhneš si hodinky ,stane se z toho den zlepšující rituál a o žádný hemžení ani rezervu chodu se nemusíš starat.

Navíc krásně tikají. :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mých zkušeností je ETA 2824 oproti jiným automatickým strojkům poněkud "líná". Natahuje se s menší ochotou než třeba základní strojky Seiko nebo Orient. Ale překvapivě snadno se natahovala i ETA 2892-A2 ve Steinhartech Ocean 500 Titanium. A rezervu chodu jsem naměřil překvapivých 55 hodin.

 

Takže volbou vhodného automatu se taky dá ledacos zachránit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mých zkušeností je ETA 2824 oproti jiným automatickým strojkům poněkud "líná". Natahuje se s menší ochotou než třeba základní strojky Seiko nebo Orient. Ale překvapivě snadno se natahovala i ETA 2892-A2 ve Steinhartech Ocean 500 Titanium. A rezervu chodu jsem naměřil překvapivých 55 hodin.

 

Takže volbou vhodného automatu se taky dá ledacos zachránit.

Jo, souhlasím, už jsem to tu i někde psal, že subjektivně podle mých zkušeností za stejných podmínek natahuje 2824-2 hůře než 7S36. Líbí se mi to slovo "líná", které to vystihuje velmi pěkně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, 2824ka je sice spolehlivý stroj, ale žádá si svoje. Jednou se mi stalo, že jsem dva dny po sobě vždy odpoledne odložil svoje TAGy asi na pět hodin a vzal si Géčka. Třetí den ráno koukám, že jsou asi třicet minut pozadu. Prostě byly těsně před zastavením. A to jsem si kdysi předsevzal, že moje "hlavní" hodinky se nikdy zastavit nesmí. Pěkně ve mě hrklo a rychle jsem je dotáhl korunkou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to mechanický stroj, rotor uložený v kuličkovém ložisku - to musí být slyšet. Jestli slyšíš při běžném nošení jak se Ti na ruce vrtí rotor, tak by to možná bylo trochu moc.

 

Počítám, že máš průhled na stroj. Když pomalu otáčíš hodinkama, tak by se měl rotor více-méně pravidelně otáčet. Rozhodně by neměl zůstat

trčet "někde nahoře".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to mechanický stroj, rotor uložený v kuličkovém ložisku - to musí být slyšet. Jestli slyšíš při běžném nošení jak se Ti na ruce vrtí rotor, tak by to možná bylo trochu moc.

 

Počítám, že máš průhled na stroj. Když pomalu otáčíš hodinkama, tak by se měl rotor více-méně pravidelně otáčet. Rozhodně by neměl zůstat

trčet "někde nahoře".

Právě že nemám průhled. Jen mne to zajímalo,jsem zatím uplný laik a tyhle věci se nikde nedočtu. Tak se ptám tady. Jde to slyšet stejně jako tikání, jen když si hodinky přiložím k uchu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...