Přejít na obsah

ROLEX - první luxusní hodinky


tommyyayo

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nj-ale to uz je 120...

Ja nych se tech dj zas tak nebal...par jich tady krouzi a kdyz koupis nejaky za 50-60 nebudou rozhodne top,ale ostudu neudelaj...nebo pritácit na pilu-kolem tech 120 a vybirat bud expy nebo expy :)

Za 50-60 se tady žádné neprodávají a víc už mi přijde ke všemu zde řečenému hodně.

 

 

Tydle by mohly být OK, ale chtělo by to více fotek já bych teda tolik peněz za Expy II nedal ale:

http://seur.dk/produkt/rolex-explorer-ii-5/

Děkuji za tip! Můžu se zeptat, proč zrovna tam, je to nějaký ověřený prodejce? U jakých jiných bych se mohl ještě poohlížet? Zatím koukám jen sem do bazaru a na chrono24.

 

o tom zadna :)

To jsou ty z kralovstvihodin? Na ty jsem narazil zrovna večer  :) Proč nejsou v dobrém stavu? A je možné např. u takového prodejce smlouvat o ceně? Nechci být drzý a hned si žádat slevu, ale možná je to praxe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze vis jak to je-pokud se Ti ty neprodejny mrdky libi-budes je nosit...on si myslim ze ne...

Proto bych letel do kramu-trosku preplatis od mistniho bazaru,ale mas jlid-nakup v krame ma taky svoje kouzlo...vyzkousis vsechno co tam maj-vyberes a odchazis s hodinkama co se Ti libi-jsou novy a odres si je sam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze vis jak to je-pokud se Ti ty neprodejny mrdky libi-budes je nosit...on si myslim ze ne...

Proto bych letel do kramu-trosku preplatis od mistniho bazaru,ale mas jlid-nakup v krame ma taky svoje kouzlo...vyzkousis vsechno co tam maj-vyberes a odchazis s hodinkama co se Ti libi-jsou novy a odres si je sam :)

Já to spíš myslel ve smyslu že tomu pořádně nerozuměli a pak litovali, jestli dopředu víš do čeho jdeš tak je to v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co píše snake hodně členů tady koupilo starý Rolexky a pak zjistili jaký koupili neprodejný mrdky

 

to myslis moje krasny 1601 djcka z roku 1968? Co jsem je pak prodal za 15k (slovy: patnact tisic korun) na nahradni dily? Ano, mas pravdu:-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám jsem řešil před dvěma lety to stejné - hodinky k 30. narozeninám a skončil jsem u Explorerů I ref. 114270, což jsou podle mě naprosto ultimátní hodinky.

 

Přidám tedy trochou do mlýna.

 

Postrádám informaci, jaké más preference na velikost hodinek. On je to totiž docela rozdíl, Expy I v 36mm přijdou spoustě lidem dost malé. Já je naopak chtěl, protože 39mm už neměly ten správný feeling, mají jiné proporce a na ruce neseděly tak dobře. Mám Expy už skoro dva roky, stále mě baví a myslím, že jen tak nepřestanou, pokud je někdy neprodám. Nutno však vzít v potaz, že já v době výběru už za sebou měl několik let věnování se hodinkám, na ruce jsem měl tou dobou hodně hodinek a vybíral jsem právě z těch hodinek, které jsem si vyzkoušel. Finální výběr bylo pak cca půl roku hledání, nabírání informací a hlavně zkoušení

 

Já jsem si tedy dokázal vybrat pro sebe ultimátní hodinky, což podle mě Expy I v 36mm jsou, ale nejsem si jistý, že ty jsi toho teď takto z fóra schopen.

 

Za sebe bych doporučil udělat jednu z 2 věcí.

 

1) Zkus se tomu věnovat, zajít na pár srazů, pár hodinek si vyzkoušet. Uvidíš, občas se zamiluješ do naprosto náhodných hodinek. Po pár letech zjišťuji, že mám možná větší citovou vazbu na své Omegy, do kterých jsem se takto zamiloval, a které byly moje první "pořádné" hodinky.

2) Kup je v krámě, vyzkoušíš, něco Ti padne do oka a nebo ne. Třeba zjistíš, že u Rolexu Ti nic nesedí (já bych si z nových Rolexek asi nevybral). Třeba Tě chytí za koule nějaké Omegy nebo Tudory a ještě Ti zbyde na zmrzku.

 

Tak jako tak Good Luck!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neuraz se,ale pokud tomu nerozumis vubec-bez do kramu-kup si novy hodinky a zapomen na to tady...jinak budes furt vymejslet...

Za me je to jednoduchy-vyber si nejaky op39-barvu a tak-zaplat-mas na dlouhou dobu zaruku a uzivej si je :)

Neurazím, díky za názor. Musím říct ale že to vymýšlení mě baví aposouvá mě to dál. Teď mám v merku jiné hodinky, než ze začátku výběru. Ten proces výběru se mi líbí a nemusím to uspěchat a koupit si nějaký hned, jen abych je měl. 

 

Ty černé jsou hodně zaoblené, ty bílé jsou na tom trochu lépe v království hodin. Ta stránka co jsem postnul je jenom random která sleduji ale nenakupoval jsem tam.

Kolik by byla rozumná cena za ty bílý? Já se díval tady na starý inzeráty ve fóru a cenově to bylo ještě před rokem mnohem níž..

 

Bude i v pohode bezpecny koupit OP39 (114300) tady na foru. Cenou se vleze do kila.

Je to také možnost.

 

to myslis moje krasny 1601 djcka z roku 1968? Co jsem je pak prodal za 15k (slovy: patnact tisic korun) na nahradni dily? Ano, mas pravdu:-))))

:-)) drahá zkušenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se neda tak snadno pausalizovat. Zalezi na stavu pouzdra (jak moc je poskrabany), na stavu cifru (cistej, patina, koroze?), jestli maji naramek a pripadne jak moc vytahanej (novej je 1500+ EUR, jetej v dobrym stavu snad do 1k EUR), stavu stroje, servisni historii (na tu se muzes spolehnout fakt jen u prodavajiciho, kteryho dobre znas). Servis takovejch hodinek bude u autorizovanyho servisu pres 20k kc.

Kolik by byla rozumná cena za ty bílý? Já se díval tady na starý inzeráty ve fóru a cenově to bylo ještě před rokem mnohem níž..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se neda tak snadno pausalizovat. Zalezi na stavu pouzdra (jak moc je poskrabany), na stavu cifru (cistej, patina, koroze?), jestli maji naramek a pripadne jak moc vytahanej (novej je 1500+ EUR, jetej v dobrym stavu snad do 1k EUR), stavu stroje, servisni historii (na tu se muzes spolehnout fakt jen u prodavajiciho, kteryho dobre znas). Servis takovejch hodinek bude u autorizovanyho servisu pres 20k kc.

Stav pouzdra je spíš jak moc je leštěné než jak moc je poškrábané, oleštěné pouzdro bez škrábanců je něco co většina fora nekoupí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám jsem řešil před dvěma lety to stejné - hodinky k 30. narozeninám a skončil jsem u Explorerů I ref. 114270, což jsou podle mě naprosto ultimátní hodinky.

 

Přidám tedy trochou do mlýna.

 

Postrádám informaci, jaké más preference na velikost hodinek. On je to totiž docela rozdíl, Expy I v 36mm přijdou spoustě lidem dost malé. Já je naopak chtěl, protože 39mm už neměly ten správný feeling, mají jiné proporce a na ruce neseděly tak dobře. Mám Expy už skoro dva roky, stále mě baví a myslím, že jen tak nepřestanou, pokud je někdy neprodám. Nutno však vzít v potaz, že já v době výběru už za sebou měl několik let věnování se hodinkám, na ruce jsem měl tou dobou hodně hodinek a vybíral jsem právě z těch hodinek, které jsem si vyzkoušel. Finální výběr bylo pak cca půl roku hledání, nabírání informací a hlavně zkoušení

 

Já jsem si tedy dokázal vybrat pro sebe ultimátní hodinky, což podle mě Expy I v 36mm jsou, ale nejsem si jistý, že ty jsi toho teď takto z fóra schopen.

 

Za sebe bych doporučil udělat jednu z 2 věcí.

 

1) Zkus se tomu věnovat, zajít na pár srazů, pár hodinek si vyzkoušet. Uvidíš, občas se zamiluješ do naprosto náhodných hodinek. Po pár letech zjišťuji, že mám možná větší citovou vazbu na své Omegy, do kterých jsem se takto zamiloval, a které byly moje první "pořádné" hodinky.

2) Kup je v krámě, vyzkoušíš, něco Ti padne do oka a nebo ne. Třeba zjistíš, že u Rolexu Ti nic nesedí (já bych si z nových Rolexek asi nevybral). Třeba Tě chytí za koule nějaké Omegy nebo Tudory a ještě Ti zbyde na zmrzku.

 

Tak jako tak Good Luck!

Pravda, to jsem nenapsal, neměl jsem konkrétní požadavek na rozměr a jelikož je u některých modelů víc rozměrů, tak jsem to z počátku neřešil. Ale i ty EXP 2 novější bych nechtěl kvůli tomu, že jsou moc robustní, to je i jeden z důvodů, proč se mi líbí ty starší. Za mě rozměr do 39mm asi ideální, ale lepší zkusit přímo na ruce konkrétní modely..

 

Souhlasím s tím postupem, budu vybírat klidně několik měsíců, nemusím koupit hodinky přímo k narozeninám a počítám s tím.

 

V podstatě to, co jsi popsal (a navrhuješ), tím si procházím a baví mě to. Před pár dny jsem měl představu vintage do 100k a s množstvím cenných informací od vás všech (děkuju  :king: ) se moje rozhodování posunulo jiným směrem, přemýšlím o novějších modelech, jsem ochotný připlatit více. Jinak Tudory se mi taky líbí, to byla po Rolex druhá značka, na kterou jsem koukal. Zbytek mi není (zatím) ničím blízký.

 

To se neda tak snadno pausalizovat. Zalezi na stavu pouzdra (jak moc je poskrabany), na stavu cifru (cistej, patina, koroze?), jestli maji naramek a pripadne jak moc vytahanej (novej je 1500+ EUR, jetej v dobrym stavu snad do 1k EUR), stavu stroje, servisni historii (na tu se muzes spolehnout fakt jen u prodavajiciho, kteryho dobre znas). Servis takovejch hodinek bude u autorizovanyho servisu pres 20k kc.

Díky za super odpověď

 

Stav pouzdra je spíš jak moc je leštěné než jak moc je poškrábané, oleštěné pouzdro bez škrábanců je něco co většina fora nekoupí. 

Taky díky!

 

Takže chlapi, ještě jednou, moc si cením názorů vás všech, za mě tato diskuse splnila účel nad má očekávání.

Samozřejmě, pokud bude mít někdo ještě s čím přispět, tak přispívejte. Cením protichůdné názory, konečné rozhodnutí bude stejně na mně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On totiž Tudor podle mě jeden teď trochu filozofii, co jel Rolex dřív, tool hodinky jsou fakt tool. Já už bych si dnes u Rolexu nevybral, když pominu zvětšování velikosti, hlavně proto, že všechno je moc blištivé a okázalé - tahy u Subů a GMT mají leštěné středy, DJ mají lesklé celé pouzdro atd...

 

Hlídej vlákno se srazy a na nějaký se skoč podívat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...