Přejít na obsah

ROLEX - první luxusní hodinky


tommyyayo

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

brzy budu mít 30. narozeniny a přijde mi to jako vhodná chvíle, se po delší době nějak odměnit. Chci něco, co pro mě bude mít hodnotu i za pár let a když se na to podívám, připomene mi to, co se v tomto období mého života dělo. Jako zajímavý nápad mi přijde nákup luxusních hodinek. 

 

Chci něco jednoduchého, co si uchová hodnotu (případně ztratí mírně, ideálně na hodnotě poroste) - nevylučuji i variantu, že hodinky po čase prodám. Obdivuju vás všechny, kteří hodinky sbíráte a rozumíte každému jejich detailu. Já jsem ve fázi, kdy hodinkám nerozumím, ale líbí se mi a právě luxusní hodinky by měly splňovat výše popsané. 

 

Jako top of the mind značka je pro mě samozřejmě Rolex. Proto vybírám právě z jejich hodinek a jiné nechci. Můj budget je ideálně do 100 000 Kč s tím, že přemýšlím takhle .... V tomto cenovém rozmezí nemá cenu kupovat nové, jelikož okamžitě ztratí na hodnotě, naopak je lepší koupit starší v dobrém stavu. Kamarád mě odkázal právě na toto forum a líbí se mi komunita, proto se obracím s dotazy na vás  :cool02:

 

Máte pro mě tipy, které hodinky pořídit? Je dobré nakupovat na chrono24? Mnohem raději bych koupil od ověřeného prodejce u nás v ČR s osobním předáním (takže pokud máte v nabídce, prosím směle nabízejte). Z chrono24 mám vytipovaných pár modelů, například

https://www.chrono24.cz/rolex/vintage-air-king--id8218404.htm

https://www.chrono24.cz/rolex/datejust-rolex-service-paper-2016--id8737370.htm

https://www.chrono24.cz/rolex/datejust-stahl-automatik-ref-16030-von-1984--id9316304.htm

(Doufám, že nevadí, že sem dávám odkazy, když tak smažu)

 

Zároveň ocením, když mi doporučíte nějaké prodejce v Praze i kolem (jednotlivci, bazary a další). Kde se mám poohlídnout?

 

Ps. Miluju vlákno Jaké Rolex máte právě na ruce, tak doufám, že brzy budu moct taky přispět, narozeniny mám koncem října  :thumbsup_anim:

 

Děkuju.

Tomáš

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja bych byl s nakupama tricet az ctyricet let starejch Rolexu jako prvnich slusnejch hodinek opatrnej.. Budto bych jeste nepatrne nasetril a koupil zanovni 116200 (treba), nebo se proste smiril s jinou znackou..

Vem si ty stary Rolexy do ruky a uprimne si odpovez, jestli je to neco, za co chces davat kilo:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je blbost kupovat vintage jako jediné dobré, z mého pohledu to není na každodenní nošení, navíc modely co si postl jsou předražené a cenově to není žádná "jistá" investice, kup si co chceš a nekupuj si hodinky aby sis myslel že na tom nakonec vyděláš protože pokud se v tomto fakt neorientuješ tak proděláš kalhoty, vintage Rolex obecně je minové pole. Jestli chceš Rolexky na každodenní nošení a máš limit 100k tak si kup Expy 1ky.

 

Obecně cenově stoupá řada professional ze které dosáhneš jenom na zmiňované Exp 1ky které plechové seženeš do kila nebo 39kové MK1 kolem 110. Ale nic z toho není na nějaké spekulování jsou to dobré hodinky které ti poslouží ale nečekej že na tom vyděláš.

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je blbost kupovat vintage jako jediné dobré, z mého pohledu to není na každodenní nošení, navíc modely co si postl jsou předražené a cenově to není žádná "jistá" investice, kup si co chceš a nekupuj si hodinky aby sis myslel že na tom nakonec vyděláš protože pokud se v tomto fakt neorientuješ tak proděláš kalhoty, vintage Rolex obecně je minové pole. Jestli chceš Rolexky na každodenní nošení a máš limit 100k tak si kup Expy 1ky.

 

 

Souhlas, nebo koupit obyc stare datejusty za 60 odsud, v ne moc super stavu, ale origo...na otloukani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi pěkně jste mě nahlodali, ale velmi přínosné, díky všem. Abych odpověděl a trochu upřesnil

  • možná jsem se špatně vyjádřil, ale nejde mi primárně o zhodnocení hodinek (budu za to rád, ale není to důvod, proč si je kupuju)
  • hodinky nebudu nosit každý den, nyní nosím párkrát do týdne a mám černé Storm Alvas
  • ty suby by se mi moc líbily, kdybych je sehnal v dobrém stavu za těch 120, tak bych do nich možná šel
  • explorer 1 jsem měl ze začátku výběru také v merku, ale něco mě víc přitahovalo k těm modelům, které jsem postoval nahoře, nebráním se však ani těmto
  • procházel jsem ještě zdejší nabídky a na pár poslal dotaz, jestli jsou aktuální
Upraveno uživatelem tommyyayo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, v rámci balancu přidám trochu jiný pohled:

 

- vintage Rolex (1970's-90's) jsou na denní nošení absolutně v pohodě, jsou to robustní, spolehlivé stroje.   Moje Rolexy mají datum narození '61, '70, '81, '84, a '07 a všechny běžně nosím a nijak zvlášť nešetřím.  Jediným limitem je vodotěsnost, kde k nim nemám takovou důvěru abych s nimi lezl do moře (ačkoli všechny v tlakové zkoušce obstály).

 

- jdeš spravným směrem, s tvým budgetem 100k jsou vintage nejlepší volba.  Ze současných modelů bys dosáhl maximálně na výše zmiňované Explorer I,Oyster Perpetual, Airking, případně jiné entry-level modely, což jsou všechno hodinky které tak trochu šeptají "chtěl jsem si koupit Rolex ale neměl jsem moc peněz":-))  řečeno s nadsázkou, majitelé se neurazí...

...naopak, když si koupíš vintage Datejust, budeš za chlápka kterej ví, zná, a má styl ;)))

 

1601/1603/16030 Datejust je po Submariner asi nejikoničtější Rolex model, podle stavu je koupíš za 60-80k, nech jim udělat kompletní servis a máš na spoustu let krásný hodinky, který nikdy neztratí na ceně

 

Existenze ma pravdu, vintage Rolex je minefield, kupuj u prověřených prodejců, v USA treba HQ Milton, v Italii Roberto Randazzo (NewOldTime), v Německu nevím, určitě poradí jiní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že naopak "chtěl jsem si koupit Rolex ale neměl jsem moc peněz" nic nešeptá víc než vintage Datejusty :D 

Ale jinak souhlas, že radši DJ než Expy, to byly nejnudnější hodinky, co jsem kdy měl... Do kila by byly myslím super Exp II :)

 

- jdeš spravným směrem, s tvým budgetem 100k jsou vintage nejlepší volba.  Ze současných modelů bys dosáhl maximálně na výše zmiňované Explorer I,Oyster Perpetual, Airking, případně jiné entry-level modely, což jsou všechno hodinky které tak trochu šeptají "chtěl jsem si koupit Rolex ale neměl jsem moc peněz":-))  řečeno s nadsázkou, majitelé se neurazí...

...naopak, když si koupíš vintage Datejust, budeš za chlápka kterej ví, zná, a má styl ;)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do takto starych vintage nechod. Budes zklamany a jeste se mozna spalis a provaris majlant. Vintage jsou minovy pole ale ne kvuli tomu, ze ty hodinky na to nemaj, ale dobre koupil stary, potrebujes hlavne znalosti a zkusenosti - znat trh, prodejce, ceny a hlavne na co se pri nakupu divat (cifr, strojek, stopy koroze, stav naramku, autenticita atd.), abys nekoupil nalestenej vrak nebo skladacku. Jestli se Ti libi tenhle jednoduchej styl, kup zminovane 114300, jsou "novy", pekny, nadcasovy, chodi lehce jete pod kilo a pripadny budouci prodej bude bez zasadni ztraty (az treba budes chtit koupit drazsi). Vubec neres, ze je to entry level, jsou to plnotucny rolady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...