Přejít na obsah

GARMIN Instinct


Doporučené příspěvky

V 21. 8. 2020 v 13:49, MichalC napsal:

Mám Garmin Instinct a dělám to stejně (trasu si namodeluju v Mapy.cz, exportuji do GPX, které nahraju do Garmin Connect a pošlu do hodinek). Hodinky pak ukazují mojí polohu a křivku trasy přede mnou ve slepé mapě. Pokud se odchýlím z trasy hodinky zavibrují a ukážou, že jsem z trasy. Někdy i upozorní na odbočku (zavibruje, ukáže šipku a zbývající vzdálenost do odbočky) na kole cca 100m před ní, pěšky asi 10m před (asi je to vypočteno podle času do odbočení). Nevím přesně proč to někdy na odbočku upozorní a někdy ne, asi to souvisí s tím co mapy.cz (nebo ten connect) doplní do podkladů k trase. Hodinky také ukazují výškový profil co je před vámi a co jste již absolvovali (odlišeno světlejší šedou) a vdzálenos, odhad zbývajícího času (ETE) a odhad času v cíli (ETA).

 

Navigaci ve slepé mapě používám an kole a pro pěší turistiku a je to velmi praktické a použitelné. Černá čára jena bílém displeji velice dobře vidět.

mapy.cz pouzivam aj ja, potom import do Garmin Connect a nasledne posielam do Fenix 6X...naviguje sa podla toho v terene uplne famozne. Akurat nechapem, preco to vsetko neviem spravit v Connect a musim pouzivat mapy.cz....ved Garmin je v navigaciach svetova jednotka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 211
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

38 minutes ago, stando said:

mapy.cz pouzivam aj ja, potom import do Garmin Connect a nasledne posielam do Fenix 6X...naviguje sa podla toho v terene uplne famozne. Akurat nechapem, preco to vsetko neviem spravit v Connect a musim pouzivat mapy.cz....ved Garmin je v navigaciach svetova jednotka

V Connect to jde naplánovat také, umí to jak trasu z bodu do bodu, nebo okružní trasu začínající a končící v jednom bodě (zadá se jeden bod, požadovaná vzdálenost a směr jakým má trasa vyrazit - sever/jih/východ/západ a ono to samo naplánuje okruh v přibližné délce co byla požadována). Jde to jak na kompu (web stránka) tak v mobilu (apka). Údajně to plánuje na základě tras co často absolvují uživatelé Garminu.... Pokud naplánuji přímo v Connect ušetřím krok s exportem a importem GPX.

Mapy.cz ale mají na turistiku grafický lépe graficky zpracované mapy ve kterých lépe vidím přírodní zajímavosti a připadnou mi na plánování zajímavější i když je tam ten jeden krok s exportováním a importováním GPX navíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plánovat v connectu je peklo, lepší naklikat na mapy.cz - za ten jeden krok navíc to stojí.

No a abych nebyl úplně offtopic - Insticty Solar fungujou moc pěkně - na dovolený jsem jel jen v režimu smartwatch (na GPS aktivity nebyl čas) a když člověk chodil po horách a po koupalištích (tj skoro celej den na slunci), tak se hodinky dokázaly dobít. Za den daly kolem 2-3%. Takže po 11 dnech od posledního nabití mně zbývalo 78% baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 8. 2020 v 15:16, Paw napsal:

Plánovat v connectu je peklo, lepší naklikat na mapy.cz - za ten jeden krok navíc to stojí.

No a abych nebyl úplně offtopic - Insticty Solar fungujou moc pěkně - na dovolený jsem jel jen v režimu smartwatch (na GPS aktivity nebyl čas) a když člověk chodil po horách a po koupalištích (tj skoro celej den na slunci), tak se hodinky dokázaly dobít. Za den daly kolem 2-3%. Takže po 11 dnech od posledního nabití mně zbývalo 78% baterky.

Jak zjistim baterku v % ? Ukazuje mi dny/hodiny kapacity, % jenom na nabíječce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 8. 2020 v 12:27, M@C napsal:

Simonix: Zajimalo by mne, jak jsi dopadl s reklamaci a jestli jsi to dale nejak resil.

V zari musim vratit Fitbity, ktere jsem mel ted rok v ramci jednoho sportovniho projektu pujcene, no a myslel jsem ze si na litacku koupim nejake Gecka. Ale nejak jsem se taky zakoukal do Instinctu... Tak jen doufam, ze s nima neudelam chybu. Na bezne noseni, behani po horach, kolo, lyze, treninky...?

Tak nakonec z koupe Instinctu seslo kvuli nepresnemu mereni vysky - nastoupanych metru. Je to evidentne dost velky problem, na foru Garminu o tom diskutuji desitky lidi a zadne reseni neni. Evidentne Instinct bere nadmorskou vysku behem "Aktivity" z vyskomeru/barometru a bohuzel ne z GPS. A vyskomer ma na prd.

 

Viz. treba

https://forums.garmin.com/outdoor-recreation/outdoor-recreation/f/instinct/172249/elevation-problem

https://forums.garmin.com/outdoor-recreation/outdoor-recreation/f/instinct/162867/elevation-consistently-inaccurate-reading-too-low

https://forums.garmin.com/outdoor-recreation/outdoor-recreation/f/instinct/220944/barometer-altimeter-and-thermometer-issue

i v teto recenzi se dole v diskuzi bavi o tomto problemu

https://www.dcrainmaker.com/2018/10/garmin-instinct-gps-watch-in-depth-review.html

 

Skoda, jinak perfektni hodinky se super designem, ten kdo neresi zrovna nastoupane metry nebo nadmorskou vysku tak to ma v pohode...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Upozornění na negativní zkušenost - hodinky nešly zapnout a musel jsem je resetovat do továrního nastavení:

Při načtení trasy k navigaci se trasa nezobrazovala a hodinky zobrazovaly divné parametry trasy. Hodinky jsem restartoval (vypnul a zapnul).Po restartu hodinky naběhly do úvodní obrazovky (logo Garmin) a dál ne. Tvrdé vypnutí (podržení tlačítka CRTL na 15s) a opětovné zapnutí skončilo zase na obrazovce s logem, hodinky nenaběhly. Po několika pokusech stále nic.


Na webu jsem dočetl jak hodinky resetovat – zde https://support.garmin.com/en-US/?faq=OkQ0pbsjum027l0E0QGR48

Pomohl Master Reset, ale pozor je potřeba trpělivost po provedení předepsaného postupu hodinky asi další 2 minuty zobrazovaly logo, až pak naběhly do režimu iniciace.

Bohužel se ztratí veškeré nastavení (watchface, wighety, controls, profily sportovních aktivit, hotkeys, zaznamenané aktivity a trasy – prostě vše) hodinky jsou ve stavu jako po koupi.

O zaznamenávané aktivity nepřijdete, ty máte v telefonu a Garmin Conncet cloudu stejně jako plánované trasy.

Naštěstí se nastavení se dá zálohovat (ale bohužel né všechno)

Měl jsem starší zálolohu všech souborů z hodinek a obnovilo se:

  • Profily pro záznamy sportovních aktivity (nastavení které obrazovky a parametry jsou nastaveny pro záznam sportovních aktivit)
  • Uložené body (waypointy)
  • Nastavené tréninky

Co jsem v uložených datech nenašel bylo nastavení widgetů, controls a hotkeys, to jsem musel nastavit znovu.

Popis jak zálohovat a obnovit je zde: https://support.garmin.com/en-CA/?faq=hWholZ8uPZ6PboXu5Nf7d6


Tak pozor na to, doporučuji preventivně odzálohovat
Zatím se to stalo poprvé po roce a něco používání, tak doufám, že se to nebude stávat často.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 9. 2020 v 11:39, M@C napsal:

Tak nakonec z koupe Instinctu seslo kvuli nepresnemu mereni vysky - nastoupanych metru. Je to evidentne dost velky problem, na foru Garminu o tom diskutuji desitky lidi a zadne reseni neni. Evidentne Instinct bere nadmorskou vysku behem "Aktivity" z vyskomeru/barometru a bohuzel ne z GPS. A vyskomer ma na prd.

 

Viz. treba

https://forums.garmin.com/outdoor-recreation/outdoor-recreation/f/instinct/172249/elevation-problem

https://forums.garmin.com/outdoor-recreation/outdoor-recreation/f/instinct/162867/elevation-consistently-inaccurate-reading-too-low

https://forums.garmin.com/outdoor-recreation/outdoor-recreation/f/instinct/220944/barometer-altimeter-and-thermometer-issue

i v teto recenzi se dole v diskuzi bavi o tomto problemu

https://www.dcrainmaker.com/2018/10/garmin-instinct-gps-watch-in-depth-review.html

 

Skoda, jinak perfektni hodinky se super designem, ten kdo neresi zrovna nastoupane metry nebo nadmorskou vysku tak to ma v pohode...

Ma s timto nekdo ze zdejsich clenu zkusenost? Uvazuju o nich, ale pokud by to tak skutecne bylo, asi bych zvolil fenix. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 21. 8. 2020 v 13:49, MichalC napsal:

Mám Garmin Instinct a dělám to stejně (trasu si namodeluju v Mapy.cz, exportuji do GPX, které nahraju do Garmin Connect a pošlu do hodinek). Hodinky pak ukazují mojí polohu a křivku trasy přede mnou ve slepé mapě. Pokud se odchýlím z trasy hodinky zavibrují a ukážou, že jsem z trasy. Někdy i upozorní na odbočku (zavibruje, ukáže šipku a zbývající vzdálenost do odbočky) na kole cca 100m před ní, pěšky asi 10m před (asi je to vypočteno podle času do odbočení). Nevím přesně proč to někdy na odbočku upozorní a někdy ne, asi to souvisí s tím co mapy.cz (nebo ten connect) doplní do podkladů k trase. Hodinky také ukazují výškový profil co je před vámi a co jste již absolvovali (odlišeno světlejší šedou) a vdzálenos, odhad zbývajícího času (ETE) a odhad času v cíli (ETA).

 

Navigaci ve slepé mapě používám an kole a pro pěší turistiku a je to velmi praktické a použitelné. Černá čára jena bílém displeji velice dobře vidět.

Ahoj. Pokud si v Garmin Instinct nahraju mapu jak popisuješ, jde to navigování potom spustit jako nějakou aktivitu, abych si mohl nastavit co chci zobrazit na jednotlivých obrazovkách? Tj. např. obrazovka s aktuální rychlostí pohybu, časem který už jdu, nebo třeba kilometry, který jsem už ušel atd. Předpokládám, že po ukončení navigování budu mít k dispozici údaje o zdolaných kilometrech, trvání výletu aj., je to tak?

Díky. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele chlapi, jak vám funguje Storm alarm. Měl jsem fenix 3, fenix 5, instinct, teď instinct solar tactical a alarm zatroubi a nic se neděje. Žádná bouřka. Doma se mi valej starý suunto core a ty když zahlasi bourku, tak fakt přijde. 

Tzn hodinky na stejným místě, suunto fungujou a instinct dávají falešný poplach a na skutečnou bourku nereagují. 

Jo a dodám že Tlakový pokles je u obou modelu nastaven na stejný hodnoty. 

Jak to funguje Vám....? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 23. 10. 2020 v 21:40, groula napsal:

Hele chlapi, jak vám funguje Storm alarm. Měl jsem fenix 3, fenix 5, instinct, teď instinct solar tactical a alarm zatroubi a nic se neděje. Žádná bouřka. Doma se mi valej starý suunto core a ty když zahlasi bourku, tak fakt přijde. 

Tzn hodinky na stejným místě, suunto fungujou a instinct dávají falešný poplach a na skutečnou bourku nereagují. 

Jo a dodám že Tlakový pokles je u obou modelu nastaven na stejný hodnoty. 

Jak to funguje Vám....? 

Tak isto,hlasi burku a pritom je slnecno. Priblizne 1 az 2x  z 10 hlaseni aj zahrmi a zaprsi. Takze spoliehat sa na to neda.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Ahoj všem,

rád bych poprosil majitele Instinctů o informaci ohledně teploměru. Chystám se koupit Instincty, ale nikde jsem se pořádně nedozvěděl nic o měření teploty.

Viděl jsem jen nějaké video kde byli zobrazeny fahrenheity. To, že lze mít zobrazeny stupně celsia je jasné, ale zobrazují i desetiny? Nebo pouze celá čísla?

Lze funkci teploměru zobrazit i na hlavním displeji a né jen na kulatém sekundárním displeji?

Zobrazuje se i něco navíc, například nějaký graf o vývoji měřené teploty a tak?

A poslední věc mě zajímá přesnost, zkoušel jste někdo porovnávat s jiným teploměrem, případně lze teploměr kalibrovat?

 

Někomu může připadat teploměr v hodinkách jako zbytečnost, ale pro mě je to jedna ze zásadních vlastností tak potřebuji rozšířit obzory před koupí🙂

 

Díky předem za případné reakce👋

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- stupně celsia to umí
- zobrazuje to jen celý stupně
- nelze zobrazit na ciferníku, je to jen jako doplněk (nevím jak se to přesně jmenuje, prostě musíš zmáčknout tlačítko, abys ses tam přepnul)
- graf teploy je v doplňku, zobrazuje poslední 4 hodiny, je tam vidět i max/min teplota za tu dobu, kalibrovat nelze

Myslím, že to ukazuje vcelku přesně (zkoušel jsem to jen pákrát ve vodě), ale hodinky nesmíš mít na ruce. Teplota je prostě ovlivněná tvým tělem. Než hodinky po sundání "vychladnou", tak to trvá tak dvacet minut. Momentálně mně to ukazuje teplotu 28 stupňů (v místnosti máme 22-23). Venku pod  bundou mně to v -10 ukazovalo kolem 12-13 stupňů (teplota se automaticky zaznamenává během celý měřený aktivity).
Garmin dělá i teplotní senzor Tempe, kterej se umí připojit k hodinkám. Podle recenzí měří přesně, jak se to pak dá zobrazit v hodinkách nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc ti děkuji za vyčerpávající odpověď! Takhle jsem si to představoval. 

Jen bych tě poprosil o jednu informaci. Když už se tedy přepnu do funkce teploměru, teplota je zobrazena jen v kulatém sekundárním displeji nebo i na hlavním displeji?

Ještě jednou ti moc dekuju👏👏

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...