Přejít na obsah

Kniha PRIMKY


Doporučené příspěvky

Něco jsem našel už před půl rokem v aspi. Teď se ještě flakam s kasilkem a antibiotikama doma, u pracovniho PC budu až za 13 dní. Tak pak to zkusím znova prohledat.

 

Tak na to jsem opravdu zvědavý, zvlášť na to, jak se kopie, zhotovená pouze pro osobní potřebu vůbec dostala k soudu, tam tuším zakopaného jezevčíka... A jinak přeju brzké uzdravení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JR_2010: Jen drobnost, kdyz mrknes na zacatek diskuze o kopii dila, kolega vysvetloval pohnutku, ze ji mel pujcenou z knihovny v dobe, kdy se o druhem vydani vubec nevedelo a prvni bylo beznadejne vyprodane. Ja osobne volim u nesehnatelnych knih podobnou taktiku. Koupim, kdyz lze v elektronicke podobe. Ale vzhledem k tomu, ze vetsinou se jedna o velmi specificke knihy, ktere vysly pred desitkama let a uz je nesezenu treba jinde nez ve vedecke knihovne, nemam moc na vyber. At si o mne mysli co kdo chce...;-).

 

 

Vysloveně jsem napsal, že jsem to fotil v době kdy ta kniha nebyla k sehnání v obchodě a na Aukru byla za 7000kč. Půjčit si knihu v knihovně a ofotit si ji pro svou vlastní potřebu není nic divného. Proti tomu si myslím, nemůže nic namítat ani autor pokud kopii nešířím dál. IMHO to, že jsem si knihu ofotil z knihy v knihovně jsem tady uváděl už v době kdy nebyla k sehnání jako návod, jak ji nekupovat za draho na AUKRU. Nikdy jsem nikomu nedal ani jednu stránku a ani by mě to nenapadlo. Pokud jsem zde zveřejňovat obrázek z knihy, vždy jsem vygeneroval citace na https://www.citace.com/vytvoreni-citace?q=libor+hovorka  a vložil pod obrázek. 

Pánové, já nikoho nesoudím, nečtěte mezi řádky, reagoval jsem jen na tu rozběhlou diskusi a napsal jsem svůj pocit, prostě já to tak cítím, že bych se před někým, kdo něco vytvořil, nebavil s druhými o tom, jak jsem to vyřešil nějakým kopírováním a že jsem se ničeho nedopustil, protože právně je to v pořádku. Prostě je mi to proti srsti a cítil bych se vůči tomu člověku trapně, ale opět to zopakuji, nikoho nesoudím, je to jen můj pocit. Jinak ta kniha nebyla nesehnatelná a ani beznadějně vyprodaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě, asi, to normální je, tedy určitě to normální je, můj příspěvek měl jiný smysl, tak dám takový příměr. Znám osobně pár dost populárních zpěváků, když bych se s někým v jejich přítomnosti, ještě třeba u nich doma, bavil tak, aby mě slyšeli, že to jejich poslední album je super a že jsem si ho zadara zkopíroval, tak by mi to přišlo divný. Nic víc jsem tím nechtěl říct. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi neprijde nic divneho na kopii knihy z knihovny. Naopak, rekl bych, ze to je naprosto bezna praxe, napr. kdyz clovek studuje. Jasny, ze neco jineho je kopii dale sdilet a nejak komercne vyuzivat.

Kopie knihy z knihovny udělaná na papír je běžná praxe. Viz výše výtah z řádu Národní knihovny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, já nikoho nesoudím, nečtěte mezi řádky, reagoval jsem jen na tu rozběhlou diskusi a napsal jsem svůj pocit, prostě já to tak cítím, že bych se před někým, kdo něco vytvořil, nebavil s druhými o tom, jak jsem to vyřešil nějakým kopírováním a že jsem se ničeho nedopustil, protože právně je to v pořádku. Prostě je mi to proti srsti a cítil bych se vůči tomu člověku trapně, ale opět to zopakuji, nikoho nesoudím, je to jen můj pocit. Jinak ta kniha nebyla nesehnatelná a ani beznadějně vyprodaná.

 

Pánové, já nikoho nesoudím, nečtěte mezi řádky, reagoval jsem jen na tu rozběhlou diskusi a napsal jsem svůj pocit, prostě já to tak cítím, že bych se před někým, kdo něco vytvořil, nebavil s druhými o tom, jak jsem to vyřešil nějakým kopírováním a že jsem se ničeho nedopustil, protože právně je to v pořádku. Prostě je mi to proti srsti a cítil bych se vůči tomu člověku trapně, ale opět to zopakuji, nikoho nesoudím, je to jen můj pocit. Jinak ta kniha nebyla nesehnatelná a ani beznadějně vyprodaná.

Dle mého to byla reakce na mou osobu a ne jen já jsem to tak vnímal. Pokud bych sem napsal, že si knihu nekoupím ale raději okopíruji a přitom si ji mohl v pohodě koupit v obchodě, tak by to bylo pěkně trapné. Můžeš mi zdělit, kde se dala kniha v roce 2016 koupit? Nepočítám Aukro. Snažil jsme se ji sehnat všude možně. Poslední k prodeji byla v Technickém muzeu v Brně tuším že někdy 2015. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ja dam taky primer, jsou tady i popularni zpevaci, kteri davaji vsechny svoje pisne zdarma ke stazeni na internet... Mozna protoze vedi, ze jejich koncerty jsou vzdy beznadejne vyprodane ;-). Kazdopane souhlasim, ze "piratstvi" je zlocin, nejen z moralniho hlediska. Osobne nekradu, nekopiruju si neco, co si muzu koupit. A kdyz si neco koupit nemuzu, bez vycitek si to okopiruju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ti opravdu sdělit nemohu, to si nepamatuji, v tom Brně byla ke koupi tuším ještě loni. A ano, byla to reakce na diskusi odstartovanou Tvým sdělením, můj motiv k reakci jsem se tady také snažil opakovaně vysvětlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ja dam taky primer, jsou tady i popularni zpevaci, kteri davaji vsechny svoje pisne zdarma ke stazeni na internet... Mozna protoze vedi, ze jejich koncerty jsou vzdy beznadejne vyprodane ;-). Kazdopane souhlasim, ze "piratstvi" je zlocin, nejen z moralniho hlediska. Osobne nekradu, nekopiruju si neco, co si muzu koupit. A kdyz si neco koupit nemuzu, bez vycitek si to okopiruju.

Ale já vůbec neřeším pirátství, sám jsem psal, že to je to z hlediska hmotného práva v pořádku, řešil jsem tu lidskou stránku, konkrétně propojení vlákno x téma diskuse x osoba dotčeného. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne,chapu. Ja prave tu moralni stranku obhajoval, protoze prvni vydani sem shanel v dobe,kdy uz koupit neslo a v unoru 2018 sem zachytil info, ze bude druhe vydani. V te dobe sem si jej objednal a zaplatil. Tedy puvodni info bylo, ze se bude jednat o dotisk prvniho vydani. A dockal sem se v prosinci ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni zalobce neni soudce. Doma muzes mit kopii z ceho chces, bez ohledu na jakekoliv pravo. Pokud te nekdo nepraskne nemusis si lamat hlavu s pragrafama.

Pokud to nikde neventilujes, nikde nesdilis, nikde kopie neprodavas je kazdemu a melo byt kazdemu sumak co mas doma. Jestli si neco pukcim v knihove nebo cd z pujcovny udelam si z toho kopii je to moje vec a vim o tom jen ja, a jee to jen kazdeho moralni pristup. Ale asi se to tezko nekdo dozvi pokud to nekde nevybleju. A nemam rad hrani si na moralku, jako kazdej si v zivote z neceho udelal kopii, stahuje si hudbu, pouziva nelagalne sw atp. Tohle moralizovani mam fakt nejradeji :) Myim ze u audiovigualni dila muzete pouzit max 8 vterin. Tak stejne si myslim ze muzete ukazat i ukazku z knihy. Pokud u toho bude z jake knihy to je a nebudete vystavovat ukazku jako vlastni dilo. Stejne jako u pisemnych praci musite citovat z jakeho zdroje je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ti opravdu sdělit nemohu, to si nepamatuji, v tom Brně byla ke koupi tuším ještě loni. A ano, byla to reakce na diskusi odstartovanou Tvým sdělením, můj motiv k reakci jsem se tady také snažil opakovaně vysvětlit.

Já to vím zcela přesně. V létě 2016 už v Brněnském muzeu nebyla ani jedna kniha. Pro poslední knihu si jel kolega osobně autem přes půl země a dali mu ji v Brně z vitríny.  Za následující dva roky, se vyšplhala cena tam kam se vyšplhala. Proto moc děkuji Panu Hovorkovi, že se rozhodl přijít s rozšířenou verzí a zároveň se mu omlouvám, že jsem byl donucen trhem k oskenování jeho knihy pro svůj vlastní studijní účel.    

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/75089-hodinky-prim-1954-1994/page-31

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kopie knihy z knihovny udělaná na papír je běžná praxe. Viz výše výtah z řádu Národní knihovny

V praxi to funguje tak, že si vyberete v knihovně knihu, jdete ke knihovnímu skeneru-tiskárně. Naskenujete knihu a vytvoříte si síťovou knihovní složku. Pak vezmete svůj osobní počítač a nebo knihovní počítač a z té složky si naskenovanou knihu uložíte na své zařízení. Je to tak udělané hlavně kvůli knihám které vám nepůjčí domů. Pro studium je to výborná věc, protože si můžete naskenovat jednotlivé kapitoly a taháte sebou pouze malý laptop.   

https://www.techlib.cz/cs/2738-tisk-kopirovani-skenovani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...