Přejít na obsah

Navitimer 1 Automatic 38


krovakxixao007

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 75
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Sem si trosku zaguglil a je to vskutku zajimave...zde priklad borce, kterej se s Navitimerama koupal

 

https://www.reddit.com/r/Watches/comments/4ljzrv/breitling_til_expensive_waterproof/

 

To ja bych neudelal s hodinkama s chronografem, ale zkmoknout muze clovek kdykoliv...stejne tak se muze stat, ze vysplichne voda pri umyvani rukou...a pokud tohle hodinky nevydrzej, tak jakej je jejich smysl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holt jsou to čistokrevný pilotky. To, že bolestně nepraktický je věc druhá. Důvodem mizerné vodotěsnosti je to, že je otočná luneta pod sklem a v Breitingu asi ještě nepřišli na to, že existuje možnost otáčet lunetou skrze korunku...Takže je pouzdro de facto rozříznuté a to nikdy nepůjde dobře utěsnit (někde na WUS jsem četl, že jsou rain a splash proof jen s fungl novým těsněním).

 

Co mi přijde jako největší fail je, že u toho nového modelu je to stejné. Když už jsou bez chrona, mohli aspoň udělat, že se bude vnitřní luneta otáčet právě tou korunkou a byly by to první Navitimery, ve kterých si člověk může i umejt ruce... A ono zas nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, u Navi se točí luneta včetně skla, takže tam se fakt nejde divit tomu, že si k nim člověk musí pořídit i meteostanici.

 

Ale hlavně otáčet vnitřní lunetou skrze korunku uměly už 6139 od Seika :D A to jsou nějaký 70. léta, takže to jde udělat i když mají hodinky chronograf. Že to nemají klasický Navi, to by asi šlo omluvit krom lenosti Breitlingu i nějakým odkazem na historii, ale u těch nových to fakt nechápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holt jsou to čistokrevný pilotky. To, že bolestně nepraktický je věc druhá. Důvodem mizerné vodotěsnosti je to, že je otočná luneta pod sklem a v Breitingu asi ještě nepřišli na to, že existuje možnost otáčet lunetou skrze korunku...Takže je pouzdro de facto rozříznuté a to nikdy nepůjde dobře utěsnit (někde na WUS jsem četl, že jsou rain a splash proof jen s fungl novým těsněním).

 

Co mi přijde jako největší fail je, že u toho nového modelu je to stejné. Když už jsou bez chrona, mohli aspoň udělat, že se bude vnitřní luneta otáčet právě tou korunkou a byly by to první Navitimery, ve kterých si člověk může i umejt ruce... A ono zas nic.

 

Jasne, jak tomu rozumim, ale prijde mi dost zvlastni, ze hodinky 100k+ nevydrzej v podstate zadnou vlhkost...protoze jestli je to tesneni tak na prd, muze je poskodit i vyssi vzdusna vlhkost...staci dovolena nebo mezipristani v nejakym tropickym podnebi v obdobi destu a je vymalovano, respektive zapareno.

 

Je fakt, ze IWC to umi, takze by nemel bejt problem...ale jak je videt, je. A mas pravdu, kdyz tam neni chrono, uplne se to nabizi. 

 

Ach jo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Exiztence: to co tak urputně tvrdíš o "vodopropustnosti WR30" je zde tak nějak akceptované hodinářské klišé, byť asi i pod vlivem mizerné konstrukce klasických Navitimerů. Ale věz že existují i swiss-made hodinky s WR30 (namátkou např. keramické Rado Sintra), kde výrobce při "pravidelném přetěsňování" garantuje použitelnost k běžnému "hladinovému plavání" (samozřejmě ne přístrojového potápění). A co se Breitlingu a řad Navitimer týče, pak WR-XX definici regulérně splňují i všechny "Big-Case" provedení, tj. takové kde je mezi otočnou vnější lunetou a vnitřním prstencem (podobně jako u zmiňovaných IWC) zatěsněná převodová korunka, garantovaná voděodolnost pak podle provedení dalších částí bývá WR30, 50 i 100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Exiztence: to co tak urputně tvrdíš o "vodopropustnosti WR30" je zde tak nějak akceptované hodinářské klišé, byť asi i pod vlivem mizerné konstrukce klasických Navitimerů. Ale věz že existují i swiss-made hodinky s WR30 (namátkou např. keramické Rado Sintra), kde výrobce při "pravidelném přetěsňování" garantuje použitelnost k běžnému "hladinovému plavání" (samozřejmě ne přístrojového potápění). A co se Breitlingu a řad Navitimer týče, pak WR-XX definici regulérně splňují i všechny "Big-Case" provedení, tj. takové kde je mezi otočnou vnější lunetou a vnitřním prstencem (podobně jako u zmiňovaných IWC) zatěsněná převodová korunka, garantovaná voděodolnost pak podle provedení dalších částí bývá WR30, 50 i 100.

Tak dle manuálu k mým Reversům které měly taky 30WR s nimi bylo také možné plavat. Nevím jak ty ale já bych s hodinkami za 100 tisíc s 30WR dobrovolně pod sprchu nebo povrchově plavat tedy nešel ale chápu že někdo to má jinak. 

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, jak tomu rozumim, ale prijde mi dost zvlastni, ze hodinky 100k+ nevydrzej v podstate zadnou vlhkost...protoze jestli je to tesneni tak na prd, muze je poskodit i vyssi vzdusna vlhkost...staci dovolena nebo mezipristani v nejakym tropickym podnebi v obdobi destu a je vymalovano, respektive zapareno.

 

Je fakt, ze IWC to umi, takze by nemel bejt problem...ale jak je videt, je. A mas pravdu, kdyz tam neni chrono, uplne se to nabizi. 

 

Ach jo...

 

Když píšeš, že se potkáváš s letci, schválně zkus mrknout, jestli Navi fakt někdo nosí jako toolovky, to by mě celkem zajímalo :) Já je třeba viděl na Martinu Šonkovi, ale pak v letadle už měl vždycky Béčkové digitálky, B50, Exospace nebo něco na ten způsob.

 

No a koukal jsem, že řada Navitimer 8 má WR100, ale to je podle mě ještě větší úlet. Ty chrona už nemají s původními Navitimery společného zhola nic a nechrono model za 7.400 eur? To ještě zlaté ty, co jsi posílal na začátku, v Breitlingu už se asi definitivně zbláznili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navitimer 8 nemají logáro a dokonce ani tachymetr, jsou to jen překapotované chronomaty s B01 pro umerické/čínské ignoranty, co beztak nikdy nepochopí k čemu všechny ty Navitimerovská čísílka a stupnice slouží, prostě důkaz civilizačního úpadku. Zatěsnit tuhle konfekci není žádný problém, WR100 mají aby nemusely mít šroubovací čudlíky a nebyly tlusté. Ana-digi jako B1 jsou ohledně vodotěsnosti kapitola sama o sobě, díky BigCase provedení (tj. s převodovkou) u nich není problém ani tak s lunetou, jako s mačkací korunkou...

 

2Exiztence: Je fakt že do 90. let se na dodržování deklarované vodotěsnosti i ve Švýcarsku dost kašlalo a důraz na dodržování vodotěsnosti přišel až s trendem "stále luxusnějších" (rozumněj stále dražších) potápek. Moje novodobé "Big-case" Navitimery už viděls, hezkých pár nechtěných osprchování/propocení/promáčení/cákanců už za sebou mají - a i přes deklarovanou WR30 (a v podstatě nulový servis za 10 let) díky dělené lunetě žádnou újmu neutrpěly, jak mi před 3 měsíci potvrdil i mistr Valis. Problém s "vodopropustností" klasických Navitimerů je tak opravdu v archaickém a de-facto nezatěsnitelném provedení jednodílné lunety, ne v popisku WR30  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navitimer 8 nemají logáro a dokonce ani tachymetr, jsou to jen překapotované chronomaty s B01 pro umerické/čínské ignoranty, co beztak nikdy nepochopí k čemu všechny ty Navitimerovská čísílka a stupnice slouží, prostě důkaz civilizačního úpadku. Zatěsnit tuhle konfekci není žádný problém, WR100 mají aby nemusely mít šroubovací čudlíky a nebyly tlusté. Ana-digi jako B1 jsou ohledně vodotěsnosti kapitola sama o sobě, díky BigCase provedení (tj. s převodovkou) u nich není problém ani tak s lunetou, jako s mačkací korunkou...

 

2Exiztence: Je fakt že do 90. let se na dodržování deklarované vodotěsnosti i ve Švýcarsku dost kašlalo a důraz na dodržování vodotěsnosti přišel až s trendem "stále luxusnějších" (rozumněj stále dražších) potápek. Moje novodobé "Big-case" Navitimery už viděls, hezkých pár nechtěných osprchování/propocení/promáčení/cákanců už za sebou mají - a i přes deklarovanou WR30 (a v podstatě nulový servis za 10 let) díky dělené lunetě žádnou újmu neutrpěly, jak mi před 3 měsíci potvrdil i mistr Valis. Problém s "vodopropustností" klasických Navitimerů je tak opravdu v archaickém a de-facto nezatěsnitelném provedení jednodílné lunety, ne v popisku WR30  :cool02:

Ale není to spíš tím že ty tvoje, které jsou chytře řešeny s převodovou korunkou jsou "poddimenzované" ? Já to spíš myslel že máš 30WR na Reversech a 30WR na Navi a 30WR u modnich šmuků a ani jednomu z toho bych nevěřil jelikož mi přijde že všichni alespoň těch 30 vytřískaj ale jak je tato vodotěsnost udržitelná v běžném životě je těžko posoudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krovakxixao007:

 

Registrovaný jsi týden, příspěvků 15. Jak dlouho to tady čteš bez registrace a jakou máš představu o konečném počtu tvých hodinek? Jediné doporučení, které pro nováčky platí, je nic neuspěchat, číst, obcházet obchody, srazy, zkoušet a diskutovat. Už jsem tady viděl pár zoufalců stylu ?Za týden mám třicet, teď jsem zjistil, že se při té příležitosti kupujou hodinky na zbytek života, chci za to utratit všechny úspory 100000 kč, co byste mi doporučili, ale hlavně rychle, v pátek mám oslavu, kde si je chci rozbalit.?

 

Věřím, že toto tvůj případ není a něco načteno už máš. Bohužel to ale není nic platné, dokud ti rukama fyzicky neprojde dost hodinek nejen těch předvybraných, ale i konkurenčních, abys měl srovnání. Takže ti fakt nezbude nic jiného než zkousnout zuby a vyrazit do těch nenáviděných obchodů. Nebo na nějaký větší sraz, sice tam svoje vysněné nechrono-Navitimery nepotkáš, ale zas tě každý nechá bez nepříjemného pocitu z prodavače vyzkoušet svoje hodinky. A třeba najdeš i nějakou alternativu. A pokud budeš ty divné ne-Navitimery furt chtít, tak si je prostě kup. Vždyť neprší každý den a do deštivých dnů a na koupání si můžeš koupit i jiné hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krovak:

 

Kdyz chces "letecky" hodinky, tak to se vyprdnout na Breitling a zkusit nejaky fliegery? Treba Marky od IWC...na kuzi vypadaji super a jsou jak k obleku, tak jen ke kosili nebo tricku

http://forum.chronomag.cz/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=760560

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych bral Existenceho s rezervou, je trochu citlivější na určité věci.. On je schopný, když koupí nové suby, obejít všechny AD, nechat udělat tlakovky a až pak s polovičním klidem, vyrazí na déšť  :lol2:  :lol2:  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...