Přejít na obsah

Navitimer 1 Automatic 38


krovakxixao007

Doporučené příspěvky

 A co se Breitlingu a řad Navitimer týče, pak WR-XX definici regulérně splňují i všechny "Big-Case" provedení, tj. takové kde je mezi otočnou vnější lunetou a vnitřním prstencem (podobně jako u zmiňovaných IWC) zatěsněná převodová korunka, garantovaná voděodolnost pak podle provedení dalších částí bývá WR30, 50 i 100.

A spadaji to te kategorie "Big-Case" i ty nove Navitimery o prumeru 38mm a 41mm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 75
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Když píšeš, že se potkáváš s letci, schválně zkus mrknout, jestli Navi fakt někdo nosí jako toolovky, to by mě celkem zajímalo :) Já je třeba viděl na Martinu Šonkovi, ale pak v letadle už měl vždycky Béčkové digitálky, B50, Exospace nebo něco na ten způsob.

 

No a koukal jsem, že řada Navitimer 8 má WR100, ale to je podle mě ještě větší úlet. Ty chrona už nemají s původními Navitimery společného zhola nic a nechrono model za 7.400 eur? To ještě zlaté ty, co jsi posílal na začátku, v Breitlingu už se asi definitivně zbláznili...

No pokud si dobre pamatuju, tak takovyho pilota si vybavuju jenom jednoho a byl to cizinec. Nemluvim samozrejme o pilotech Breitling display teamu. Nicmene tam je to trosku jinak. Kdyz byl u nas na firme jejich sefpilot a prinesl takovy klasicky darkovy veci jako propisky, batohy a cepice, tak jsem si z nej delal srandu, ze jako dobry, ale ze bych radsi ty hodinky, co ma na ruce a rikal, ze ani ty, ktere ma na ruce, ze nejsou jeho...ze je mivaji pujcene.

Ale jinak to byva takova hodinkova vsehochut...vetsinou nic, co by stalo za rec. I kdyz vlastne jo - jeden americkej pilot, veteran z Vietnamu s naletem pres !!!15 000 hodin!!! na vrtulnicich vseho typu a majitel firmy pro skoleni pilotu prisel na jednani s votriskanejma Timexama na hadru se suchym zipem :-)

 

A s tou radou Navitimer 8 souhlas, to se zda hruzny i mne.Je to takovej kockopes...a jeste za ty ceny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krovakxixao007:

 

Registrovaný jsi týden, příspěvků 15. Jak dlouho to tady čteš bez registrace a jakou máš představu o konečném počtu tvých hodinek? Jediné doporučení, které pro nováčky platí, je nic neuspěchat, číst, obcházet obchody, srazy, zkoušet a diskutovat. Už jsem tady viděl pár zoufalců stylu ?Za týden mám třicet, teď jsem zjistil, že se při té příležitosti kupujou hodinky na zbytek života, chci za to utratit všechny úspory 100000 kč, co byste mi doporučili, ale hlavně rychle, v pátek mám oslavu, kde si je chci rozbalit.?

 

Věřím, že toto tvůj případ není a něco načteno už máš. Bohužel to ale není nic platné, dokud ti rukama fyzicky neprojde dost hodinek nejen těch předvybraných, ale i konkurenčních, abys měl srovnání. Takže ti fakt nezbude nic jiného než zkousnout zuby a vyrazit do těch nenáviděných obchodů. Nebo na nějaký větší sraz, sice tam svoje vysněné nechrono-Navitimery nepotkáš, ale zas tě každý nechá bez nepříjemného pocitu z prodavače vyzkoušet svoje hodinky. A třeba najdeš i nějakou alternativu. A pokud budeš ty divné ne-Navitimery furt chtít, tak si je prostě kup. Vždyť neprší každý den a do deštivých dnů a na koupání si můžeš koupit i jiné hodinky.

Diky za tenhle post. 

 

Konecny pocet hodinek? No samozrejme, ze idealne jedny a pak uz do toho dal nevrazet penize...ale jestli to klapne, to je otazka ;-)

Souhlasim a nic uspechavat nechci. Hehe, to mne pobavilo...tricet uz mi bylo, narozeniny neslavim, cely uspory bych za hodinky nikdy nedal a rychle hodinky fakt nepotrebuju...ale popis je to peknej. Takovi lidi se tu fakt vyskytujou?

 

Taky jsem uz zjistil, ze se to bez vymetani obchodu neobejde. Ale ty srazy, to mne nenapadlo, diky za tip. Mozna i nejakou vystavu by nebylo spatny videt...ale na Basel zase takovej fanousek nejsem a Brno uz jsem prosvihnul...tak uvidime

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krovak:

 

Kdyz chces "letecky" hodinky, tak to se vyprdnout na Breitling a zkusit nejaky fliegery? Treba Marky od IWC...na kuzi vypadaji super a jsou jak k obleku, tak jen ke kosili nebo tricku

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=760560

Diky za tip, ale tohle neni uplne muj salek kavy (osobne bych rad neco divocejsiho na kazdej den a pak mozna neco do obleku, ale to neni uplne jisty...radsi ne...nebo to zase bude ranec jak se znam). Navic nevim proc, ale IWC mi neni nejak sympaticka znacka. Ale pro kolegu z prace jsem zjistoval nejake detaily k Mark XV, co tu byly nedavno ve foru...nicmene nez se rozhoupal, tak byly pryc. Ale koukam, ze tady obcas chodej, tak snad jindy 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za tenhle post.

 

Konecny pocet hodinek? No samozrejme, ze idealne jedny a pak uz do toho dal nevrazet penize...ale jestli to klapne, to je otazka ;-)

Souhlasim a nic uspechavat nechci. Hehe, to mne pobavilo...tricet uz mi bylo, narozeniny neslavim, cely uspory bych za hodinky nikdy nedal a rychle hodinky fakt nepotrebuju...ale popis je to peknej. Takovi lidi se tu fakt vyskytujou?

 

Taky jsem uz zjistil, ze se to bez vymetani obchodu neobejde. Ale ty srazy, to mne nenapadlo, diky za tip. Mozna i nejakou vystavu by nebylo spatny videt...ale na Basel zase takovej fanousek nejsem a Brno uz jsem prosvihnul...tak uvidime

Projdi si poradní vlákna, často se tu vyskytujou absolutní exoti :-)

Jestli chceš jedny hodinky, tak je to vždy cesta kompromisu. Jako s autem, když chceš aby uvezlo 4 lidi a bágly, tak nebude sportovní anebo neprojede terénem. Anebo jsi milionář a koupíš si Urus :-) Já za nejlepší univerzály považuju Rolex Submariner nebo Datejust, samozřejmě by se našly i jiné, ale tato debata sem nepatří. Navitimery univerzály nejsou ani omylem a i když si myslím, že univerzální hodinky nejsou špatná věc, tak v rozmanitosti je krása a je lepší mít hodinky na různé příležitosti.

 

Do Prahy moc nejezdím, takže tamní srazy neznám, v Brně už dlouho nic většího nebylo, ale je to jen otázka času. Tento víkend je v Mnichově MunichTime, to je velká výstava, ale nikdy jsem tam nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za tip, ale tohle neni uplne muj salek kavy (osobne bych rad neco divocejsiho na kazdej den a pak mozna neco do obleku, ale to neni uplne jisty...radsi ne...nebo to zase bude ranec jak se znam). Navic nevim proc, ale IWC mi neni nejak sympaticka znacka. Ale pro kolegu z prace jsem zjistoval nejake detaily k Mark XV, co tu byly nedavno ve foru...nicmene nez se rozhoupal, tak byly pryc. Ale koukam, ze tady obcas chodej, tak snad jindy 

No a co teda neco ne uplne leteckyho, ale od Omegy...maly PO...velikost akorat na tvoji ruku a jsou modry, coz chces :-)

 

https://monochrome-watches.com/smaller-is-better-case-study-with-the-39-5mm-omega-seamaster-planet-ocean-600m/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, když hledá pilotky (ideálně) od Breitlingu tak jsou potápky od Omegy fakt skvělá rada :D :D :D

 

krovakxixao007 - nevím jestli znáš Breitlingsource.com ale mrkni, třeba najdeš ve starších modelech něco, co tě osloví. Jak jsem psal už úplně na začátku, u nošených hodinek bys mohl i ve výsledku dost ušetřit, protože jak tu zaznělo, nová Béčka mají nesmyslnou marži u AD a dost ztrácí hodnotu, takže u jetých už bys měl s budgetem kolem 70 celkem výběr.

 

Být tebou, mrknu asi nejspíš na Chronomaty, to jsou echt pilotky a navíc se dělaly i pod 40mm a jeté seženeš klidně kolem 40. Případně jako malý oblekovky ale s chronem by mohly bejt dobrý Premiery, ale ty jsem třeba kdysi měl a byly takový sterilní... No, ale co kdyby :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, zajima mne jedna technicka vec. Ty Navitimery Chronograf 41mm, jak tu kolega postoval:

 

https://www.breitling.com/cz-en/watches/navitimer/1/chronograph-41/A13324121C1X1/

 

Tam je kalibr Breitling 13, coz je modifikace ETA Valjoux 7750 Valjoux...mate nekdo nejaky presnejsi informace, v cem ta modifikace presne spociva? Pocet kamenu by mel by stejny - 25 kamenu, stejne jako frekvence 28 800, ale rezerva chodu se u ETY udava 42 hodin a u Bretiling 13 se udava minimalne 48...tak jaky jsou dalsi rozdily?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krovakxixao007 - nevím jestli znáš Breitlingsource.com ale mrkni, třeba najdeš ve starších modelech něco, co tě osloví. Jak jsem psal už úplně na začátku, u nošených hodinek bys mohl i ve výsledku dost ušetřit, protože jak tu zaznělo, nová Béčka mají nesmyslnou marži u AD a dost ztrácí hodnotu, takže u jetých už bys měl s budgetem kolem 70 celkem výběr.

 

Být tebou, mrknu asi nejspíš na Chronomaty, to jsou echt pilotky a navíc se dělaly i pod 40mm a jeté seženeš klidně kolem 40. Případně jako malý oblekovky ale s chronem by mohly bejt dobrý Premiery, ale ty jsem třeba kdysi měl a byly takový sterilní... No, ale co kdyby :)

 

Diky. Koukal jsem, ale nemuzu rict, ze by se mi nejak extra neco libilo. Chtel bych nove hodinky a kdyz jete, tak nejspis asi odsud, od nekoho provereneho, abych nekoupil nejakou sra*ku.

 

 

Ta ztrata hodnoty je dobra poznamka, diky za ni. A muzes mi prosim podle zkusenosti povedet, jak je to s novyma, kdy treba ty Navitimery 1 41mm stoji u AD nejaky 140k a tady pod 100k, jestli tech 100k je OK cena za nove?

 

https://www.chrono24.cz/breitling/navitimer-1-a13324121c1x1--id8032380.htm

 

Pripadne ty udajne hnusne o prumeru 38mm kdyz jsou u AD za 100k a tady za 70k

 

https://www.chrono24.cz/breitling/navitimer-1-a17325211c1p1--id8032376.htm

 

Jde mi o to, jesttli ta sedivka z Monaka taky ztrati tolik na hodnote... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a co teda neco ne uplne leteckyho, ale od Omegy...maly PO...velikost akorat na tvoji ruku a jsou modry, coz chces :-)

 

https://monochrome-watches.com/smaller-is-better-case-study-with-the-39-5mm-omega-seamaster-planet-ocean-600m/

Omegy se mi libej...tyhle modre PO urcite, pak jeste mensi Moony a Aqua Terry...ale ne jako prvni hodinky a pochybuju, ze bych si nekdy koupil dvoje tak drahy. Ale diky za prispevek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně bude při prodeji problém ten, že pokud chce někdo Navitimery, pravděpodobně bude shánět 45mm verzi, takže na těch malých člověk prodělá při prodeji kalhoty... A ty velké zase mají vyšší retail (myslím) - čili je sice prodáš za víc než ty Navitimer 1, ale zas tě budou víc stát, takže ve výsledku stejně žádná hitparáda. A zrovna konkrétně Navi si kvůli té blbé WR koupí fakt jen lidi, kteří shání Navitimery, rozhodně to podle mě není model, který by si koupil někdo, kdo chce jen hodinky ve stylu pilotek. 

 

Takže kupovat Navi a nové, to musíš být fakt přesvědčený, že budou definitivní :)

 

Ale jinak ty Omegy by nemusely být špatný nápad, jen bych vzhledem k té tvé letecké zálibě sháněl spíš Speedmastery. Super by mohly být FOIS, protože jsou menší (tuším 39.5) a za 70 bys je snad i sehnat mohl, na Chrono24 je jich hromada a nebo jsou třeba dvoje tady v inzerci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...