Přejít na obsah

Navitimer 1 Automatic 38


krovakxixao007

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 75
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Až na to že ovládání logára korunkou naprosto popírá přímočarost používání Navitimeru - kdo nezkusil (a nebo tu věc nosí jenom "pro image" a ani neví k čemu slouží), neuvěří. Prosím neplést s ovládáním vnitřního prstence na potápkách, kde je naopak žádoucí aby se odpočtová stupnice pokud možno náhodně nehnula.

Řešením "za pár švýcarských drobných" je propojit vnější lunetu s onou korunkou převodem (viz Breitling, IWC,...) - pak není problém zatěsnit i WR100+, akorát už to vyžaduje trochu větší vnější průměr těla hodinek než 38mm...

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ty jsi to někdy zkoušel? No flame, fakt by mě zajímalo, jestli to je uživatelsky doopravdy takový rozdíl... Ten systém ála IWC jsem nikdy v ruce nezkoušel, ale předpokládám, že to potřebuje tu lunetu "zakapotovat" a přijde mi, že kdyby ten kroužek byl až přes sklo, už by ty Navi nebyly takový... Ale třeba blbě chápu ten princip a ve výsledku by ty hodinky pořád vypadaly skoro stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jinak ty Omegy by nemusely být špatný nápad, jen bych vzhledem k té tvé letecké zálibě sháněl spíš Speedmastery. Super by mohly být FOIS, protože jsou menší (tuším 39.5) a za 70 bys je snad i sehnat mohl, na Chrono24 je jich hromada a nebo jsou třeba dvoje tady v inzerci

 

 

Souhlas, po zamilovani se vlakna o Moonech souhlasim...FOIS jsou dobra varianta...sice nejsou modre, ale maji vztah k letani (tedy tomu vesmirnymu) a rozmer by snad taky mohl vyhovovat...i kdyz teda lug to lug rozmer neznam. Jo a taky maj rucni natah, coz nevim, jestli je v cajku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Sinny jsou pecka, ale za 75? To se dají sehnat ježděnky Navi i s náramkem, navíc 7750 je výbornej stroj. Kdyby ty Sinny byly za půlku, bude to super kauf.

Presne tak...pekny hodinky, v podstate taky Navitimery...ale Sinny za 75k, to mi prijde prepaleny...navic jak se pise nize, ovladani logaritmickyho pravitka pres tu korunku, kdyz je ma clovek na pazoure, to nebude vubec snadny. 

 

Tady je zajimavy srovnani obou:

 

 

Pokud teda vydrzite toho posahanyho taliana, co to video udelal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidis, pro mne osobne teda prepaleny jsou. Sice levnejsi nez Breitling, nicmene treba zajem o ne z druhe ruky a s tim souvisejici re-sale value budou mit velmi pravdepodobne nizsi nez Breitling (i kdyz vezmu v potaz ztratu hodnoty u Breitlingu).
Kdyz si dam ty dvoje hodinky vedle sebe, tak ve prospech Sinn vidim lepsi WR (jenze zase dost krkolomne ovladani logara korunkou, ktere je samozrejme dani za to) a cenu (a zrejme i servisu), ale to je asi tak vsechno. A ze jsou to pravoplatny Navitimery...jasne, beru, ale ja zase nejsem takovej purista, takze by to pro mne argument nebyl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty sinny 903 maji tu manipulaci s logarem opravdu nestastnou. Setrim na navitimery a nechal sem se tema sinnama taky rozptylit ale moc dobre vim ze kdybych si je poridil a koukl se vzdy na ne tak si reknu ze to proste nejsou moje vysnene breitling navitimer...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri cekani na schuzku na Staromaku jsem si vzpomnel na tohle vlakno a skocil se podivat do Breitlingu a Omega butiku. V obou vymetyno a znudeni prodavaci, tak jsem sockoval a udelal par fotek. Treba to nekomu pomuze - zapesti mam 16 cm. 

 

Navitimery 1 41mm kuze

 

post-60997-0-72606000-1541615959_thumb.jpg

 

post-60997-0-01247400-1541616049_thumb.jpg

 

Navitimery 1 41mm tah

 

post-60997-0-26468800-1541616110_thumb.jpg

 

post-60997-0-33783100-1541616134_thumb.jpg

 

Pokud bych je mel zhodnotit, tak i presto, ze velikostne by to na moji ruku bylo na hrane, tak kuzi bych je asi snesl (tahy z duse nemam rad a ty Breitlingacky mi prijdou strasne osklivy). Dobre mi na my kostnaty ruce sedi dynko a ani neni prilis poznat ta tloustka.

 

 

A jeste pro zajimavost - Navitimery 1 38mm. Ty jsou fakt hrozny teda!!!

post-60997-0-66441700-1541616185_thumb.jpg

K nim mam jediny hodnoceni - to je fakt velkej omyl a slapnuti vedle v podani Breitlingu, dle meho nazoru. Na fotkach vypadaji mnohem lip nez v realu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak uvadim v predchozim postu, tak jsme zasel i do Omega butiku, neb je to coby kamenem dohodil. Chtel jsem zkusit standardni Moony 42mm (ktere byly v tomto vlakne nadhozeny jako alterntiva k Navitimerum) a FOIS 39,7mm, protoze jsem se kdesi docetl, ze ackoliv se prumer cifreniku lisi o 2,3mm, tak lug to lug se nelisi ani o milimetr.

 

Takze Moony 42mm...pokud se nepletu, byl to hesalit.

 

post-60997-0-53365500-1541616825_thumb.jpg

 

post-60997-0-20503500-1541616842_thumb.jpg

 

Sice je z fotek jasne, ze jsou na moji ruku velke, ale pocitove moc pohodlny a prijemny hodinky (i ten tah se dal snest, a to tahy fakt nemam rad). Na kuzi by asi vypadaly mensi a byly by nositelnejsi. Jinak mi prisly subjektivne tenci nez kolik skutecne jsou. Moc se mi libily - jeste daleko vice nez na obrazku. Kdybych si mel nekdy koupit hodinky, byl by to horky kandidat :-)

Pak jsem chtel zkusit na srovnani ty FOIS, ale skladem nebyly. Pani mi tvrdila, ze mi da neco se stejnym pouzdrem a dala mi tohle (coz ma dle meho nazoru jine pouzdro, protoze se jedna o tenhle model, pokud se nepletu) a vymluvit si to nenechala.

 

https://www.omegawatches.com/en-us/watch-omega-speedmaster-57-chronograph-38-6-mm-31110393001001

 

post-60997-0-20572500-1541617155_thumb.jpg

post-60997-0-81796100-1541617169_thumb.jpg

post-60997-0-37847800-1541617193_thumb.jpg


I kdyz papirove mensi prumer cifru, tak mi neprisly na ruce tak prijemne.
 


FOIS jsem tedy nemel moznost zkusit, ale pry do Vanoc jeste budou, tak se treba jeste zastavim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty sinny 903 maji tu manipulaci s logarem opravdu nestastnou. Setrim na navitimery a nechal sem se tema sinnama taky rozptylit ale moc dobre vim ze kdybych si je poridil a koukl se vzdy na ne tak si reknu ze to proste nejsou moje vysnene breitling navitimer...

Hezky receno. Tohle jsem presne resil s puskou - bud koupit hned levnejsi skladovku prumerne znacky...a nebo pockat par mesicu, prisetrit a koupit tu, kterou jsem chtel...pockal jsem...a kdybych to neudelal a koupil tu levnejsi kompromisni, tak je mi jasny, ze pokazdy, kdyz bych ji tahal z trezoru, bych litoval, ze jsem neydrzel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, Moony jsou asi nejlepsi...i kdyz na mne jsou uz velky...mozna na kuzi by to vypadalo lip. 

 

Navi bez chrona fakt sileny. Navi s chronem v te modre se mi libi a prijdou mi, ze treba mne sedi lip nez Moony...ale jsou takovy moc blystivy na mne...nemaj ani kousek brousenyho pouzdra, Moony aspon na boku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...