Přejít na obsah

první automaty okolo 25 tisíc


Doporučené příspěvky

Ahoj všem. Chtěl jsem přítomné požádat o pomoc při výběru hodinek - prvních automatů. Mám quartz Tissoty a dalších pár sportovních či "fashion" hodinek na baterie. Po dlouhém uvažování bych si rád pořídil první automaty, cenově tak do 25 tisíc ale jsem ochoten za něco co mi padne do oka dát i 30. 

 

Mé požadavky: safírové sklo, obstojný strojek, nejlépe tachymetr nebo chronograf. Nyní mám čisté oblekové Tissoty bez ničeho a trošku mě "nudí". Hodinky primárně využiji v práci - často bývám v obleku nebo alespoň poloformálním oblečení. Nechci však čisté oblekovky, protože rád sportuji a žiji normální život mimo oblek, takže bych uvítal např. kovový tah. Mám velkou ruku (měřím 2 metry), takže uvítám i větší, avšak nikoliv extrémně vysoké, např. kvůli rukávům od košile. Barevně nejlépe černá a stříbrná či jejich odstíny.

 

Hodinky bych nosil opravdu na denní bázi každý den, proto bych potřeboval na pár let obojživelníky co se mnou vydrží, než si vydělám na můj svatý grál - Omega Moonwatch. Pokud by se jim již nyní vybrané automaty podobaly, nebudu se zlobit, alespoň na ně nezapomenu. Nechci však čistou kopírku, ala "homage" od Alfy. 

 

Prozatím se mi podařilo předvybrat dvoje Tissoty (tato značka pro mě zásadní roli nehraje, ale do nějakých divočin zase jít nemusím).

 

https://www.helveti.cz/tissot-v8-automatic-t1064271105100

 

https://www.helveti.cz/tissot-couturier-automatic-t0356271605100?gclid=Cj0KCQjwjbveBRDVARIsAKxH7vnts5RryLwMz0Y1A2HQysqRKhua8j00rVuwXBpIXLNBsCpAFO_bkSoaAgPVEALw_wcB

 

Všem moc děkuji za případnou pomoc a návrhy a hlavně za Váš čas, který do toho investujete, cením si toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 63
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tissot je dobrá volba, strojky Eta jsou spolehlivé. Na stejné technické úrovni s jiným designem můžeš hledat u Certiny.

 

Co třeba zalovit ve vodách Christopher Ward?

https://www.ablogtowatch.com/christopher-ward-c3-malvern-chronograph-mk-iii-c5-malvern-automatic-mk-iii-watches/

 

Mají automaty i manuály za super ceny v dobré kvalitě a značka zní dobře. ;-) Moony nejsou technicky dál, tam připlácíš už jen za značku a legendu.

Přeji šťastnou ruku při výběru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to teda nad limit, ale co by to bylo za vlákno, kdybych nezmínil nějaký kousek nad budget. V prodeji tam jsou Speedmaster v reduced verzi a po servisu za 45k, možná by se s uživatelem dalo o ceně bavit. Měl bys vysněné hodinky, jen v menším provedením a třeba by ti nakonec i stačily. Pak už budeš vydělávat na další kousek do sbírky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A musí být nové?

 

To je dobrá otázka. Upřímně, nevím a spíše to nechám na doporučení odborníků - Vás, zkušených uživatelů. Přirovnal bych to k autu, bazarové bych sám nekoupil, ale pokud mi můj mechanik řekne, že tohle můžu a je to dobrý nákup, poslechnu jej. Takže bude to skutečně záležet na Vás, pokud si myslíte, že to má cenu, rád to zkusím a budu sledovat bazar kvůli konkrétním modelům.

 

Christopher Ward ani Zodiac upřímně neznám, ty Wardy budu muset projít a vyšetřit si na to déle času. No a ty Zodiac na první dobrou při hození do google + kontrola fóra vypadají fakt krásně, alespoň některé modely. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím napsat uživateli ohledně tech Zodiac a uvidím. Prvně řeším to s předstihem ale časově se dostanu k nakupu v prosinci, nyni bych dané mezidobí využil právě k výběru. Jsem otevřený všem dalším návrhům různých modelů i značek, podle klíče uvedeného výše.

 

Ohledně navrhu na bazarové Omegy moc diky, ale radeji si počkám a koupim si nové a přesně ty, po kterých mé srdce touží.

 

K poznámce, že je lepší šetřit na grál, než kupovat plebs musím oponovat. Nejsem zatim v životní situaci, že muzu a chci vystřelit sto litrů za hodinky. Dále mě čeká v nejbližší době zasadni kariérní událost, která muže znamenat velký posun, pokud ji zvladnu. Proto, pokud by mi to vyšlo, chci si k této události pořídit sve prvni automaty. Nemusí stát sto litrů abych je měl rád, postačí mi když v daný okamžik budou pro mě perfektní. Necham si je (pokud to půjde) a budu na ně sentimentálně, jak stará babka, vzpomínat, že to byly ty prvni automaty a pořídil jsem si je po oné, snad úspěšné životní i kariérní zkoušce. Byť mužů mit za par let moonwatch od Omegy, prvni budou první, nebo naopak si na Omegy nevydělám a zkysnu s těmito budoucími.

 

Tak či tak to cítím, že bych si nyni rad pořídil automaty, samozřejmě za odměnu, zvladnu li to, co musím. Ještě jednou moc diky Všem za ochotu a snahu, cením si toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To je přesně ten důvod, proč nemá smysl utápět prachy v něčem jiným (dočasným).

Já myslim, že má. Nikdy neni jistý, že na svoje vysněné dosáhnes, objeví se nutné výdaje a jdou na vedlejší kolej. A i kdyby, mezitim si uzijes par slušných hodinek s menší větší ztrátou, ale v souhrnu času to nebude hrát roli. Jestli teda dotyčný nenašetří na vysněné za půl roku a i kdyby, bude mít do tý doby slušný hodinky.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych vybíral první automaty, jdu jednoznačně do bazaru, nejlépe místního, pravděpodobně je časem zase prodáš bez větší ztráty.

Pokud bych vybíral První automaty, koupím nové a nechám si je navždy, pro ten pocit.

Tak jako tak, pravděpodobně si v budoucnu koupíš ještě x lepších, dražších... hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já myslim, že má. Nikdy neni jistý, že na svoje vysněné dosáhnes, objeví se nutné výdaje a jdou na vedlejší kolej. A i kdyby, mezitim si uzijes par slušných hodinek s menší větší ztrátou, ale v souhrnu času to nebude hrát roli. Jestli teda dotyčný nenašetří na vysněné za půl roku a i kdyby, bude mít do tý doby slušný hodinky.

Tazatel teď slušný hodinky má, nějaký quartzový Tissoty jak píše. A pokud bere Omegy jako grál, tak bych osobně za tím grálem šel a neztrácel čas něčím, z čeho stejně nebudu mít takovou radost, jako právě z toho grálu. Ale jasně, je každýho věc, jakou cestou se vydá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tazatel teď slušný hodinky má, nějaký quartzový Tissoty jak píše. A pokud bere Omegy jako grál, tak bych osobně za tím grálem šel a neztrácel čas něčím, z čeho stejně nebudu mít takovou radost, jako právě z toho grálu. Ale jasně, je každýho věc, jakou cestou se vydá.

Nemá, má quartz, jak sám píšeš a chce mechaniku. Jen ať si jich cestou pár vyzkouší a zjistí na vlastní kůži rozdíl mezi strojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslim, že má. Nikdy neni jistý, že na svoje vysněné dosáhnes, objeví se nutné výdaje a jdou na vedlejší kolej. A i kdyby, mezitim si uzijes par slušných hodinek s menší větší ztrátou, ale v souhrnu času to nebude hrát roli. Jestli teda dotyčný nenašetří na vysněné za půl roku a i kdyby, bude mít do tý doby slušný hodinky.

Pod toto sa podpisujem... Absoutna pravda pridu deti, dom, auto a plno dalsich vydavkov... Ja mam momentalne 3 ks (prve automaty, oblekovky a potapky) /avsak uz som mal tak 10 ks, ktore som otocil/. Urcite k tym Moonwatchom budes potrebovat slusne potapky - lovil by som v tychto vodach... (su universalne a ked si ich budes chciet nechat ako prve automaty budu sa ti pekne doplnat...) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel bych do takových, které se líbí, nebude strach je nosit a technicky i značkou vyhovují. Alespoň si jich patřičně užiješ.

Měl jsem také jako grál vysněné Moony a asi jsem si je moc zidealizoval nebo mě odradily dohady majitelů (hesalit vs. safír, limitka vs. nelimitka, jsou moon když na moonu ty aktuální nebyly atd.),že když jsem si pro jedny nové dojel, nechytly mě za srdce, nelíbily se mi live a koupil jsem nakonec jiné univerzály na nošení a dělají mi radost dodnes, snad dokonce i každý den větší.

Takže nečekej a udělej si radost. Než našetříš na grál užiješ si s jinými a třeba se ti do té doby přerovnají hodnoty v hlavě a budeš mít grál jiný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky všem za reakce, musím říct, že se s většinou z Vás shoduji. Cítím, že chci svoje první automaty a co přijde časem uvidíme. Prosím případně o zasílání konkrétních návrhů dle požadavků specifikovaných výše, máte li nějaké návrhy. Obecně jsem se dříve díval na potápěče: Seiko Padi Turtle, nebo Seiko samurai, Steinhart Ocean one. Ovšem dost mě to opustilo a nyní bych skutečně něco zábavného (tachymetr, chronograf, případně i podle Vašich návrhů ty bazarovky, budu Vám věřit)

 

Díky Vám, pánové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádné alternativy radit nemůžu . Odborník nejsem. Držím se tedy sázky na jistotu. Z vlastní zkušenosti ale potvrzuji, že k vysněnému grálu se vždycky bude hodit i kamarád do nepohody, který snese, sem tam, nějaký šrám při společném dobrodružství.Tam s Tebou moony asi nebudou. Potápka jsou pak logické. Neskutečně zábavné a elegantní mi přijdou TH aquaracer s bazarové sekce

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/121382-tag-heuer-aquaracer-calibre-16/&do=findComment&comment=2221762

a taky Maurice Lacroix pontos S

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/120175-maurice-lacroix-pontos-s/&do=findComment&comment=2221940

Já jsem v opačné situaci. Chci bez subcifernilu , kvůli čitelnosti něco , co vezmu kamkoli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, doporučuji si koupit ručičkové v mechanice, které se líbí. Na vysněné hodinky si také ještě počkám, 10 průměrných platů je hodně.

Nyní nosím v ručičkách pouze mechanické (automaty některé i ruční nátah), mám jich několiketary pro různý oděv a příležitost. V elektrických pouze display do náročného prostředí (kde by mechaniky mohli utrpět, již se mi jich pár při střelbě poškodilo). 

 

Na vyzkoušení, zda budou vyhovovat automaty doporučuji např. Seiko.

 

Možná by vyhovovaly HAMILTON AUTOMATIC CHRONOGRAPH ETA.7750 BLUE DIAL DAY-DATE MENS 42mm SWISS MADE

post-1456-0-69306500-1540745139_thumb.jpg

Upraveno uživatelem ondra_v
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...