Přejít na obsah

první automaty okolo 25 tisíc


Doporučené příspěvky

Ešte je otázka, aké máš obvod zápästia? Aby sa tu nedávali modely, ktoré ti budú veľké.

 

Ako prvé automaty by som asi do Chronografov nešiel, skôr také športovo elegantné hodinky ala Certina DS1 (rozumej bez otočnej lunety) príp. do potápiek. Ale je to len môj subjektívny názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 63
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ešte je otázka, aké máš obvod zápästia? Aby sa tu nedávali modely, ktoré ti budú veľké.

 

Ako prvé automaty by som asi do Chronografov nešiel, skôr také športovo elegantné hodinky ala Certina DS1 (rozumej bez otočnej lunety) príp. do potápiek. Ale je to len môj subjektívny názor.

citace: Mám velkou ruku (měřím 2 metry) Upraveno uživatelem diddi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

citace: Mám velkou ruku (měřím 2 metry)

 

No obvod zápěstí mám něco málo přes 19 cm. Díky za návrh k těm Certinam, přijdou mi spíš jako oblekovky, což vyloženě nepotřebuji ani to tak necítím. Spíš chci něco, co, jak jsem psal si rád vezmu i normálně v civilu a mít to jako obojživelné hodinky 24/7. Taky to co od nich chci je, aby mě tak nějak lidově řečeno bavily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, doporučuji si koupit ručičkové v mechanice, které se líbí. Na vysněné hodinky si také ještě počkám, 10 průměrných platů je hodně.

Nyní nosím v ručičkách pouze mechanické (automaty některé i ruční nátah), mám jich několiketary pro různý oděv a příležitost. V elektrických pouze display do náročného prostředí (kde by mechaniky mohli utrpět, již se mi jich pár při střelbě poškodilo). 

 

Na vyzkoušení, zda budou vyhovovat automaty doporučuji např. Seiko.

 

Možná by vyhovovaly HAMILTON AUTOMATIC CHRONOGRAPH ETA.7750 BLUE DIAL DAY-DATE MENS 42mm SWISS MADE

 

Moc díky za návrh kouknu na ně, ale upřímně se jim na první dobrou nepodařilo mě chytit za srdce, ovšem nezavrhuji, zkouknu a prozkoumám. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No obvod zápěstí mám něco málo přes 19 cm. Díky za návrh k těm Certinam, přijdou mi spíš jako oblekovky, což vyloženě nepotřebuji ani to tak necítím. Spíš chci něco, co, jak jsem psal si rád vezmu i normálně v civilu a mít to jako obojživelné hodinky 24/7. Taky to co od nich chci je, aby mě tak nějak lidově řečeno bavily.

 

Certina má pod DS1 kopu modelov. Dokonca sú tam aj chroná: https://www.timestore.cz/Panske-hodinky/Certina/Certina-DS-1-2991

 

Ako som už spomínal vykašlal by som sa na chronografy. Keďže máš veľkú ruku, možno by sa ti zapáčili napr. Alpina Alpiner 4 GMT, ktoré sú podľa mňa veľmi zaujímavé aj bez subciferníkov. Len nové mierne nad rozpočet.

 

Určite popozeraj aj hodinky aj od týchto značiek: Christopher Ward, Mido, Hamilton, Glycine, Victorinox, Certina, Seiko.

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych si tenkrát koupil hned své vysněné Omegy SMPc, jak mi tu všichni dobře radili, ušetřil bych spoustu peněz. Na druhou stranu toho nelituji, protože mi díky té cestě prošlo rukama spousta parádních hodinek i z nižší cenové hladiny. Tenkrát jsem si prostě ani nedovedl představit, utratit tolik peněz za hodinky. No rok se s rokem sešel a dnes se na to dívám úplně jinak. Myslím, že výrobci hodinek by měli platit chronomagu nějaké procenta z prodeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Certina má pod DS1 kopu modelov. Dokonca sú tam aj chroná: https://www.timestore.cz/Panske-hodinky/Certina/Certina-DS-1-2991

 

Ako som už spomínal vykašlal by som sa na chronografy. Keďže máš veľkú ruku, možno by sa ti zapáčili napr. Alpina Alpiner 4 GMT, ktoré sú podľa mňa veľmi zaujímavé aj bez subciferníkov. Len nové mierne nad rozpočet.

 

Určite popozeraj aj hodinky aj od týchto značiek: Christopher Ward, Mido, Hamilton, Glycine, Victorinox, Certina, Seiko.

Díky moc za návrhy, kouknu na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podíval bych se ještě na nabídku firmy Ball, konkrétně na řadu Fireman.

http://www.ballwatch.com/global/1/collections.html

 

edit: doplněna řada

Díky za odkaz, řada Fireman má jeden pěkný kousek ale je skoro 2x dražší než bych nyní rád dal. I tak díky, kouknu na další

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No keďže chceš chrono automaty je ťažké sa zmestiť do rozpočtu 30tis. Kč pri nových kúskoch. Nie to ešte s lepším strojčekom.

 

Už aj obyčajné hodinky Junkers s Valjoux 7750 sú nad tvoj rozpočet, viď. https://shop.junkers.de/en/junkers-6818-2-tante-ju.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych se v tomhle rozpočtu vybodnul na chrona a už vůbec na styl Moonů - budeš mít denně na očích fakt, že to Moony nejsou. Osobně bych šel cestou nějakých potápek/toolů, které pak budeš nosit i když si pořídíš ty Moony, protože ty chrona ala Moony pak určitě nosit nebudeš. Konkrétní tip bohužel nemám, ale něco od Alpiny, Squale, nebo něco pilotního Stowa, Laco? Sinn budou buď malé, nebo drahé. Damasko malé. Seiko? Pokud by ses vnitřeně srovnal s jetýma - a pokud nebudou dojebané, tak vlastně proč ne - tak se obzor určitě rozšíří o nějaké ty Tagy, Longinesy, Orisy, Sinny a určitě i další. Velikost je subjektivní a záleží nejen na obvodu ruky, ale i na tvaru ruky a velmi často i na konkrétních hodinkách a pocitech uživatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych se v tomhle rozpočtu vybodnul na chrona a už vůbec na styl Moonů - budeš mít denně na očích fakt, že to Moony nejsou. Osobně bych šel cestou nějakých potápek/toolů, které pak budeš nosit i když si pořídíš ty Moony, protože ty chrona ala Moony pak určitě nosit nebudeš. Konkrétní tip bohužel nemám, ale něco od Alpiny, Squale, nebo něco pilotního Stowa, Laco? Sinn budou buď malé, nebo drahé. Damasko malé. Seiko? Pokud by ses vnitřeně srovnal s jetýma - a pokud nebudou dojebané, tak vlastně proč ne - tak se obzor určitě rozšíří o nějaké ty Tagy, Longinesy, Orisy, Sinny a určitě i další. Velikost je subjektivní a záleží nejen na obvodu ruky, ale i na tvaru ruky a velmi často i na konkrétních hodinkách a pocitech uživatele.

 

Moc díky za názor, musím objektivně uznat, že to, co píšeš má hlavu a patu. Rád bych požádal i ostatní uživatele, zda to vidíte stejně. Pokud ano, nebudu se bránit změně právě na potápky a k nim i konkrétním modelům v dané ceně, protože tak, jak si to napsal to zní moc logicky.

 

Díky za odpovědi i Váš čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná bude nejlepší zmapovat si trh- mrkni na chrono24.cz, nakonfiguruješ si všechny možné parametry (styl hodinek, cenové rozpětí, velikost atd atd.) a vyhodí Ti to přehršel modelů- třeba Tě nějaký chytí za srdce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná bude nejlepší zmapovat si trh- mrkni na chrono24.cz, nakonfiguruješ si všechny možné parametry (styl hodinek, cenové rozpětí, velikost atd atd.) a vyhodí Ti to přehršel modelů- třeba Tě nějaký chytí za srdce.

 

Díky za dobrý nápad, včera jsem u toho seděl do noci, ale bohužel mě tak nic neoslovilo.

 

Naopak se mi moc líbí ty Christopher Ward C65 Trident, ale jsou na ruční nátah, což mě (bez zkušenosti s ručním nátahem) příjde jako další věc navíc, na kterou musí člověk myslet.

 

Nad to jsem už tak před půl rokem lovil ve vodách Seiko PADI nebo Steinhart Ocean one (což je vlastně 99% homage na Rolex submariner), bohužel nic dalšího a lepšího se mi nepodařilo najít, je mi jasné, že je to dané i tou nezkušeností v rámci celého trhu.

 

Prosím případně o nějaké návrhy, nebo jestli mohu požádat ty, co mají zkušenosti z ručním nátahem, je-li to pro záčátek nevhodné nebo vhodné a případně nejzkušenější požádat o nějakou alternativu k těm Ward C65 Trident, které se mi líbí, ale mrzí mě, že to nejsou automaty.

 

Ještě jednou díky všem za Vaši ochotu, cením si toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...