Přejít na obsah

první automaty okolo 25 tisíc


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 63
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ruční nátah je naprosto OK. Pořídil jsem ho jako první pořádné mechaniky a z natahování jsem si udělal příjemný ranní rituál.

Automaty jsem v tu dobu vnímal jako lepší: nemusím se o natahování starat (prostě to pracuje samo), pocitově vyšší level ("Automaty chápeš?!")... Ale po jejich pořízení mi ten ranní rituál chybí a HLAVNĚ: když je odložím na víkend, zastaví se = starost navíc udržet je v chodu (holt rezerva 48 hodin).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak soudruzi na západě aktuálně pracují na novém vynálezu, myslím že to pojmenovali "winder" a to by měla být taková kouzelná krabička, do který se strčej hodinky s automatickým nátahem a ono se to nějak uvnitř dotahuje (opravdu nechápu jak se to stane, ale je to tak). Takže teoreticky by bylo možné hodinky do krabičky strčit v pátek a po návratu z víkendu by v pondělí ráno stále šly ... neskutečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak musím říct jedno, ty Oris Sixty five mě uhranuly (nejvíce ty bez číslic), problém je, že je např. v Koscomu mají za 50 tisíc :-)  

 

Skutečně se dají sehnat např. na chrono24 nebo kdekoliv jinde za přijatelnou částku? Samozřejmě aniž by vypadaly, že prošly válkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi momentálně líbí víc ty bez číslic, ale měl jsem období kdy to bylo naopak. Pokud budeš mít trpělivost, tak seženeš pod 30tis určitě v pěkném stavu.  Pokud nevadí bronz. Tak si zkus počíhat na konec téhle aukce. Tady máš za 30tis. nové z UK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruční nátah je naprosto OK. Pořídil jsem ho jako první pořádné mechaniky a z natahování jsem si udělal příjemný ranní rituál.

Automaty jsem v tu dobu vnímal jako lepší: nemusím se o natahování starat (prostě to pracuje samo), pocitově vyšší level ("Automaty chápeš?!")... Ale po jejich pořízení mi ten ranní rituál chybí a HLAVNĚ: když je odložím na víkend, zastaví se = starost navíc udržet je v chodu (holt rezerva 48 hodin).

Jenze v tehle cenove hladine je u rucniho natahu otazka presnosti, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak soudruzi na západě aktuálně pracují na novém vynálezu, myslím že to pojmenovali "winder" a to by měla být taková kouzelná krabička, do který se strčej hodinky s automatickým nátahem a ono se to nějak uvnitř dotahuje (opravdu nechápu jak se to stane, ale je to tak). Takže teoreticky by bylo možné hodinky do krabičky strčit v pátek a po návratu z víkendu by v pondělí ráno stále šly ... neskutečné.

Sorry, ale než se vyšašíš s winderem, tak já svoje manuály natáhnu 10x :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste ty Longines herktage Diver.ze zdejšího prodeje. stojí za připomenutí , pokud bys je přehlídl . http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/121402-longines-heritage-diver/&do=findComment&comment=2224893

Pozor u Orisek na velikost pouzdra. Jsou 40 i 42 . 40 je pro Tebe málo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak musím uznat, že po včerejšku jsem si skutečně Oris Sixty five 42 mm zamiloval. Budu tedy hledat nějaké inzeráty a případně doufat v nejlepší možnou nabídku.

 

Pokud byste přecijen někdo měli návrhy na konkrétní modely hodinek, které se jim vzhledově přibližují a rovnou dvakrát nepřesahují můj limit, ale vejdou se do něj, budu moc vděčný.

 

Tak či tak jsem vděčný Vám všem za Vaše návrhy, čas i ochotu.

 

Snad za nějaký ten týden či měsíc budu moct dodat foto zápěstí :-)

 

Ještě jednou díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Díky za odkaz na aukci, no prioritně jsem chtěl právě s tahem, ale možná by to šlo zvládnout. Nad to jsem včera zase hledal další případné potápky a jeden známý mi doporučil, jako řešení, jít do nějakých levnějších, např Seiko Prospex s dobrým strojkem a jen si např. vyměnit jejich Hardex za safírové sklo, že by to mělo udělat tutéž práci. Jelikož s tím nemám zkušenosti a nedokážu ani přijít na to, zda to je nebo není takové "polovičaté řešení", měl bych právě dotaz, zda má cenu nad tím uvažovat nebo ne. Pár hodin jsem včera hledal a jako nejhezčí (mě osobně) příjdou Samurai Blue lagoon ( https://www.helveti.cz/seiko-srpb09k1-limited-edition-blue-lagoon

 

díky za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to vidět na živo a vyzkoušet. Mě třeba samuraje nikdy neoslovovaly, ale tohle je silně individuální. Jsi z Prahy, není nic jednoduššího než si je někde vyzkoušet např. Helveti, Koscom, Chronoshop atp.

 

Já bych Ti doporučil SPB053 (spb051 černé) které jsem měl a jsou skvělé, dokonce už i se safírem. 

post-21215-0-08516700-1529519689_thumb.jpeg
post-21215-0-74882200-1530018720_thumb.jpeg

 

 

případně spb079 (077-černé) které jsou vlastně shodné jen mají jiné pouzdro. No a pak je tu taková hloupá věc od seika, kterou jsem doposud nepochopil, že ty modré koupíš jen na gumě. Černé jsou na tahu, ale taky jsou dražší. Nevím proč to tak dělají, ale je to tak. Na ebay se dá tah sehnat za necelé 3000kč.

 

Tohle by byl můj favorit od SEIKA.

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to vidět na živo a vyzkoušet. Mě třeba samuraje nikdy neoslovovaly, ale tohle je silně individuální. Jsi z Prahy, není nic jednoduššího než si je někde vyzkoušet např. Helveti, Koscom, Chronoshop atp.

 

Já bych Ti doporučil SPB053 (spb051 černé) které jsem měl a jsou skvělé, dokonce už i se safírem. 

 
 

 

 

případně spb079 (077-černé) které jsou vlastně shodné jen mají jiné pouzdro. No a pak je tu taková hloupá věc od seika, kterou jsem doposud nepochopil, že ty modré koupíš jen na gumě. Černé jsou na tahu, ale taky jsou dražší. Nevím proč to tak dělají, ale je to tak. Na ebay se dá tah sehnat za necelé 3000kč.

 

Tohle by byl můj favorit od SEIKA.

 

Jo, všechny tři modely, které si uvedl jsem taky včera zkoukl, ty modré i černé, co odkazují na první potápky jsou pěkné jen jsou oproti těm Blue Lagoon asi 2x dražší (když nepočítám výměnu a sehnání safírového skla) - takže neposoudím, jestli ten finanční skok stojí za to. Ty poslední se mi upřímně moc pouzdrem nelíbí. Asi skutečně zajdu do Koscomu ať to vidím naživo, protože takto je to stále loterie a rovnou zjistím, zda-li i oni jsou schopni vyměnit sklo za safír, kdyby mě tedy chytly ty samuraje a jestli to vůbec jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to určitě a pocitově to, alespoň pro mě, byly vždy úplně jiné hodinky a dost je to zvedne. V Koscomu to určitě umí a dělají to. Někdo tyhle úpravy nemá rád, ale já si myslím že se nejedná o modifikaci spíš upgrade. Zase je potřeba se zamyslet nad tím, a to Ti jistě potvrdí v obchodě, jestli otvírat úplně nové hodinky? Nepřijdeš tím o záruku? Z fabriky jsou testovány na 200m, po upgradu budeš mít tlakovku na 100m. Jasný 100m je víc než dost, ale aby jsi o tom věděl. Možná bych je chvilku ponosil než je budeš otvírat a potom nechal případně i zregulovat chod, budeli potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...