Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

Pokud jsem hledal správně, tak tu nemáme souhrnné vlákno k vintage hodinkám od Seika. Domnívám se, že jich tu je mezi členy dost, tak se pojďme pochlubit, ať nám sekce trochu ožije.

 

Začnu 6138 chronografem z roku 1976. Tah k nim nepatří, jinak je ale všechno původní.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No jo, aftermarket ciferníky, už to začíná  :D

 

 

Otázka do diskuze: Co sem všechno patří, resp. kde je hranice vintage? Můžeme to ohraničit nějakým rokem nebo se na to musí aplikovat víc pravidel?

 

 

A abych jen netlachal, tak něco z mého archivu. Každý je zná, takže to komentovat nemusím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty voe,tak to bude maso!

Teda jestli nás nelakuješ :)

 

nelakuju:

 

Good morning, Jan.

I have finished cutting the steel and have made the two insignias already. It should be finished by this weekend. What other watches do you have?

I have also heard that the Czech Republic has so many beautiful architecture.  You are so lucky!

best regards,

Jaffy

 

Nazdaaar, lume sa nerozpustil, tak cez vikend, som to vcera vecer manualne cistil este, tak snad dnes / zajtra budem robit relume. Podla casu a kedy sa dostanem domov. Vies jak si mal sekundovku oranzovo zelenu, tak spravim znova tu oranzovu.

Ale ta bodka bude svietit deep blue
Bude to pekny detail
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Kakume 6138-0030 z roku 1975. Puvodne jsem shanel modre (vic se mi libily), ale ted jsem docela rad za tyhle, protoze jich neni tolik a vypadaly v puvodnim stavu bez aftermarket soucastek.

Fotka je starsi z doby porizeni, momentalne jsou u hodinare na kompletni vycisteni a servis. Az se vrati, tak postnu novou :photo:

 

post-24677-0-61818700-1382958884_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zneužijem tému... Vie mi niekto niečo povedať o presnosti chronografového kalibru 7016? Ten flyback mi začal pripadať dosť zaujímavý. Jasné, že u starých hodiniek sa na presnosť veľmi nehrá, ale keď môže robiť 6138 v Pandách sekundu denne, možno je na tom tak dobre aj flyback...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...