Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Takovou kompenzaci bych bral! Nemá Bepe ještě nějaké?

 

Add ty hnědé - když jsem viděl kam to šplhá, tak jsem ani nepřihazoval...to mi už přišlo trochu moc

 

Nedávno ještě na Aukru byly bellmatic - nemá je někdo odsud?

 

 

 

Bellmatic byly hezky,ale mely dojebanej cifr:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20131119_072100.jpg
 
A poslední ze svaté trojice Seiko 6138 - 0030 Big Blue neboli Kakume podle čísla květen 1970
Téměř původní stav,země prapůvodu je Německo. Někdy dříve odhaduji cca 20 let bylo vyměněno sklo za platové /vzhledem k zažloutnutí a drobným prasklinkám vzniklých UV degradací plastu, ale už jsem sehnal originál skleněné. Jediný problém, kromě vydrolení lumi z minutovky ,což mi nevadí a nehodlám to řešit,je vykloktaná korunka s osičkou, což je potřeba řešit,tak jsem  objednal novou a uvidíme, jestli se to vyřeší.
Pásek origo mám,ale je v něm zalomená spojka,takže ho musím odvrtat.....
Chrono maká a stopky krásně nulují a mezičasy jsou také v pohodě. Strojek je v krásném netknutém stavu, později udělám podrobnější fotky.
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

 

A poslední ze svaté trojice Seiko 6138 - 0030 Big Blue neboli Kakume podle čísla květen 1970

Téměř původní stav,země prapůvodu je Německo. Někdy dříve odhaduji cca 20 let bylo vyměněno sklo za platové /vzhledem k zažloutnutí a drobným prasklinkám vzniklých UV degradací plastu, ale už jsem sehnal originál skleněné. Jediný problém, kromě vydrolení lumi z minutovky ,což mi nevadí a nehodlám to řešit,je vykloktaná korunka s osičkou, což je potřeba řešit,tak jsem objednal novou a uvidíme, jestli se to vyřeší.

Pásek origo mám,ale je v něm zalomená spojka,takže ho musím odvrtat.....

Chrono maká a stopky krásně nulují a mezičasy jsou také v pohodě. Strojek je v krásném netknutém stavu, později udělám podrobnější fotky.

 

 

super,ja tyhle vintazni Seika zeru,hod prosim vic fotek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji, jsou hezké, ale osobně bych si tipnul, že minimálně ciferník i ručičky jsou nové.

 

Tak hlavne z Filipin jde tech aftermarket dilu snad nejvic,je toho na ebay milion,navic mi fakt prijde ta cena,pokud maji byt vsechny dily puvodni,minimalne zvlastni,obvykle chodi za trojnasobek a vejs...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji, jsou hezké, ale osobně bych si tipnul, že minimálně ciferník i ručičky jsou nové.

 

No já to zkoumal pod lupou a lumi na cifru i na ručkách je hezky olezlá a vyžraná. Jestli TOHLE je aftermaket, tak já s tim nemám problém, protože to rozeznat nedokážu. Jó měl jsem už od toho stejnýho prodejce jedny helmety, byl to aftermarket, přiznával to i v nabídce a bylo to v reálu strašně poznat. Nakonec se mi kvůli tomu zhnusily a zas jsem je pustil.

Upraveno uživatelem Waya03
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filipíny jsou všeobecně ráj aftermarketových dílů a v některých případech zaplaťpánbůh za to, protože jinak udržet ty hodinky v chodu kolikrát nejde. U těhle to poznáš z makrofotky, fakt je,že barvy jsou dost syté,ale to nic neznamená. Chce to podrobnou prohlídku, u této destinace je opravdu na místě ostražitost. Ta cena není ani překvapivá  modely 6139 nejsou zdaleka tak žádané jako některé exponované modely 6138 a je jich tudíž pomněrně dost a za nízké ceny.

Každopádně gratuluji, ale varuji tě, jak tě seikoretrovirus napadne, není cesty zpět :lol2:  a co se týče pásku, tak sám podle svých zkušenotí vím,že nejlepší je originál chrastítko...... https://www.google.cz/search?q=6139-7002&client=firefox-a&hs=nl5&rls=org.mozilla:cs:official&channel=rcs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=friNUoewCYiThgeSlIGABg&ved=0CDMQsAQ&biw=1920&bih=875

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vopred sa ospravedlňujem za to, že môj príspevok nebude veľmi hodnotný. No v poslednej dobe ma najviac upútalo na fóre toto vlákno a pozerám s otvorenými ústami. V hodinkách som stále takpovediac nováčik a nevedel som, že Seiko má za sebou takéto pekné kúsky. Žeby som ku svojim SNZG15 prihodil na Vianoce nejakého staršieho bračeka? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...