Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Seiko 5 World TimeAutomatic, 7009 - 886A (G), Daini production, se mi podařilo pár dní zpátky vydrancovat v jednom bazaru, bylo to těžký boj. Rozhodovat jsem se vzít nebo nechat, ale Seika 5 bych raději vždy pobral. Byly tam v děsném stavu, trochu jsem se již snažil z vrchní strany. Jde to těžce, je v tom totálně zažraná špína a jsou ještě stále strašný.... Jediná věc co mě zlákala bylo,  že se se při zamrskání s nima přece jen rozběhly. 17 jewels tam ve v kalibru přece jen je a síla vůle udělala své. Nakonec sem je vzal, počistil, poleštil, už je to z nejhoršího venku, sundaval jsem dnes stěžejky  a vše co tam je navíc, pořád se na mě sypala prachovatá špína. Taková strašně jemná, asi hodinářská.. :crying_anim02: Mají kromě zničeného skla pár vad na číselníku a jsou asi přemagnetizované, :nuke: jsou docela rychlé, skoro stíhací hodinky. Zaujala také vteřinová ručička s hrotem v černém provedení. Zatím jsem podobnou na Seikách neviděl. Až se to povede vyčistit, odmagnetovat a sehnat originál tah budou to pracovní hodinky bez potřeby shánění baterie.  :punk:

**

post-18915-0-13659300-1395787430_thumb.jpg

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To je ten bazárek u Výstaviště?

Jestli jo, taky jsem na ně čuměl, ale nechal je tam..

 

Seiko 5 World TimeAutomatic, 7009 - 886A (G), Daini production, se mi podařilo pár dní zpátky vydrancovat v jednom bazaru, bylo to těžký boj. Rozhodovat jsem se vzít nebo nechat, ale Seika 5 bych raději vždy pobral. Byly tam v děsném stavu, trochu jsem se již snažil z vrchní strany. Jde to těžce, je v tom totálně zažraná špína a jsou ještě stále strašný.... Jediná věc co mě zlákala bylo,  že se se při zamrskání s nima přece jen rozběhly. 17 jewels tam ve v kalibru přece jen je a síla vůle udělala své. Nakonec sem je vzal, počistil, poleštil, už je to z nejhoršího venku, sundaval jsem dnes stěžejky  a vše co tam je navíc, pořád se na mě sypala prachovatá špína. Taková strašně jemná, asi hodinářská.. :crying_anim02: Mají kromě zničeného skla pár vad na číselníku a jsou asi přemagnetizované, :nuke: jsou docela rychlé, skoro stíhací hodinky. Zaujala také vteřinová ručička s hrotem v černém provedení. Zatím jsem podobnou na Seikách neviděl. Až se to povede vyčistit, odmagnetovat a sehnat originál tah budou to pracovní hodinky bez potřeby shánění baterie.  :punk:

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zejtra mi je snad postak donese,tak uvidim.Pouzdro i tah jsou komplet lesteny,ze?

 

http://aukro.cz/seiko-automatic-chronograph-stav-27-fotek-i4133116545.html

 

Vypadá to na to, ale neměl bych z toho vrásky. Jsou v super stavu a ten tah navíc je pecka. Cifr taky vypadá velmi zachovale a ručky jakbysmet...

Velká gratulace! Netipoval jsem, že se na aukru prodají za tolik a i tak je cena IMHO velmi dobrá vzhledem ke stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim,ze spousta vintage pouzder od Seiko ma kombinace lestenych,kartacovanych,nebo ruzne brousenych ploch,proto se ptam,co jsem googlil,tak se vsude lesknou jak psi koule:-)Jnak diky,tesim se na ne.

 

Gratuluju k nim! Já na tu aukci zapomněl, jinak bych ti je možná trošku zdražil :) 

 

Kdyby se ti nelíbili, tak se ozvi. Říkal jsem si, že by to byla hezká cesta, jak začít se Seiko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...