Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

Tady jsou na další na prodej. Tmavý cifr, bílé okruží, ale tentokrát je ten tmavý cifr tak, jak má být - nahoře nápis World time a dolů Automatic...

 

http://www.ebay.com/itm/SEIKO-1970-VNTG-6117-6400-WORLD-TIME-GMT-SERVICED-NEW-CRYSTAL-AUTOMATIC-17J-DATE-/151343444185

 

Edit: Radši vložím i foto, ať tady zůstane i když aukce odpluje do věčných lovišť...

post-33556-0-15975500-1414150045_thumb.jpg

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dávejte si na ty vintage nákupy bacha... Kvalitní kousky v původním stavu za hezký ceny jsou na globálním trhu rozebraný, už jde jen občas něco vyšťourat.

Jako ilustrační případ toho, jak nebezpečné může být nakupování starších Seiko dávám toto vlákno na scwf http://www.thewatchsite.com/21-japanese-watch-discussion-forum/130258-wow-more-6139-madness.html

 

K tomu jen pro jistotu dodám, že pořídit něco z Indie je sebevražda (99% skládačky - někdy velmi originální, v podstatě to jsou nové modely) a pokud už musíte něco brát třeba z Filipín, tak si to dobře promyslete. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dávejte si na ty vintage nákupy bacha... Kvalitní kousky v původním stavu za hezký ceny jsou na globálním trhu rozebraný, už jde jen občas něco vyšťourat.

Jako ilustrační případ toho, jak nebezpečné může být nakupování starších Seiko dávám toto vlákno na scwf http://www.thewatchsite.com/21-japanese-watch-discussion-forum/130258-wow-more-6139-madness.html

 

K tomu jen pro jistotu dodám, že pořídit něco z Indie je sebevražda (99% skládačky - někdy velmi originální, v podstatě to jsou nové modely) a pokud už musíte něco brát třeba z Filipín, tak si to dobře promyslete. 

tady u těch kousků je skoro vždy jasně poznat že něco nesedí (třeba to ale někdo neřeší).

 

U těch worldtimerů nevím, protože na netu je spousta obrázků, i na fórech, s nápisem "world timer" nahoře i dole (a záměnou dílu to asi nebude, nevím z jakého jiného modelu by pasoval ten cifr), jedině nějaký aftermarket (ale na tyhle modely asi moc nejsou). Takže mě to vede k domněnce že zkrátka v různých letech výroby montovali různé cifry (viz i oprava lunety)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tomu bych až tak nevěřil, modifikace modelů jsou poměrně dobře zmapované /myslím ty tovární  :lol2: /

 

Co se týče původních kousků, tak je to čím dál tím horší, viz Kakume z Aukra http://aukro.cz/seiko-chronograph-x-15-i4713245594.html

 

Na první pohled vysoká cena za vrak, ale vypadá původní a čudlíky se dají sehnat a další kousek zachráněný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, za tu cenu to byl dobry kup. Čudlíky se dají koupit za pár kaček, ručky se dají obnovit, s cifrem nejde udělat nic, ale je taky původní, lunetu taky jde pomerně lehce sehnat - cena tak max. litr za všechno a jsi na 4 litrech. Plus práce za výměnu tech věcí cca 500,-. Cena 4500,- pokud tam je dobrý stroj, tak to je hodně luxusní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, za tu cenu to byl dobry kup. Čudlíky se dají koupit za pár kaček, ručky se dají obnovit, s cifrem nejde udělat nic, ale je taky původní, lunetu taky jde pomerně lehce sehnat - cena tak max. litr za všechno a jsi na 4 litrech. Plus práce za výměnu tech věcí cca 500,-. Cena 4500,- pokud tam je dobrý stroj, tak to je hodně luxusní.

No nevím, náhradní díly pouze jako aftermarket a strojek zcela jistě bude vyžadovat generálku, což je cca 3t bez případných náhradních dílů. Tah rovněž není původní a i kdyby se jednalo o nový fishbone, tak cena bude minimálně 1t, takže ve finále se Ti to docela prodraží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, za tu cenu to byl dobry kup. Čudlíky se dají koupit za pár kaček, ručky se dají obnovit, s cifrem nejde udělat nic, ale je taky původní, lunetu taky jde pomerně lehce sehnat - cena tak max. litr za všechno a jsi na 4 litrech. Plus práce za výměnu tech věcí cca 500,-. Cena 4500,- pokud tam je dobrý stroj, tak to je hodně luxusní.

teda,taky se mi ty počty zdají dost při zemi,ty víš o hodináři,kterej ti všechny tyhle díly a servis strojku(starýho chrona) dá dohromady za tebou uvedenou částku?jestli to tady čte,tak už má na čele studenej kapesník :oneeyed02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, náhradní díly pouze jako aftermarket a strojek zcela jistě bude vyžadovat generálku, což je cca 3t bez případných náhradních dílů. Tah rovněž není původní a i kdyby se jednalo o nový fishbone, tak cena bude minimálně 1t, takže ve finále se Ti to docela prodraží.

Dily jdou koupit starsi v radu stokorun a i kdyby tam sly aftermarket, tak u cudliku bych se toho nebal. ;)

No a strojek? Vzdyt pisu, ze pokud je v poradku, tak je to dobry kup. Pokud bude potrebovat generalku, tak by bylo lepsi se ohlednout po necem drazsim, ale v poradku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda,taky se mi ty počty zdají dost při zemi,ty víš o hodináři,kterej ti všechny tyhle díly a servis strojku(starýho chrona) dá dohromady za tebou uvedenou částku?jestli to tady čte,tak už má na čele studenej kapesník :oneeyed02:

Jezisi Kriste, kluci naucte se cist! Pisu prece, pokud tam je dobry stroj! Pokud je stroj v pr.de.li, tak neni o cem.diskutovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chumpus: díky za osvětu. Trochu mi to nedalo a pátrám jestli mám správné ručky na world timerech. Co myslíte? Viděl jsem spoustu obrázků s těmito, s černou linkou, ale taky hodně bez nich. Na původním plakátu od Tikala se mi zdá, že je taky mají, ale nejsem si jist.

post-9378-0-83860100-1414229088_thumb.jpg

Upraveno uživatelem tommasini
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chumpus: díky za osvětu. Trochu mi to nedalo a pátrám jestli mám správné ručky na world timerech. Co myslíte? Viděl jsem spoustu obrázků s těmito, s černou linkou, ale taky hodně bez nich. Na původním plakátu od Tikala se mi zdá, že je taky mají, ale nejsem si jist.

Podle mne jsou ty ručičky na Tvé fotce aftermarket. Původní s bílým cifrem by měly vypadat takhle (včetně tahu). Černé se pak dělaly s jinými ručičkami.

post-23487-0-59066100-1414234671_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezisi Kriste, kluci naucte se cist! Pisu prece, pokud tam je dobry stroj! Pokud je stroj v pr.de.li, tak neni o cem.diskutovat...

 

Jen poznámka na okraj: nejde o čtení: mně i Petrovi je celkem jasné co a kolik stojí a kde se to dá sehnat, i jaké jsou ceny oprav, ale je zde spousta těch, kteří to tu nadšeně čtou a myslí si, že stačí jen nasadit tlačítka, vyměnit těsnění, opucovat a za lacino mají z podobného vraku perfektní vintážky, protože Seiko strojky přece vydrží všechno. A když pak natěšeně na Aukru nebo na Ebay podobné koupí a zajdou k hodináři, pak se většinou nestačí divit. Já mám třeba hodinky čtyřicet i více let staré a prakticky v NOS stavu, které jdou zcela bez problémů, ale tu generálku jsem u nich nechal dělat jen pro to, že za tu dobu jsou pomalu vyschlé, takže při dalším nošení by šly pomalu ale jistě do kopru. Ty čudlíky u těch Kakume nevypadly jen tak samy od sebe a pokud jsou hodinky v tomto stavu delší dobu, pak si je bez kompletní rozborky a sborky strojku nedokážu představit, což je generálka a ta u chron obecně za pakatel není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne jsou ty ručičky na Tvé fotce aftermarket. Původní s bílým cifrem by měly vypadat takhle (včetně tahu). Černé se pak dělaly s jinými ručičkami.

No ale ty na plakatu nemaji tak dlouhe ty luminiscencni zony (nebo jak to nazvat). Tak nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale ty na plakatu nemaji tak dlouhe ty luminiscencni zony (nebo jak to nazvat). Tak nevim.

Jo, máš pravdu, ta lumi je u nich až příliš protažena. Já jen, že ty původní ručičky mají prakticky celý černý podklad (nikoli jen tenkou linku) na kterém je nanesen pásek lumi, alespoň takhle si to pamatuji z modelu, který jsem měl a kde bylo vše původní. Podle toho ale taky vypadaly: hlavně byla v tahu luneta ? měla vylámané zoubky a novou se mi nepodařilo sehnat, tak nakonec šly pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chumpus: díky za osvětu. Trochu mi to nedalo a pátrám jestli mám správné ručky na world timerech. Co myslíte? Viděl jsem spoustu obrázků s těmito, s černou linkou, ale taky hodně bez nich. Na původním plakátu od Tikala se mi zdá, že je taky mají, ale nejsem si jist.

tak hlavně je tam fejková luneta s názvy neexistujících měst, takže já bych zbytek originality ani moc neřešil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si myslím, že asi ne. Nevím tedy, který místo neexistuje. Ale vypsal jsem si všechny vedle sebe, tak jak jsou na lunetě a porovnávám je s hodinkami na plakátu od Tikala a je fakt, že část toho vnitřního prstence nejde přečíst, ale co jde tak naprosto sedí (tedy moje luneta s obrázkem na plakátu).

Upraveno uživatelem tommasini
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co třeba Dharan? Našel jsi nějaký? Já znám pouze Dhahran / Zahrán v Saudské Arábii, UTC +3. Dharan je pouze malé město v Nepálu, navíc ve zcela jiném časovém pásmu. Ještě nic?

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...