Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ivan - já bych nesundával ani tu košili, je skvělá (btw. kde takovou koupím?)

 

Jinak ty Seika paráda, musím se po nějakých vintážních podívat taky.

 

Ivan - já bych nesundával ani tu košili, je skvělá (btw. kde takovou koupím?)

 

Jinak ty Seika paráda, musím se po nějakých vintážních podívat taky.

Kde jí koupíš nevím, ale je to "značka" Venergi  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Přesně takové mám taky a všichni mi tady tvrdí že ta otočná luneta musí být žlutá, že tam prý černá nepatří- a já jsem o tom ale přesvědčenej čím dál tím míň. Co Ti k tomu hodinář říkal ?

Hodinář nic neříkal. :) Nicméně jsem to docela dost googlil, a dle zahraničních fór a různých komentářů konkrétně kombinace černá luneta a zlatý cifr možná byla. Takže bych si dovolil s mítním osazenstvem nesouhlasit. Kombinace, která určitě nebyla, je bílá luneta (pokud úplně nevyšisuje žlutá, což se dost stírá) se zlatým cifrem (opět teda dle dohledaných názorů). Jinak ta fotka celkem klame, naživo je na cifru i lunetě vidět znatelná "patina" :).

Upraveno uživatelem Stepuch123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsme to tady probírali ze všech stran a osobně jsem také přesvědčen, že z výrobního závodu to takto nikdy nevyšlo. Ovšem spousta skláček z dílů z Filipin a Indie z toho nakonec udělala dnes už téměř běžnou mutaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem svého času narazil na černé pandy v chromovém pouzdře (má být zlaté) i s odpovídajícími bílými ručkami, u kterých se majitel dušoval, že je má od člověka, který je v tomhle stavu koupil v obchodě v ČSSR. I kdyby to byla pravda, myslím, že by tu asi nikdo nepochyboval, že nejsou původní a myslím, že Pogue a jejich vložky lunety jsou stejné případy. I kdyby se takhle opravdu prodávaly ne na asijském ebay, ale i v nějakých lokálních hodinářstvích, origo verze to z nich nedělá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to složitější. Ty hodinky kdysi nebyly sběratelským artiklem, ale jen běžnou spotřební věcí. A chodily na servis. A když nebyla náhradní zlatá luneta, byla černá. Tak se zaměnila a nikdo to moc neřešil... A dnes si po 40 letech nikdo "takovou maličkost" nepamatuje a tvrdí, že je tak původně koupil. A teď se o tom diskutuje po celém světě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně normálně. Zašels ke svému hodináři, který měl svoji síť kamarádů, přes které sháněl náhradní díly. Až si konečně najdeš čas zajet do Tábora, rád ti představím jednoho staršího pána hodináře, který ti o tom bude také vyprávět ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...