Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

Ahoj pánové,

 

osud tomu chtěl, že moje první Seika budou vintážky, takže jsem zde, a chtěl bych vás, kteří se v tom orientujete požádat, zda mi potvrdíte co jsem o nich zjistil.

 

Mělo by jít o klasické SEIKO 5-ky vyrobené s největší pravděpodobností v Lednu 1981 pravděpodobně v Singapuru, cal. 7009, typ pouzdra 3040, vodotěsné asi 3ATM?

 

Budu rád když mi potvrdíte co jsem o nich zjistil.

 

Zde je foto:

post-28234-0-07568700-1531951413_thumb.jpg

post-28234-0-86499300-1531951419_thumb.jpg

post-28234-0-57558000-1531951426_thumb.jpg

post-28234-0-51713300-1531951435_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Milog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zas tak detailne Seiko neznam, ale ten napis Seiko na spone je teda provedenej hrozne. To bych rekl, ze bude nejaka indicka invence. Ten cifr se mi taky uplne nezda, ale treba Jaroon a podobni budou vedet vic. Ja jsem jen prosty pobijec much :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas tak detailne Seiko neznam, ale ten napis Seiko na spone je teda provedenej hrozne. To bych rekl, ze bude nejaka indicka invence. Ten cifr se mi taky uplne nezda, ale treba Jaroon a podobni budou vedet vic. Ja jsem jen prosty pobijec much :)

Kapitalisto, hled si svejch IWC a neremcej:-)

To jsou normalni poctivy vintazni petky. A hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se zaměřil na ten tah, a je označený jako B1375-E, z druhé strany spony je vidět, že nápis je hezky čistě vyražený, ale z horní strany to vypadá, že sponu někdo nejspíš břebrušoval a asi to vzal dost nešetrně i přes ten nápis.

Proto nejspíš vypadá tak, jak vypadá :-(

Každopádně, nápis stále vyčnívá poměrně dost nad sponu, takže je možné, že byl ťuknutej a proto ho někdo asi trochu pucoval.

 

Také se mi podařilo najít video, kde borec popisuje přeně tyto hodinky :-)

Odkaz:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, ale já spíš počítal s tím, že v sekci SEIKO se ozve opravdu někdo, kdo už má vše nastudované, a aspoň mi potvrdí informaci o datu výroby.

Ve videu je řečeno, že první dvě číslice jsou rok a měsíc výroby a s přihlédnutím k období výroby kalibru 1977-1995 usoudil, že výr. číslo z videa (664688) ríká jasně, že mohly být vyrobeny jen a pouze v červnu roku 1986.

Moje mají číslo 112558, takže to by mohlo odpovídat roku 81 nebo 91, ale vzhledem ke zbytku čísla, které je nižší než to z videa, tak usuzuji, že moje jsou opravdu z ledna roku 81.

Upraveno uživatelem Milog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Paráda :clap: ,

přesně tohle jsem hledal. Moc děkuji za odkaz, týpek ve videu se taky o dekádu seknul :death:

Jak jsem uváděl: u hodinek je vše v pořádku, včetně určení data výroby. Na těch stránkách mají chybu. Dle jejich kalkulace se hodinky se strojkem 7009 vyráběly v letech 1988-1999, tedy ve stejné době jako byla prokazatelná výroba diverů se strojkem 7002, což je pitomost, protože kalibr 7002 navazoval na 7009 a předcházel pak kalibru 7S26, který je používán dodnes. Strojek 7009 se dělal o dekádu dříve, takže ty hodinky jsou opravdu z r. 1981, což jak designově, tak i dýnkem odpovídá této době.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...